Toyota Corolla combi 1.2

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

printerscd
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Zdieľať na Facebook

Toyota Corolla combi 1.2

Príspevok od používateľa printerscd »

Dobrý deň.

Chcem sa opýtať na novú Toyota Corolla combi 1.2 turbo benzín výbava Active.

Jazdime 60% mesto a 40% okresky je to ok motorizácia do mesta?

Je to priame alebo nepriame vstrekovanie a má to filter pevných častí.

Už sú iba posledné modely keďže potom budú iba hybridy ktoré nechceme.

Veľká vďaka za rady.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa Corolla combi 1.2 ?

Príspevok od používateľa fzubaty »

To auto je super. Je to toyota nie šerbel od VW.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Corolla combi 1.2

Príspevok od používateľa seven549 »

no az bude tych toyota japoncov na cestach tolko ako vw tak potom sa moze porovnavat.

ale jedno hovori za vsetko.ak porovnam corollu a vw takej kategorie.preco tie vw ci nove alebo jazdene sa tocia teple rozky a toyoty nie?lebo ----corolla---- je len japonsky serbel :40bd:
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Corolla combi 1.2

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

VW sa "točia", lebo veľa ľudí nemá vlastný názor a slepo preberajú všetko, na čo vidia reklamu. Pozri sa na padajúce predaje celého "koncernu"... Keby nemali tú "zlú komunistickú Čínu", tak by už dopadli ako Volvo, SAAB, Lancia a podobne. Medzi 10 najhoršími motormi na svete má zbožňovaný "koncern" ŠTYRI svoje motory!! Pri každej značke musíš hľadať, aby si našiel vyslovene problémový motor, pri VW a spol. musíš hľadať, aby si našiel nejaký, ktorý problémy nemá. Však si pozri ceny tých prepadákov, ako Phaeton alebo Arteon, prípadne za koľko idú jazdené A8. Však to už dávajú skoro zadarmo, lebo ani pes to nechce. No a o ochcáfkach, ktorým už 20 rokov iba menia svetlá a nazývajú to "nové modely" sa ani nebavme...

Ale k veci:
Vzhľadom na dnešnú dobu si dovolím tipnúť, že to bude priamy vstrek a že bude mať filter pevných častíc, aj keď pri benzíne sa mi to zdá trochu pitomosť. Ale čo by politici, presúvajúci sa na tryskáčoch, neurobili pre životné prostredie, že? :d :D

OPF (filter pevných častíc pre benzíny) sa robí len tri roky, možno ešte ani nie, takže je veľkou neznámou, čo to bude robiť po rokoch a po 200 000 kilometroch. Ak ale chceš nové auto, bez neho to už nepôjde, aspoň v tejto pribrzdenej, fašistickej, pošahanej EU nie.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Corolla combi 1.2

Príspevok od používateľa fzubaty »

Inak ja by so isiel radsej do hybridu. Je to rokmi overeny pohon.
robo3220
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 15.11.2012 12:31
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Corolla combi 1.2

Príspevok od používateľa robo3220 »

Presne to som teraz nedavno riesil. Ja som nakoniec kupil Avensis 2015 2,0 atmosfera benzin - nepriamy vstrek.

Ked chces vyslovene nove auto, na tvojom mieste idem do hybridu 1,8 - nepriamy vstrek, masivna planetova e-cvt prevodovka (nemylit si s variatorom CVT multidrive - uplne ina konstrukcia). Zameral by som sa na novu 5-tu generaciu hybridu so silnejsim elektromotorom, ktora potlaca ten vysavacovy efekt. Mna odradila rocna cakacka na nove auto a uz dost vysoka cena.
Hybrid 2,0 je uz kombinacia priameho a nepriameho vstreku.

4-ta generacia hybridu by mohla byt skladom a aj za lepsiu cenu, ale ja jazdim aj dialnice a tam by mi asi tie lietajuce otacky vadili. Ked si pohodovy sofer, tak asi by to bolo ok.

Turbo 1,2-ku som nechcel prave kvoli priamemu vstreku. Priamovstrekovym benzinom kratke presuvy nesvedcia, najviac sa hovori o riedeni oleja benzinom pri kratkych presuvoch, i ked tato toyotacka 1,2-ka vyzera, ze na to velmi netrpi.

Hladal som aj zachovalu 1,6 valvematic atmosferu s nepriamym vstrekom (vyrabanu do roku 2019), ale akosi nic nebolo v ponuke.

1,5-ka co je teraz v ponuke je atmosfericky trojvalec - to som zavrhol hned.

Zo skusobnych jazd ma asi najviac oslovila nova Honda Civic, ide to krasne, podvozkovo inde ako toyota, ale zase rocna cakacka a klauzula v zmluve o akceptacii mozneho navysenia ceny do 5%. Ked stupne nad 5 %, mas moznost odstupit od zmluvy. Cize rok cakas a cena stupne dajme tomu o 7 % ... vezmes alebo odstupis ? A zas cakat na dalsie ? Maju to dobre vymyslene. Ale to auto za to stalo, no rok som cakat nemohol.
vvauto
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.06.2004 17:04
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Corolla combi 1.2

Príspevok od používateľa vvauto »

Zdravím, keďže pracujem na predajni v Toyote tak viem že motorizácia 1,2turbo sa už neponúka od mod. roka 2023 tak si zrejme našiel nejakú jazdenku, resp. predvádzačku zo /šovrúmu/. Tak osobne by som radil hybridnú verziu...
uwa0918057053
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13.02.2016 17:56
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Corolla combi 1.2

Príspevok od používateľa uwa0918057053 »

Ja mám rok 2020 tiež jazdím väčšinou mesto. Spotreba v priemere 6,5l pri dlhších trasách aj 5,2l.Je to 4 valec s priamym vstrekom. Riedenie oleja som nezaznamenal. S autom som spokojný.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Corolla combi 1.2

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Corolla je hrozne malinká vnútri. Aj kombik. A samozrejme , kupovať výhradne s hybridom.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Corolla combi 1.2

Príspevok od používateľa seven549 »

vykopanafosilia napísal: 18.04.2023 23:00 VW sa "točia", lebo veľa ľudí nemá vlastný názor a slepo preberajú všetko, na čo vidia reklamu. Však si pozri ceny tých prepadákov, ako Phaeton alebo Arteon, prípadne za koľko idú jazdené A8. Však to už dávajú skoro zadarmo, lebo ani pes to nechce.
vw sa kupuju hlavne koli buducemu predaju.preda sa vzdy hocijaky vytahany jazdeny vw okamzite lebo das auto.nikto nepozera na km vek a stav ide o to ze je to topka co drzi cenu niesu tam velke straty.v celej europe je to tak.a este to ma aj lacne pojistky.lebo das auto.napr v rakusku sa plati pojistne kazdy mesiac a je rozdiel mat bmw,japonca alebo passata.a najlepsie sa predava cierna farba druhe miesto biela.

tie A8 a pod auta limuziny sa nikdy ani dobre napr v nemecku nepredavali pokial to malo nad 80 000km.tako ako u nas kedysi prve auto co pozeralo v bazare na zakaznika bol opel insignia tak v nemecku boli prave A8 bmw7 mercedes S klasse.a dnes co stupli ceny paliva je aj zbytocne to zivit.ani nove sa nepredavaju lahko.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Corolla combi 1.2

Príspevok od používateľa martincichy »

Autorovi temy:

Chod do hybridnej corolly. Do mesta a na okresky je hybrid od corolly priam predurceny. Ako bonus je spolahlivy automat, v ktorom vymenu oleja zvladne kazdy, kto vie vymenit olej v motore.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Corolla combi 1.2

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Na dnešné pomery cenové je paradoxne naozaj Toyota dobrá voľba. Kedysi boli predražene ale dnes ostatní ich výrazne dobehli. A skutočne, v rámci mesta a medzimestá je hybridná Toyota fajn voľba. Len skoda, že je vnútri malinká. Treba si vyskúšať, ja som sa do corolla nezmestil . Možno tá nová cross corolla by bola pouzitelnejsia veľkostnej
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Corolla combi 1.2

Príspevok od používateľa pepo64 »

seven549 napísal: 18.04.2023 22:52 no az bude tych toyota japoncov na cestach tolko ako vw tak potom sa moze porovnavat.

ale jedno hovori za vsetko.ak porovnam corollu a vw takej kategorie.preco tie vw ci nove alebo jazdene sa tocia teple rozky a toyoty nie?lebo ----corolla---- je len japonsky serbel :40bd:
No treba si to zobrať globálne, tých Toyot je na cestách celého sveta samozrejme viac, už len keď zoberieš USA(najväčší trh na svete)+ Ázia a to nehovorím o Afrike, tam idú Coroly a LC ši Hiluxy ako teplé rožky tam o fáúve nezakopneš. Slovač či Európa nie je pupok sveta ako si tu niektorí namýšľajú a VW je pre nich svätý grál.
attilka2
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 28.05.2022 18:36
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Corolla combi 1.2

Príspevok od používateľa attilka2 »

Len by som doplnil, že TOYOTA je najväčším výrobcom áut na svete.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Corolla combi 1.2

Príspevok od používateľa gnagy »

Ak jazdíš až 60% mesto, nie je o čom - hybrid. Mám Auris TS hybrid 4 roky a nemôžem si vynachváliť. Auto ma nikdy nesklamalo, skôr prekvapilo - svojou spotrebou aj pri ekonomickej, ale aj dynamickej jazde štýl "brzda-plyn" v Nemecku :-) Nikdy som nemal priemerku viac, ako 7,5... Celkový reálny priemer za 70tis.km mám 5,6l/100km. To so žiadnym benziňákom od Toyoty bez hybridu nemáš.

Ale ak máš rád manuálnu prevodovku a v meste sa posúvať jedna, dva, jedna, dva, tak asi ti iná možnosť, ako nie hybrid nezostáva :-)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 53 neregistrovaných