Nové, menšie benzínové auto iba s automatom - výber

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
obinho789
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17.11.2023 12:03
Zdieľať na Facebook

Nové, menšie benzínové auto iba s automatom - výber

Príspevok od používateľa obinho789 »

Hľadám pre dôchodcu NOVÉ menšie benzínové auto s AUTOMATICKOU prevodovkou (automat musí byť) do mesta a na chalupu. Cena najlepšie do 20 000eur (ak by to muselo byť tak max 24k ale inak čím menej tým lepšie). Nevyznám sa v týchto malobjemových motoroch a ani v automatických prevodovkách.

Čo som pozeral tak mi vyšli tieto možnosti:

Dacia Sandero / Sandero stepway Tce 90 CVT

Renault Captur Mild hybrid 140 EDC - toto je cenový strop

Seat Arona 1,0 TSI 7DSG

Kia Stonic 1,0 T-GDi 7DCT

Opel CROSSLAND 1,2 Turbo AT6

Peugeot 2008 1.2 EAT8

Ak mi viete poradiť čo z toho vybrať, budem rád. Pripadne nahodiť nejakú inú alternatívu... :2f93:
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Nové, menšie benzínové auto iba s automatom - výber

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ani jeden priamovstrek nie je vhodny na kratke trasy do mesta. Bude s tym iba problem. Kukni hybridne toyoty.
obinho789
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17.11.2023 12:03
Zdieľať na Facebook

Re: Nové, menšie benzínové auto iba s automatom - výber

Príspevok od používateľa obinho789 »

To mesto som nenapisal moc stastne, chodia raz/dva x do tyzdna z dediny cca 25km do mesta na nakupy a tak... plus ta chalupa a potom behaju obcasne kade tade - celkovo maly rocny najazd.

Toyoty som pozeral, tam je to horsie s cenou - chcu nove auto.

Edit: pozeral som znova tie Toyota cenniky a neviem ci som bol slepy, ale ano, su tam aj pod 24k eur napr yaris cross (modelovy rok 22) by sa im mohol pozdavat. Z tych ostatnych co som tu vypisal neni nic schopne? Lebo ich prvotny cenovy strop bol tych 20k... potom to navysili -keby nahodou
Naposledy upravil/-a obinho789 v 17.11.2023 14:06, upravené celkom 2 krát.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Nové, menšie benzínové auto iba s automatom - výber

Príspevok od používateľa martincichy »

Momentalne sa dopredava toyota ch-r. Automat nesmrtelny. Motor je o.k. za 24 000 mo ho nukali pred par tyzdnami. Ja objednavam arkanu 140 edc.
cuspapo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14.12.2019 21:48
Zdieľať na Facebook

Re: Nové, menšie benzínové auto iba s automatom - výber

Príspevok od používateľa cuspapo »

C-HR je imidžovka so skosenou strechou. Aj keď nemá 1.8 štvorvalec, šiel by som do praktickejšieho Yarisu Cross.
Hybridná verzia sa predáva podľa Zen edície od 23 290€. V základe má predné a zadné parkovacie senzory, zadnú parkovaciu kameru alebo vyhrievané predné sedeadlá. Ideálne auto pre dôchodcov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 83 neregistrovaných