Toyota

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

simonaayu
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.11.2023 02:41
Zdieľať na Facebook

Toyota

Príspevok od používateľa simonaayu »

Ahojte :48:

Potrebovala by som poradiť vzhľadom k tomu, že sa do áut až tak nevyznám.

Mám budget max 5000 € za ktorý by som chcela kúpiť nejakú v pohode jazdenku. Jazdím najmä v hl. meste, takže určite benzin, predstava je, aby malo auto zakladnejsie vybavenie ako elektrické okná, klímu, parkovacie senzory. A samozrejme aj rozumnú spotrebu pre mesto aj občasnú dialnicu. Rok výroby určite 2010 až vyššie.

Na Toyoty som online čítala vela chvály, tak som si vyhliadla Toyotu Corollu. Ale v osobnom živote som bola už z dvoch smerov od Toyoty odhovarana, vraj kvôli predrazenym a zle dostupným nahradnym dielom. Je to naozaj tak? Sú servisy pre Toyoty také nemile prekvapenie pre peňaženku? Na čo si treba pri kúpe dávať pozor?

Budem rada za každú radu a nechám si poradiť aj nejaké iné podobné auta. Karoseriu preferujem buď sedan/liftback alebo suv.

Ďakujem!
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa jazdenej Toyoty

Príspevok od používateľa oco13 »

Aygo alebo Yaris , teraz kratko jazdím s Aygom a to čo to dokáže na ceste je neskutočné. Spotreba 6.5L plynu - za to nejazdí ani Zimovčák. :40bd:
A samozrjme , že diely sú zle dostupné, lebo tie autá sa nekazia. :40bd:
Edit : SUV do Blavy??? ty si Hudiny v parkovaní??? lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa jazdenej Toyoty

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Toyota Yaris alebo Hyundai Gets, Mitsubishy Colt ak to má byť japonec,ale...je toho mrte.
Cenový strop je absolutná pohoda.Ročník...bazírovanie na vyžšom roku je doslova neznalosť základných zákonov automotive.
O stave vstupu pri kúpe vonkoncom nerozhoduje rok ale stav a stav má čo to do činenia z km a počtom majiteľov a dokonca z územnou polohou. Skúste kúpiť dobré a lacné auto v chudobnom kraji,hlúposť že ?! Rýchlo na to prídete že to platí takmer univerzálne.
Ročník ale má spojitosť z komplikovanostou techniky,presnejšie emisným systémom.Baviť sa o japoncoch je od určitého roku viac bavenie o európskych riešenia na vozidlách japonských koncernov.Od pôvodného japonského myslenia - spolahlivosť,logika,premyslené riešenia sú dnes presne tak ďaleko ako európa.
Dnes je k mání aut ktoré stoja za kúpu viac ako veľa,len hlúposť a neznalosť je za tým že sú na pokraji záujmu.Kúpiť nepriestrelne dobré auto na mnoho spokojných rokov je ľahko splniteľná úloha.Akurát keď také na obzore je,vyrukuje nádejný kupec z milion inými a často veľmi hlúpimi a naivnými požiadavkami o ktorých nebola na počiatku reč a sú v celkom ostrom protiklade z prvotnými predstavami.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa jazdenej Toyoty

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ja som 3 roky hladal auto pre polovicku. Mala narocne kriteria, ja tiez. Konecne sa mi to podarilo. A je to japonec, 2.0 benzin.
simonaayu
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.11.2023 02:41
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa jazdenej Toyoty

Príspevok od používateľa simonaayu »

oco13 napísal: 19.11.2023 11:39 Aygo alebo Yaris , teraz kratko jazdím s Aygom a to čo to dokáže na ceste je neskutočné. Spotreba 6.5L plynu - za to nejazdí ani Zimovčák. :40bd:
A samozrjme , že diely sú zle dostupné, lebo tie autá sa nekazia. :40bd:
Edit : SUV do Blavy??? ty si Hudiny v parkovaní??? lol

Ked s autom pôjdem občas na diaľnicu budú to aj výlety vo viac ľuďoch, takže by som sa chcela vyhnúť malým autám. Potrebujem, aby bolo dobré na oba účely. Momentálne mám zdedenu malú, starú Fabiu, ta veľkosť je v Bratislave veľmi pohodlná, ale keby ju chcem naložiť 4 ľuďmi a 3 kuframi, tak celé zle. V Bratislave jazdí veľa veľkých aut, isto si na o niečo väčšie auto zvyknem aj ja.
simonaayu
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.11.2023 02:41
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa jazdenej Toyoty

Príspevok od používateľa simonaayu »

mhlavaty napísal: 19.11.2023 12:14 Toyota Yaris alebo Hyundai Gets, Mitsubishy Colt ak to má byť japonec,ale...je toho mrte.
Cenový strop je absolutná pohoda.Ročník...bazírovanie na vyžšom roku je doslova neznalosť základných zákonov automotive.
O stave vstupu pri kúpe vonkoncom nerozhoduje rok ale stav a stav má čo to do činenia z km a počtom majiteľov a dokonca z územnou polohou. Skúste kúpiť dobré a lacné auto v chudobnom kraji,hlúposť že ?! Rýchlo na to prídete že to platí takmer univerzálne.
Ročník ale má spojitosť z komplikovanostou techniky,presnejšie emisným systémom.Baviť sa o japoncoch je od určitého roku viac bavenie o európskych riešenia na vozidlách japonských koncernov.Od pôvodného japonského myslenia - spolahlivosť,logika,premyslené riešenia sú dnes presne tak ďaleko ako európa.
Dnes je k mání aut ktoré stoja za kúpu viac ako veľa,len hlúposť a neznalosť je za tým že sú na pokraji záujmu.Kúpiť nepriestrelne dobré auto na mnoho spokojných rokov je ľahko splniteľná úloha.Akurát keď také na obzore je,vyrukuje nádejný kupec z milion inými a často veľmi hlúpimi a naivnými požiadavkami o ktorých nebola na počiatku reč a sú v celkom ostrom protiklade z prvotnými predstavami.

Ďakujem veľmi pekne. Takže z vášho pohľadu je aj japonské auto z roku 2007 s km do 150000/200000 vhodné na zváženie? Ideálne asi aj s nejakou servisnou históriou.

Nemusí to byť v podstate japonec. Som otvorená aj iným značkám a zaujímavým autám. Urcite by som sa, ale chcela vyhnúť malým karoseriam ako Yaris, keďže ho budem niekedy používať aj na pár hodinove cesty vo viac ľuďoch.
simonaayu
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.11.2023 02:41
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa jazdenej Toyoty

Príspevok od používateľa simonaayu »

fzubaty napísal: 19.11.2023 12:29 Ja som 3 roky hladal auto pre polovicku. Mala narocne kriteria, ja tiez. Konecne sa mi to podarilo. A je to japonec, 2.0 benzin.
Ake presne ste vybrali?
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa jazdenej Toyoty

Príspevok od používateľa ivko1 »

Za 5000€ chcieť 2010+ je akurát tak cesta k problémom
Si kúp za to starší Auris 1.4i / 1.6i a nerieš že to je 2006-07 ročník...

Yaris sa za to kúpiť dá, ale malé auto je trest...
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa jazdenej Toyoty

Príspevok od používateľa fzubaty »

simonaayu napísal: 19.11.2023 12:48
fzubaty napísal: 19.11.2023 12:29 Ja som 3 roky hladal auto pre polovicku. Mala narocne kriteria, ja tiez. Konecne sa mi to podarilo. A je to japonec, 2.0 benzin.
Ake presne ste vybrali?
Nissan QQ, 2011 2,0 104 kw.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba byť pri zemi.Mám nejaký balík,z toho niečo vydelím na vstupnú prehliadku a servis.
Ak je predstava o veľkosti auta tak už automaticky niečo vypadáva z hry.To čo v hre ostane je v druhej podmienke..cenovej.Ak tu začnem špekulovať o tom či benzín alebo diesel sa v oboch prípadoch dostanem do otázky,aký nájazd km považujem za prijateľný.Ak sa už dopracujem k niečomu konkrétnemu,začnú úvahy koľko majiteľov či dovoz a teda +- zahmlené všetko o minulosti a servisnej histórii.
Môj názor je (netreba zdieľať) že takto je to cesta do pekla alebo inak,ultra malá pravdepodobnosť budúcnej spokojnosti.Občas mám úlohu niečo pre letitého klienta zaobstarať.Ak by som riadil tým čo je zaužívané,najskôr by mi už niekto dobre vynadal.
Treba trochu prehádzať priority o čo kráča nutne čo proste byť musí.Len tak sa zníži množstvo podmienok a kúpa dostáva šancu.Ako človek čo za 53 rokov vlastnil stovky aut a najazdil mrte km na všetkom od Fiata 600 po 24 tonovú súpravu viem jedno,v pamäti ostane jediné,to čo len tankovalo.Všetko ostatné spláchne čas a nič v tom nehrá či to je BMW 750iL alebo R Dauphine.
Treba si dať vyhládávať autá ...aký cenový strop,aký okruh územia,len prvý majiteľ. Z toho potom vyhádzať čo nechcem...velké, malé,diesel, benzin,velký nájazd.Čo na site ostane by malo byť prijatelné po optike čiže dojem z videného a foteného daného inzerátu.Automaticky vypadávajú nezmysli...auto dostalo vždy čo potrebovalo,...trocha hrdze ako každé,...stav zodpovedá veku....po výmene xy dielov,a pod ke..ketiny z ľudovej tvorivosti blbov. Začať kupovať od niekoho čo už na samom počiatku klame a zavádza nie je dobrá cesta.Pokiaľ sa niekto v ľudovej tvorbe (rozumej kšeftarine) automotive SR nevyzná,mal by mať pomocníka a ideálne technicky zdatného pretože na samotnom konci pred kúpou je max možný stupeň diagnostiky auta,nielen po emisnej stránke ale aj celkovej.Minimálne polovica jazdeniek má problém už v prvom týždni,a velký do mesiaca.Pretože...auto pred kúpou nepoznané,kadečo vonkoncom nepozreté čo úplne ušlo pozornosti,neznalosť na čo sa zamerať pri prehliadke.nevedomosť čo je banalita a čo mimoriadne dôležité
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota

Príspevok od používateľa martincichy »

Toyota ma ceny diely standardne. A dostupnost je stsndardna. Ziadne horibilne cakacie lehoty. To hovori niekto, kto toyotu nemal. Kamarat ma aurisa s benzinovou 1.6 a ma nej vyse 400 tis km.
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 43 neregistrovaných