Kupa jazdenky-nahrada za O1

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
zetom
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.10.2012 14:19
Zdieľať na Facebook

Kupa jazdenky-nahrada za O1

Príspevok od používateľa zetom »

Ahojte vsetci diskutujuci, chcel by som od vas nejake rady/napady. Chcel by som vam priblizit moju situaciu, za tyzden jazdim do prace 2x 220km a z toho 90% dialnica. Momentalne tuto cestu jazdim na Octavii 1, 1.9tdi so spotrebou 4.5l. Octavka ma najazdene 362tis, auto ako tak pomerne sluzi. Posledne tyzdne premyslam o nahrade z dovodu bezpecnosti ( coskoro otec 3 deti ) a proste celkovo, pohodlie pri jazde atd. Avsak neviem ake vozdilo by mohlo vyriesit tuto situaciu. Moje podmienky, rozpocet 15k +- 5k, max 200k najazdene, chcem aby jazdenie bolo co najviac ekonomicke takze spotreba okolo 5l + standardna udrzba, nie som pretekar, vacsinou jazdim pokojne, ale nie som brzda premavky. Dalej auto by malo byt combi, pretoze potrebujem do kufra zmestit 2 hokejove tasky. Nechcem adBlue a ani automat kvoli spolahlivosti. Co sa tyka konkretnych auto, pokukoval som standardne koncern, O3,passat,golf motor 2.0 tdi 110kW, kia ceed, hyundai i30 1.6.crdi 81kW. Potom ma este napadlo mercedes C alebo audi a4. Potom este astra 1.6cdti alebo nieco francuzske pripadne focus, ale tam vobec neviem ako je to so spolahlivostou. Rozmyslal som aj o benzine ale tam asi jedine mazda 6 alebo mazda 3, ale ta nie je combi. Za kazdy napad/radu budem vdacny. Dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kupa jazdenky-nahrada za O1

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Najspoľahlivejšie je to čo máš.Vôbec žiadne nesplní trojkombináciu užitkovosť (náklady) - spotreba - spoľahlivosť tak ako to čo už máš.A tie km sú smiešne,tak to začína byť zabehnuté.Jedine ak je auto zlumpačené a hnilé,to je dôvod ktorý je ozaj dôvod.Ostatné sú rozprávky starej matere.Celkom dosť majiteľov Oct 1 a 2 nechcú ani len uvažovať že to auto raz skončí.Argumenty že do starého sa neoplatí je tiež blud.Neoplatí ak je to už ozaj zlumpačená grča po piatich majiteľoch typu Gugo Boss.Pokiaľ toto neplatí,tak aj cenu jazdenky pokojne vložia do obnovy pretože je to najlepšia investícia stavená na istotu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 84 neregistrovaných