VW Golf IV tdi - prasknuta hlava

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

china
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 04.06.2008 18:24
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV tdi - prasknuta hlava

Príspevok od používateľa china »

potreboval by som radu skusenejsich.mam prasknutu hlavu na mojom golfe.moja otazka je co je lacnejsa volba zohnat druhu hlavu a vymenit aj tesnenie neviem co este treba ci kupit druhy motor.prosim o seriozne odpovede
777anubis777
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 24.01.2010 14:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 777anubis777 »

cau...ja na tvojom mieste by som si pozistoval kolko by ma vyslo dat zavarit hlavu a porovnat to s tym kolko by si dal za druhu hlavu a tak sa rozhodol...lebo zrovnat ju dat musis aj ked kupis druhu...ja by som to tak riesil
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Začnem otázkou,je určite prasknutá ? Ako to bolo zistené ? Hlava sa dá dnes dať urobiť skutočne velmi kvalitne,je to mnohokrát odskúšané,my to nosíme do Maďarska,inde možno inam,ja hovorím za seba. Cena je iste v konečnom efekte lepšia ako kúpa takej ktorá zrovnanie vyžaduje.Ja si hlavy priečne a pozdlžne premeriam brúsenou šablonou,ak je rovná a nemá ryhy a pod.tak nedávam zrovnávať.Nikdy sa mi to nevymstilo.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ak bol ten motor pred poruchou OK a bol si s nim spokojny tak chod radsej do opravy ako kupit druhy a mačku vo vreci. Daj hlavu opravit a otlakovat do serioznej firmy,vymen tesnenie a jazdi. Nebude to az tak nakladné :2f93:
romet
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.05.2008 19:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romet »

Raz som nieco podobne riesil a zhanal firmu co to robi. Nasiel som na SK niekde okolo BB - ZV, robia zvaranie hlav aj s tlakovou skuskou (teda preverenim kvality zvaru ci netecie) a zarukou na zvar. Robia hocijake hlavy aj dodavky a nakladiaky takze tvoja isto nebude problem. Skus nieco vygooglit, a popytas sa na cenu a budes vediet cio oprava alebo vymena. Moj nazor je taky ze oprava. (zavarenie)
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

len tak pre zaujimavost, mam Omegu 2.2 16 V r.v. 2000, menena hlava, tesnenia, vsetky tesnenia, simeringy a podobne (motor zral vsetko mozne, vodu, olej)

Hlava cca. 170 eur + nasledne tlakovanie, brusenie, dokopy 350 eur.
Tesnenia pod hlavu 170 eur (vsetko GM), olej, filtre, sviecky, termostat a podobne prklotinky, zastavil som sa na konecnej sume 700 eur. Motor ide ako hodinky. Tiez som uvazoval o vymenene agregatu, je vela dovezenych Vauxhallov v Polsku, ale aspon mam istotu, ze moj agregat pobezi dalsich xxx tis. km bez zasahov.
china
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 04.06.2008 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa china »

no sme aj natlakovali system nikde nepusta este volaku tekutinu ide naliat mechnik do obehu aby sa utvrdilo ze je hlava alebo tesnenie v prdeli.len olej je ok ziadna srckovita kremova farba ani na vicku tak neviem.voda mi stale pusti ked idem po dialnici okolo 150km chvilku a potom mi na palubaku ukaze kontrolku doliat vodu neviem co to je nieze sa vymeni hlava a zbitocne.
suzukac
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 13.01.2009 12:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa suzukac »

podla toho co tu pises to moze byt aj chladic :d :D preco hned hlava?ved ked nemas ani vodu v oleji ani olej vo vode a auto ide oki z vyfuku nejde viac vodnych par ako obycajne t,j.nespaluje vodu tak nechapem ako ste dosli s mechanikom na prasknutu hlavu!!?podla coho usudil ze je hlava prasknuta?hmmmm...
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Hlavu bezne liznu+otlakuju za 30e, za dalsich 25e prebrusi sedla, skontroluje ventily, da nove gufera. na 8V, na 16V neviem. Tesnenie za 170e? To musi byt asi zo zlata. Najlepsie ked to rozoberies a uvidis kadial fuci (teda ak fuci cez motor)
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

ano, tesnenia stali 170 eur, je to GM, ziadna druhovyroba z Ciny. Pre zaujimavost, na Nissan Murano V6 2.5 cca. 850 eur. Bavime sa o origo dieloch.
PENZES
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 07.01.2009 14:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PENZES »

Aj ja som mal veľmi podobné príznaky ako ty a nakoniec to bolo tesnenie koienka (tam kde ti ide hadica do radiátora kúrania).
Nebolo nikde vidieť utečence, lebo pod touto časťou nieje žiadny kryt a kvapkalo to pekne na vozovku :41c2:
china
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 04.06.2008 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa china »

no teplotu pred tym kym sme vymenili termostat sa mi nikdy nepodarilo zohriat na 90stupnou teras uz hej aj vodna pumpa bola skontrolovana ale este ras sa skontroluje a vodu mi vyhodi ked idem dlhsie okolo 150km/h a na druhy den rano ked nastartujem tak mi ukaze na palubaku ze mi treba doliat vodu ,dakedy pocas jazdy cez leto .ale ked idem do 130 tak ani nie a pomeste dlho trva dokym mi zasvieti.nasli sme nejake netesnosti vymenili sa eskapasky teras menej dolievam ked idem 150km/h par km tak pol litra pred tym mi vcuclo celu vodu a som ccca2l dolieval aj viac.uz som to tu pisal ideme este vyskusat nejaku tekutinu naliat ci neviem ako to mechanik vie na zistenie ci je nejaka trhlina na hlave alebo tesnenie.ale v oleji nemam nic ziadnu kavovu farbu to mi neda ze to neviem ci bude hlava alebo tesnenie asi nieco ine neviem radte prosim lebo uz sa to tiahne vyse pol roka
china
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 04.06.2008 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa china »

no vodu ked je zohriaty na 90tke ked idem po dialnici rychlejsie ako130 tak potom cez leto aj pocas jazdy mi ukaze na palubaku mi zasvieti a dakedy na druhy den rano ked nastartujem.ventilator mi asi 2rychlost nezapina moze to byt aj tym?a v olej je cisty ziadna kavova farba.a nevsimol som si ze by mi nejak vela dymilo
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných