Toyota Yaris hybrid - caste vybijanie 12V baterie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jozef855
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 18.11.2023 10:58
Zdieľať na Facebook

Toyota Yaris hybrid - caste vybijanie 12V baterie

Príspevok od používateľa jozef855 »

Zdravim

Ako dlho vam vydrzi nabita 12V bateria na vasich hybridoch?
Kupil som v novembri 2023 pre manzelku toyotu yaris hybrid a odvtedy sa uz 2x totalne vybila ze som nemohol nastartovat.
Auto ma 5,5 roka, najazdene ma 40 000 km a je tam original startovacia bateria.
Manzelka na nej jazdi od pondelka do piatku tam 5 minut a naspat 5 minut, v sobotu na nakupy cca 10 minut a v nedelu do kostola tiez 5 minut tam a 5 minut naspat. Na vsetko ostatne sluzi moje auto.

Bateriu som musel uz 2x kompletne nabit. Ked sa prvykrat nabila bateria tak vydrzala 28 dni /boli mrazy/ a dnes sa vybila po 31 dnoch od posledneho kompletneho nabitia /take mrazy uz neboli/. Bateriu mi skontrolovali v miestnom autoservise /nabili ju, odpojili a porovnali hodnoty po 36 hod./ a povedali mi ze netreba ju este menit nakolko si udrziava kapacitu a treba len dlhsie jazdit.

Bol som dnes s autom v toyote a povedali mi, ze aj ked kupim novu bateriu tak ci tak ju budem musiet kazde 2 tyzdne nabijat nakolko auto jazdi casto a kratke trasy cize sa nestihne nabit. Maju len 1 typ baterie myslim ze 35 Ah a silnejsie sa nevyrabaju /za 214,08€ + mi daju 15% zlavu/.

To fakt tie startovacie baterie v hybridoch vydrzia len 30 dni ked clovek jazdi kazdy den od pondelka do nedele 5 minut tam a 5 minut naspat. Co ma na tom najviac hneva ze na starej skode rapid ak som mal v zime slabu bateriu tak mi na displeji aspon napisalo: AKUMULATOR TAKMER VYBITY. Na tejto yariske nic proste vecer auto zaparkujem a rano nenastartujem.

Co by ste robili na mojom mieste?
Mam auto predat a kupit klasicky CVT automat so silnejsou 12V bateriou ktora nebude umiestnena tak debilne pod sedadlom spolujazdca???

Alebo mi v miestnom autoservise povedali somarinu ze baterka je este v poriadku a mam ju vymenit za novu?? Ale toyota mi dnes potvrdila ze vymenou baterie aj tak nic neporiesim.

Po kolkych rokoch/km ste menili 12V bateriu?
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Yaris hybrid caste vybijanie 12V baterie

Príspevok od používateľa martincichy »

Naozaj malo jazdis. Napriklad baterka na dustery po 3 tyzdnoch nejazdenia vybita.
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Yaris hybrid caste vybijanie 12V baterie

Príspevok od používateľa db69 »

ono ked tie baterie su držané na hranici 12V,tak sa nečudujme . Ja som odpojil to inteligentné "nenabíjanie" a nabíja pekne 14V . A vypol sa aj štart stop
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Yaris hybrid caste vybijanie 12V baterie

Príspevok od používateľa Moonshine »

Kupiť Daciu Spring
Úplne vážne
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Yaris hybrid - caste vybijanie 12V baterie

Príspevok od používateľa flyte »

Hybrid nema alternator a 12V bateria sa nabija z trakcnej. Za tych 5 minut sa dobije fakt ze nula cela nula cela nic. Ked si das mobil na nabijacku, tak sa za 5 minut dobije kolko?

Povedali to spravne, malo jazdis.
Mne na Aurise sa pri 1500 km mesacne nikdy nestalo, ze by som mal vybitu 12V baterku a fo bola po 10 rokoch povodna.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Yaris hybrid - caste vybijanie 12V baterie

Príspevok od používateľa wilz »

Myslím že keby to bolo normálne auto, tak by ani tie krátke trasy neznamenali až takúto pohromu.
Ale ak nemá alternátor, tak pravdepodobne tam tá trakčná batéria netlačí prúd pri 14,3 voltoch a teda sa takmer vôbec nenabíja.
Ten návrh od Moonshine o Dacii Spring v takomto prípade vyzerá naozaj rozumne.
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Yaris hybrid - caste vybijanie 12V baterie

Príspevok od používateľa Moonshine »

Ovšem ak je to kde nabíjať.....
Konvenčný benziňák by to nezvladol nabiť.
Za 5 minút si baterka ani na kábloch z 220v siete neprdne do gatí.
Možno mať ešte solar na streche ako nový prius. No to tiež len za slnka.
Alebo bicygeľ.

Pred pár rokmi som chodil do roboty 6km. Štarty na 36ah baterke. Druhú zimu už baterka tratila na kapacite a vyberala sa nabiť. Tretiu už nedožila a to už som riešil radšej mhd v zime. Časovo to bolo 15 minút. Víkend sa dobila dlhou jazdou 1,5h.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Yaris hybrid - caste vybijanie 12V baterie

Príspevok od používateľa seven549 »

jozef855 napísal: 13.03.2024 17:21
Manzelka na nej jazdi od pondelka do piatku tam 5 minut a naspat 5 minut, v sobotu na nakupy cca 10 minut a v nedelu do kostola tiez 5 minut tam a 5 minut naspat. Na vsetko ostatne sluzi moje auto.



Co by ste robili na mojom mieste?
namontovat do auta kameru aby si videl ako tvoja zena jazdi sama a uvidis co tu bateriu vybija.moj otec mame vysvetlil toto bude nahravat tvoje jazdenie.lebo otec ked jazdil ten nepoznal take ze nabijat autobateriu.proste to slo stale.

u nas od cias ked som bol decko bolo to iste kazdy mesiac vybita autobateria odkedy zacala moja mama jazdit na skode favorit v roku 1991.od 18 rokov nejazdila ale v tom roku musela zacat lebo otec podnikatel travil den od rana do vecera stale v praci aby sme sa mali dobre.

no a kazde jedno auto co mala ako svoje dodnes ---uz je v penzii--- to iste.nic sa mezmenilo akurat troska viac posledne roky ziju autobaterie.

samozrejme ze hned v ten den na to zabudla a bolo vsetko krasne nasnimane.

mamina nechapala ze najprv natocim motor aby dobijalo bateriu a tak zvysne veci.robila to opacne najprv vsetko pozapinat a tak sa startuje a vyraza autom na cestu.

a budu tam aj take veci ze pol hodinu telefonuje,motor bude vypnuty ale vsetke svetla aj kurenie budu pozapinane.alebo ide z kostola sadne do auta pripravuje sa na odjazd zrazu ju zastavi kamoska nevie co robit v tom momente zo startom a znova vsetko je pozapinane aj ohrev zaroseneho zadneho skla a ona vystupila a vedla auta vykecava zase pol hodiny.

zahada vyriesena.

preto bolo skolenie pol dna.mamina je naucena ze raz mesacne v zimnych mesiacoch treba baterku vybrat,vercajg nosi v aute,nechat nabit na balkone mami,lebo sa bojis ze ti to streli v byte,no a potom ak ukaze lidl nabijacka zelenu,sup s tym naspat a vozis sa mami dalej :2f93: :28b7: :300f: proste uz samoobsluha.

naposledy dala aj 3 rocnu bateriu exide dole.skratka bateria nedokazala roztocit starter.
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Yaris hybrid - caste vybijanie 12V baterie

Príspevok od používateľa db69 »

seven549. lenže moderné autá ti prestanú nabíjať aj 2 minúty po štarte.Nepíšem o Toyote.
wikyxxx
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Yaris hybrid - caste vybijanie 12V baterie

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Sú viaceré možnosti.
Kúpiť manželke bicykel
Chodiť MHD
Kúpiť nabíjačku a nabiť batériu raz za týždeň
Alebo vziať auto raz za týždeň aspoň 30-40km trasu.
jozef855
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 18.11.2023 10:58
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Yaris hybrid - caste vybijanie 12V baterie

Príspevok od používateľa jozef855 »

Problem nie je v tom ako jazdi manzelka, ona je v tom aute fakt len tych 5 minut. Este som jej praveze povedal ze ked ide napr. vyzdvihnut deti do skoly ze ked sa da nech pozhasina v aute vsetko co sa da a necha bezat motor v polohe P nech dobija baterku a tym padom usetri 1 start ked sadne naspat do auta. Ono ked je auto nastartovane tak sa 12V bateria dobija aj v polohe P a tiez v polohe N + rucna brzda vsak??

Ano rozmyslal som aj nad elektro autom a dacia spring bola uplne prva ktora mi padla do oka, ale ked som videl hodnotenia crash testov uplna katastrofa https://www.euroncap.com/en/results/dacia/spring/44197. V tom aute je to najcenejsie co mam moja manzelka a deti. Tu su vysledky yarisky https://www.euroncap.com/en/results/toyota/yaris/29484
Keby nejazdilo po nasich cestach tolko suv-ciek tak by som to aj s tym springom riskol.
Drahsie auto ako dacia spring sa mi neoplati to uz ma lacnejsie vyjde taxik a drahsie auto si ani nemozem dovolit. Moj strop je 15 000 eur.
Ak mam byt uprimny ked som auto kupoval tak som dufal ze baterka vydrzi aspon 2-3 mesiace pri tom manzelkinom najazde nakolko ta baterka sluzi na alarm, svietielko nad hlavou a spusta hybridny pohon. Ta baterka nestartuje motor.
Uz len ta predstava ze sudruhovia z Japonska dali 12V bateriu pod zadne sedadlo znamena ze vodic nepotrebuje k nej casto pristup. Neskutocne som bol naivny. Vela dochodcov ma auto s ktorym chodia 2x do tyzdna do Tesca a v nedelu do kostola a nevidim ich nabijat baterie na klasickych spalovakoch raz za mesiac.
Kolko by vydrzala baterka pri tomto tyzdenom manzelkinom najazde ak by som tento hybrid predal a kupil klasicky cvt automat yaris alebo automat od hyundai i20 ??
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Yaris hybrid - caste vybijanie 12V baterie

Príspevok od používateľa db69 »

Toto by kúp.https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... ry_from%3A a potom uvidíš kolko šťavy máš za jazdy. Potom by som dal AGM bateriu. je odolnejšia proti nízkemu napätiu.všetky novšie autá majú inteligentné nabíjanie. Tak že kúpou ineho auta nič nevyriešiš.
jozef855
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 18.11.2023 10:58
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Yaris hybrid - caste vybijanie 12V baterie

Príspevok od používateľa jozef855 »

db69 napísal: 14.03.2024 09:44 Toto by kúp.https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... ry_from%3A a potom uvidíš kolko šťavy máš za jazdy. Potom by som dal AGM bateriu. je odolnejšia proti nízkemu napätiu.všetky novšie autá majú inteligentné nabíjanie. Tak že kúpou ineho auta nič nevyriešiš.
Dakujem za tip ale mohli by ste mi poslat este raz ten link nakolko mi to otvori len stranku aliexpress ale nezobrazi mi ten konkretny produkt.
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Yaris hybrid - caste vybijanie 12V baterie

Príspevok od používateľa db69 »

https://www.speedtech.sk/product/72650/ ... nabijackou. dam ti link na SK stránku. Je to adaptér do 12V zásuvky s dvoma USB konektormi + Voltmeter. Ja som kupoval auto minulí rok . a v zime mi apka vypisuje že auto má slabú bateriu. jazdim 3 x do týždna 6km tam 6 naspäť v sobotu 20 tam 20 späť. Po nejakých 3-5 minutach už prestáva nabíjať a ukazuje 12-12,2 V .Ale zase mám o ,000001 l/100km menšiu spotrebu. Alebo daj vyhladať na aliexprese hladať "Dual USB QC3.0 Car Charger LED Voltmeter Portable Adapter"
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Yaris hybrid - caste vybijanie 12V baterie

Príspevok od používateľa tuninka »

aliexpres link mne v pohode funguje, je na nom nabijacka s voltmetrom od okolo 5 eur s poštovným, alebo kukni https://www.alza.sk/alzapower-car-charg ... 9.htm?o=59 v podstate to isté len za trocha viacej

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných