Toyota RAV4 , 2003 - vodna pumpa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stano31
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 19.06.2011 10:07
Zdieľať na Facebook

Toyota RAV4 , 2003 - vodna pumpa

Príspevok od používateľa stano31 »

Zdravim , chcem sa opytat ci ma niekto radu kde moze byt problem , lebo som uz zufaly ,mam Ravku , 2003 , benzin 2.0 wwt-i , problem s vodnou pumpou , 3 krat vymenena , tri krat odisla , mechanik menil aj kladku a napinak novy , naposledy vydrzala 2 tyzdne , uz nevedel co s tym tak som to dal vymenit kolegom v praci , len dali novu , uvidim kolko to vydrzi .problem je ze to posledne dva razy prdlo vzdy na dlhsej trase ked som isiel po dialnici , uz sa s tym autom bojim ist niekam dalej ze to zas niekde streli.. , auto je prerobene na plyn , ale neodislo to hned ked sa to prerabalo..tam asi problem nebude.., nevie niekto kde moze byt chyba?..lebo vo vodnej pumpe to asi nebude , vzdy nasadena ina znacka , takze chyba bude niekde inde..len netusim kde...
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: RAV4 , 2003, vodna pumpa

Príspevok od používateľa tatkotom »

Odíde ako? Ložisko? Chladiaca kvapalina je v akom stave? Remeň nie je prešponovaný?
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
stano31
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 19.06.2011 10:07
Zdieľať na Facebook

Re: RAV4 , 2003, vodna pumpa

Príspevok od používateľa stano31 »

odide tak ze zacne tiect cez to lozisko , ak obaja myslime tu lopatku , (nie som mechanik ) , kvapalina vzdy nova pri vymene samozrejme , remen nieje presponovany ..
stano31
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 19.06.2011 10:07
Zdieľať na Facebook

Re: RAV4 , 2003, vodna pumpa

Príspevok od používateľa stano31 »

podla mna bude problem niekde inde , neexistuje aby odisli tri pumpy , vzdy ina znacka , pricina bude ina a odidena pumpa je len nasledok.... lol
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: RAV4 , 2003, vodna pumpa

Príspevok od používateľa db69 »

stano31 napísal: 23.02.2024 10:22 podla mna bude problem niekde inde , neexistuje aby odisli tri pumpy , vzdy ina znacka , pricina bude ina a odidena pumpa je len nasledok.... lol
nasledok čoho? Aj ked Ti bude podfukovať tesnenie a tlačiť do vody ,tak ti nepretlačí ucpávku na vodnej pumpe.Voda by Ti vyvrela cez pretlakové veko na expanzke
stano31
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 19.06.2011 10:07
Zdieľať na Facebook

Re: RAV4 , 2003, vodna pumpa

Príspevok od používateľa stano31 »

neviem , netusim.., ako si vysvetlit ze odisli tri pumpy , kazda inej znacky , vsetko ten isty problem...
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: RAV4 , 2003, vodna pumpa

Príspevok od používateľa db69 »

stano31 napísal: 23.02.2024 11:08 neviem , netusim.., ako si vysvetlit ze odisli tri pumpy , kazda inej znacky , vsetko ten isty problem...
ja by som ešte odmeral tlak v chladiacej sústave. alebo povolil uzáver a skúsil jazdiť tak. Ložisko na pumpe odj..š pri brutál napnutom remeni, ale to by trvalo dlhšie.A pretlačiť ucpávku môže len nejaký fakt extra velký tlak v systéme .
stano31
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 19.06.2011 10:07
Zdieľať na Facebook

Re: RAV4 , 2003, vodna pumpa

Príspevok od používateľa stano31 »

hm.., moze to byt tym ze sa jazdi na plyn?..je tam ina teplota horenia ako pri benzine..mozno blbost , len sa pytam.., co sa tyka uzaveru , neviem ci vies ako je robeny chladiaci system na tomto aute.., ziadny uzaver tam nieje , napr. ako na skodovke ze je nadobka s chladiacou .., tam je len taky maly uzaver na hadici a precerpavacia nadobka odkial si system cucne alebo vypusti prebytocnu vodu zo sytemu..
stano31
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 19.06.2011 10:07
Zdieľať na Facebook

Re: RAV4 , 2003, vodna pumpa

Príspevok od používateľa stano31 »

odmerat tlak v chladiacej , dobry napad , len netusim ako odmerat , jedine v servise , niektori mechanici asi tiez nevedia sa to odmerat.., ten co to robil asi tiez nemeral ..
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: RAV4 , 2003, vodna pumpa

Príspevok od používateľa db69 »

stano31 napísal: 23.02.2024 11:39 hm.., moze to byt tym ze sa jazdi na plyn?..je tam ina teplota horenia ako pri benzine..mozno blbost , len sa pytam.., co sa tyka uzaveru , neviem ci vies ako je robeny chladiaci system na tomto aute.., ziadny uzaver tam nieje , napr. ako na skodovke ze je nadobka s chladiacou .., tam je len taky maly uzaver na hadici a precerpavacia nadobka odkial si system cucne alebo vypusti prebytocnu vodu zo sytemu..
s lpg to asi nesúvisí .Neviem ako rieši chladiacu Toyota.Ale musí tam byť niekde pretlakový ventil na uvolnenie tlaku. Pochybujem že to je uzavretý systém.Ešte jedna rada ,pred štartom skús stlačiť vodne hadice. Potom to urob pri zohriatom motore,či nie sú natlakované.
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 47 neregistrovaných