Rada s autom

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
lukaspison
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14.11.2023 19:53
Zdieľať na Facebook

Rada s autom

Príspevok od používateľa lukaspison »

Zdravím Vás, potreboval by som sa poradiť s autom. Do práce to mam 10km, každé 4 dni chodím 170km domov. Čo by ste mi odporučili? Niečo spoľahlivé, s dobrou spotrebou a pohodlnou jazdou na diaľnici. Rozpočet mám okolo 6000. Ďakujem dopredu.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Rada s autom

Príspevok od používateľa ivko1 »

Za 6000€ ak to má byť pohodlné tak to musí byť trošku väčšie auto ako Fabia.
Možno nejaká Octavia 1.9TDI bez DPF, ale všetko bude vyjazdené na mraky.
Čokolvek kde je diesel budeš spokojný po prvý vážnejší servis...
Dnes ťa zoderú v servise z kože aj ked si dáš vymeniť poondiate stierače...

Za dobrý peniaz kúpiš napríklad Citroen C5, ale ako som písal tam kde je DPF/FAP a kachle pod kapotou tak spokojnosť bude do momentu než ťa prvý krát riadne otiahne v servise, lebo riešenie poruchy dnes nie je za 5€, inak povedané ked zoberie 1000€ tak to nebude nič výnimočné
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Re: Rada s autom

Príspevok od používateľa gnagy »

Ja som mal Citroen C5, z roku 2005, vtedy to auto malo 6 rokov a jediná dobrá vec na tom bolo ticho a pohodlie. Veľmi problémové auto, s ktorým každý mesiac bolo treba niečo riešiť. A to malo opakujem len 6 rokov. Ako "spoľahlivé" bude dnes, keď aj ten najmladší model za spomínanú sumu má cca 10 rokov? Kto si to vie opravovať sám, tak je to určite výborná voľba. Ja som s motorom nikdy nemal problém (2.0hdi 136ps), ale so všetkým ostatným áno :-)

Na druhú stranu, moje najlepšie auto v živote bola Honda Accord 2,4i-VTEC. Na tvojom mieste by som sa zameral na japoncov, majú výborné benzínové motory a spoľahlivosť je tam veľmi vysoká. Pri takom nájazde ktorý máš, by som o diesli ani neuvažoval.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
menonque
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 08.12.2012 19:18
Bydlisko: okres VK
Zdieľať na Facebook

Re: Rada s autom

Príspevok od používateľa menonque »

Tak ja na rozdiel p.gnagya mám inú skúsenosť. Mám dva citroeny C5 X7 a som s nimi veľmi spokojný. Jeden je r.v.2011 ,2.0 hdi 120kw, sedan a má nabehaných 290 000km. Fap , dvojhmota všetko pôvodné, iba bežný servis, ktorý skracujem a olej mením vždy po 10 000km. Oleje sú total, filtre purflux. V hydropneumatike LDS tak po 60 000km. Okrem bežného servisu sa menili silenty na pred. spodných ramenách, súčiastky tak za 50€ a voľnobežka alternátora + napínač , tiež tak do 50€. Do hydropneumatického podvozku okrem výmeny oleja nešiel ani cent. Ináč všetko bezchybne funguje a je to tiché a mimoriadne pohodlné vozenie.
Druhý je r.v. 2017, 2.0hdi 133kw bluehdi, automat, tourer exclusive s 270 000km. Tam tiež rovnako prevádzam skrátený servis, v automate po 60 000km. Ale tiež jazdí krásne,radí hladko , až na jednu vec. Je tam tá pomsta ekoteroristov - nádržka na ureu. A tá sa sem tam ozve. Takže som s nimi spokojný a keď točím Bratislavu zo sS kraja každý týždeň, tak sú aj využité. Inak stretol som aj C5 v zlom stave, ale väčšinou to bolo neodborným servisom. Stači ak blbeček v pneuservise zdvihne voz a pred tým ho nenastavý do najvyššej polohy a môže sa poškodiť tesnenie piestnic. Dnes nájsť dobrý kus je už ťažké.
Citroen C5 2.0hdi, 120kw, C5 tourer 2,0hdi ,133kw
lukaspison
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14.11.2023 19:53
Zdieľať na Facebook

Re: Rada s autom

Príspevok od používateľa lukaspison »

Ďakujem zatiaľ.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 88 neregistrovaných