VW Golf III - snimac tlaku v sacom potrubi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matew88
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 12.04.2010 18:49
Zdieľať na Facebook

VW Golf III - snimac tlaku v sacom potrubi

Príspevok od používateľa matew88 »

Zdravim mam golf 3 1.9tdi a problem je vtom ze ked to dam na vag vypisuje mi to snimac tlaku v sacom potrubi skrat nebo preruseni na kostru, viem ze ten snimac sa nachazda v RJ aspon tak mi bolo povedane,,,neviete ako mi pomoct stouto zavadou ? dakujem velmi pekne
tonot
Príspevky: 395
Dátum registrácie: 04.03.2008 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonot »

Snimač tlaku určite nie je váha vzduchu. A ak ho nemáš ešte na saní, tak je tiež v RJ spolu so snímačom atm.tlaku.
matew88
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 12.04.2010 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matew88 »

ano presne tak ten snimac je v RJ ;;isli sme to pozret s jednym len neviem ako riesenie dalej ten snimac bude tazko vymenit jedine nejaky novy tam nahodit a stary nehat,,,aky ma vlastne ucinok ten snimac tlaku v sacom potrubi ???
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

Snimac tlaku v sacom potrubi (MAP sensor) je dolezity aj z hladiska informovania RJ motora o tom, ako "tlaci turbo". Ide Ti auto normalne?

Ci je MAP senzor vo vnutri RJ motora spoznas aj tak, ze do jednotky vedie gumova hadicka niekde zo sacieho potrubia.

- Najprv skontroluj tu hadicku.
- Vymontujte a otvorte RJ - v jej vnutri je dalsia gumova hadicka veduca tlak od natrubku do snimaca MAP - ta byva casom nabobtnana a moze byt prasknuta - vymente za novu - najlepsie kvalitnu vystuzenu naftovu rovnakeho vnutorneho priemeru.
- Napis sem presne patciferne kody chyb z diagnostiky.
- Sikovny mikroelektronik by mozno dokazal kupit (internet) novy MAP snimac a preletovat ho na plosaku RJ.
- Dalsia moznost je najst firmu zaoberajucu sa opravami RJ a skusit dat jednotku opravit im.
autolaik
Príspevky: 4915
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

matew88 napísal:,,,aky ma vlastne ucinok ten snimac tlaku v sacom potrubi ???
mam sice uplne ine auto ale ten snimac aspon mne sposobil par radosti....posledne prispevky na linku su moje.... http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?p=583347#583347
matew88
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 12.04.2010 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matew88 »

praveze auto taha super nevidim problem,len raz sme to hodili na vag ze pozreme co to vypise ake chyby ma auto,,no tuto chybu vypisalo ze preruseni nebo skrat na kostru snimac tlaku v sacom potrubi,,ten kod musim pozret este raz ked to dame na vag tak ti to tu poslem potom,,,a hadicka sa menila ale dnuka v RJ sme vari nemenili tak skusime este aj to zatial. dakujem
tuttiii
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuttiii »

osobne by som to neriesil, pises ze auto ide ako ma, taha super... pokial by ten snimac bol zly auto by urcite super netahalo
matew88
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 12.04.2010 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matew88 »

a myslis ze ten snimac sposobuje kolisanie otacok??sice nie moc ale jemne okolo 900 az 1000 to beha okolo toho aj to pocujem na zvuku motora.dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: pavilion a 42 neregistrovaných