Plug in hybrid ako jazdenka

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
pumac
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 16.08.2008 17:24
Zdieľať na Facebook

Plug in hybrid ako jazdenka

Príspevok od používateľa pumac »

Ahojte, zaujimal by ma vas nazor na kupu jazdeneho plug in hybridu (Kuga 2,5 L, pripadne 1,4 eTSI VW). Vsimol som si, ze ceny tychto plug in su nizsie ako full hybridov. Je to macka vo vreci? Ide clovek do rizika, ze pri 150 000 km hrozi vysoka oprava, degeneracia baterii a pod?
Bude vobec taketo auto po napr. 7 rokoch so 150 000 km predajne?

vopred vdaka za nazory
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Plug in hybrid ako jazdenka

Príspevok od používateľa fzubaty »

Podla mňa je pluginhybrid najlepšia voľba medzi elektrotragačmi. O spolahlivosti neviem nič, hodnotím iba koncept.

Ak mam FV, naladujem baterku, po meste sa povozím. Ak idem ďalej, tak idem na palivo.
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Plug in hybrid ako jazdenka

Príspevok od používateľa Moonshine »

Kuga má pohon od toyoty, tak by to mohla byť relatívne lepšia volba.
Treba hlavne auto dobre zdiagnostikovať, spraviť test batérií. Čo vidím na inzerátoch a videách z bazárov, nechávajú baterky doslova vybité stáť dlho. Tak ako aj v klasických spalovákoch a môžeš to hodiť do koša.
A vizuálne by som skontroloval nádobku chladiacej kvapaliny pre batériový okruh. Musí byť na nej plomba hladina nezmie poklesnúť. Je to hlavný indikátor toho, že to tečie rovno do článkov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 77 neregistrovaných