VW Golf III - spotreba oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patreees
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 08.07.2008 23:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patreees »

to ja vsetko viem...len preco aj odbornici vravia ze ta sotreba oleja je normalna..podla mna je normalne ked auto od vymeny do vymeny to je 15000km zozerie max 0.5L a nie taku hodnotu na 2000KM tak ja neviem noo
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

ja mam 20-rocny dizlak a na 1000 km zozere cca 0,5 - 0,8 l oleja. Nemusis sa stym trapit iba dolievaj olej tak aby nebol pod minimom (prekruzkovanie motora a GO je ovela drahsia zalezitost ako raz za cas doliat olej). U starych aut je celkom bezne ze zeru aj olej :zg282:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
patreees
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 08.07.2008 23:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patreees »

ja viem ze je to normalne ale to znamena asi len to ze motor konci...vies dokedy to tak vydrzi jazdit
tuttiii
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuttiii »

mne zerie 13 rocne TDI cca. 0,8 litra oleja na 10 000 km... od vymeny do vymeny nedolievam nic. najazdene kilometre netusim..... zaujimalo by ma ci stare diesle vseobecne zeru menej oleja ako benziny ???
patreees
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 08.07.2008 23:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patreees »

no praveze sa vravi ze diesle zeru viac olej ako benzinaky ale ja nachadzam stale viac a viec prispevkou o tom kde benzinaky zeru viac oleja ako diesle takze asi na tom nieco bude
tuttiii
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuttiii »

presne to iste si vsimam aj ja ... mame punto 1,2 ktore ma najazdene 180 000 km a od vymeny do vymeny dolievame 2 litre oleja....do stareho golfu ktroy predpokladam ma najazdene o dost viacej nedolievame nic....
patreees
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 08.07.2008 23:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patreees »

dnes som zisitil ze daco slzi aj z pod veka ventylov vymenim tam tesnenie zmeram tie tlaky vymenim olej a uvidime budem to sledovat..
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

olej

Príspevok od používateľa andy.gee »

nie je pravidlo, ze ci zozerie viac oleja benzinak alebo naftak

vela je dane uz konstrukciou motora, niektore su viac nachylne na spotrebu oleja ine menej, kilometre su dalsia vec ale skor by som povedal hlavne ako boli tie km najazdene, ak bolo auto vytacane na studeno casto, jazdilo kratke trasy a pod motor bude viac opotrebovany

idealna spotreba oleja je takmer ziadna ale v idealnom stave nie je takmer ziaden motor (dokonca ani motor co prave vyjde z vyroby nemusi byt idealny) .. prilis vela faktorov je v tom, niekomu pochodi aj pol miliona km bez spotreby oleja a niekomu ani po zabehu spotreba oleja neklesne tak ako by to bolo vhodne
patreees
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 08.07.2008 23:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patreees »

sak ano to je jasne asi este stale neexistuje pravidlo ze kupis auto od kvalitneho vyrobcu a mas pokoj asi to je stale na vydareny a nevydareny kus a to sa asi nikdy nezmeni mozes kupit vydareny FIAT s ktorym nebudes mat najmensi problem a mozes kupit aj nepodarene BMW s ktorym budes stale stat len v servis..len tam ide o tu psychicku neistotu ze ked mu auto trosku cucka olej si uz mysli ze motor kazdy chvilu odide a popritom ten motor pradie a ida ako keby bol teraz vyrobeny ..napriklad moja mama ma peugeot ako osm teraz spominal je to rozbyte hnile auto dokonca u aj loziska sramocu v motory a oleja nezozere ani kvapku to je nepochopitelne
donmartin
Príspevky: 536
Dátum registrácie: 25.06.2007 12:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa donmartin »

1 liter na 3tis km je v norme(pozri navod na obsluhu-hovoria ze pokial to je 0,9l na 1000km tak je to ok)ale ak ta to serie daj zmerat tlaky-ak budu v norme tak umy cely motor s arvou a po jazde s cistym motorom pozri kde vyteka :4012:
patreees
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 08.07.2008 23:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patreees »

olej novy filter novy tesnenie pod vekom ventylov nove...olej som dal VAVOLINE DURABLEND 10W-40....5L som kupil za 28 eur tak myslim ze dobra kupa spolu s tesnenim a filtrom ma to vyslo 45 eur a 2 hodiny roboty:D nalial som max na vrch rsky teraz to budem sledovat na tachaci mam presne 170000 KM tak som zvedavy kolko scucne do 185000 KM nejaky liter mi ostal na dolievanie ale este asi budem musiet daky dokupit no uvidime
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

cena dobra

verim, ze toto tu pisem len zbytocne a je to pre teba samozrejmost:
mozes to mat aj po max ale az po steceni oleja samozrejme (lepsie je najprv si doliat do stredu trochu pochodit a potom doliat napr. na druhy den)

hlavne vzdy davaj pozor aby si to neprelial!
patreees
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 08.07.2008 23:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patreees »

jasne mam to vsetko prekontroloane uzz

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 84 neregistrovaných