napinacia kladka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martino611
Príspevky: 562
Dátum registrácie: 14.11.2007 16:04
Zdieľať na Facebook

napinacia kladka

Príspevok od používateľa martino611 »

zdravim bazaristi mam na vas otazku... v jeseni boli na otcovom passate 04 menene rozvody a po troch mesiacoch sa z oblasti rozvodov zacal ozyvat taky klapotavy zvuk. Kedze nemam vyhrievane priestory na to aby som mohol v klude rozobrat auto, nechaval som to tak az do minuleho vikendu. Zacal som patrat po pricine pazvuku a prisiel som k nasledovnemu zaveru : zvuk vychadza od napinaka drazkoveho remena (vid odkaz nizsie), presnejsie ten piest ma volu asi 3mm, ked nepruzi, len tak volne chodi hore dole po osi piestu. Moja otazka znie: je tato vola na pieste normalna alebo to mozem dat reklamovat? znacka napinaku INA

http://img101.imageshack.us/i/napinak96kw19tdipd.jpg/
martino611
Príspevky: 562
Dátum registrácie: 14.11.2007 16:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martino611 »

Samozrejme vôľa je aj v uložení tlmiča ale len v tom hornom - tipujem ze sa to vyvaklalo vďaka vôli na tlmiči... No dufam ze sa mi podari vymeniť len samotný tlmič lebo cely napínak sa len tak jednoducho vymontovať nedá...
martino611
Príspevky: 562
Dátum registrácie: 14.11.2007 16:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martino611 »

vybrat ten tlmic nieje problem mal som ho uz vonku, s tou kladkou je to uz horsie... musela by ist dole vrtula chladica, neskumal som ako narocna je jej demontaz...
martino611
Príspevky: 562
Dátum registrácie: 14.11.2007 16:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martino611 »

no rozmyslal som ci by sa to nedalo rozobrat a nejako vypodlozit plechovym pruzkom z tzv. eska pasky, ale to mi len napadalo. Mne sa vsak zda ze ten ''moj'' pazvuk vydava ten vyvaklany tlmic
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 74 neregistrovaných