Auto s vyssim podvozkom a relativne dobrou spotrebou na dialnici

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Auto s vyssim podvozkom a relativne dobrou spotrebou na dialnici

Príspevok od používateľa oco13 »

Moonshine napísal: 03.12.2023 13:07 Ford Kuga ........
Duster =8x70, nech 10 , Kuga = 6,5 x 1,60. Má zmysel hovoriť o nákupnej cene a cene servisu ???
400Nm si v kolone môžeš akurát tak vieš čo , nové autá vraj už musia mať asistenta čo stráži MPR (zdroj bulvar) a budúci rok to majú dávať na jednotnú europsku platformu takže KW aj NM vám budú na ..... :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Auto s vyssim podvozkom a relativne dobrou spotrebou na dialnici

Príspevok od používateľa Moonshine »

Ako myslíš dustera na LPG? 80% dialnice 130 a viac hnať či 1,6i alebo 1.0turbo na plyn, neviem či sa dožije viac ako ten diesel...
Olejový servis sa asi musí znížiť na 10t km zatial čo kuga má 30t a olej vtedy ešte má relatívne dobrú mazatelnosť. Menil som ho pro 25 000 a bol fajn, oproti benzínom čo som mal. Po 11000 bol prepálený olej. A rozvody vydržia kludne 200000. Tak neviem aký servis
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Auto s vyssim podvozkom a relativne dobrou spotrebou na dialnici

Príspevok od používateľa oco13 »

Myslím to, že cena servisu je priamo úmerná cene nového auta v danom modeli. To za prvé a kuknime sa akého tribologa tu máme - ty si jediným pohladom na vypustený olej určil že má dobrú mazatelnosť, zatial čo ten benzínový bol prepálený. Gratulujem a smekám. :300f:
Nikto mu nekáže žiadne auto hnať po dialniciach 130, to že je to MPR, neznamená že tak má letieť každý. Ja som ako mladší pár sto tisíc po dialniciach odkrútil a každých 10km pod limit znamenalo o liter menšiu spotrebu. Na každej ceste platí - vodič má prispôsobiť jazdu povrchu vozovky, poveternostným podmienkam a SVOJIM SCHOPNOSTIAM. :3dcline:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Auto s vyssim podvozkom a relativne dobrou spotrebou na dialnici

Príspevok od používateľa db69 »

opel mal interval výmeny 50 000km.išiel by som do toho :3dcline: Len škoda že sa tych motorov nedožilo druhej výmeny.
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Auto s vyssim podvozkom a relativne dobrou spotrebou na dialnici

Príspevok od používateľa martincichy »

Duster II s motorom 1.6 sce na LPG na dialnici pri 130 km/h toci okolo 3500 a zerie cca 10 l plynu na 100 km.

Duster I s tym istym motorom mal asi 3800 - 4000 otaciek a bral o liter viac.

Na jednom aj druhom som odkrutil po 200 tis km.

Nastupca dustera bude u mna arkana. Samozrejme, zaplatim si prestavbu na LPG :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Auto s vyssim podvozkom a relativne dobrou spotrebou na dialnici

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Len neviem či Duster z továrenským plynom nie je o kus niečo iné ako Arkana iba prestavaná na plyn.Tie továrenské stroje majú v motoroch dosť vecí už postavených na inú tepelnú záťaž,iné ventily,iné sedlá atd.ja som videl toľko prepálených piestov a ventilov že mám z plynu vyrážky.
michalspisiak
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 17.11.2023 13:49
Zdieľať na Facebook

Re: Auto s vyssim podvozkom a relativne dobrou spotrebou na dialnici

Príspevok od používateľa michalspisiak »

Ivko1 dakujem za detailny rozpis.

Je uplna pravda ze ten 1l hore dole spravi tych 1000e za 5 rokov a to je potom ovela dolezitejsie si vybrat spolahlive auto. Co kludne moze byt ta CX-5, neviem.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 43 neregistrovaných