Toyota Auris 1.6 Valvematic

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

speedmann
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 26.05.2007 09:01
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa speedmann »

Zadávateľ už dávno nerieši Toyotu, lebo japonec- nakonec. Dá opraviť spojku a má pokoj. A keď už miesto v zadku a pohodlné nastupovanie- 3 det.sedačky vedľa seba, nech kúpy Hummer.
:zg282:
rastislavgregor695
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 30.10.2021 13:00
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa rastislavgregor695 »

Prečo by som neriešil toyotu? Zvažujem pre a proti a svoje možnosti. Netreba robiť závery :42f9:
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa stanno »

Pridám sa do diskusie.. Altea XL 1.4 16V, r.v. 2010? Čo si myslíte o spoľahlivosti? Viete niekto koľko otáčok to točí na dialnici pri 120km/h a koľko to vtedy žerie? Rozumie si ten motor s LPG? To že to bude slabé je jasné, ale jazdil som aj na 40kW a prežil som.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Teoreticky je Toyota dobra volba.

Sam som mal dve Corolly.
Jednu som vratil hned po kupe, predavajuci akosi zabudol spomenut, ze sa prehrieval motor pri jazde po dialnici. Vraj po dialnici nejazdil. Ale bol seriozny, peniaze vratil.

Druhej sa rozsypala prevodovka. Vymena cca 15 rokov dozadu z vrakoviska bola za 700 € + praca. Lebo to bolo take raritne, ze sa druha prevodovka tahala z Polska a moja sa odovzdavala na repas. Mozno sa to dalo ajlacnejsie, lenze ja nie som mechanik a bol som rad, ze som nasiel cloveka, ktory to vobec chcel robit.

Potom som kupoval uz len noveauta.

Zaroven som sa viezol v taxikarskych toyotach, kde 300 000 km bolo bezne a rekord bol nejaka Toyota dodavka s myslim viac ako 800000 km.

Takze to, ze sa toyota (benzinova) obecne nekazi moze byt pravda, len problem je ked sa pokazi prave tebe.

Takze by som postupval tak, ze si vyberiem typ auta, ktore je konstrukcne spolahlive. A potom hladam auto od prveho majitela so servisnou historiou.
:3dcline:
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Ricardinho83 napísal: 28.09.2023 13:33 Pisem o nemeckych ATMOSFERICKYCH a NEPRIAMOVSTREKOVYCH benzinoch.

Naco spominat auta, ktore su uz VSETKY po smrti, alebo pred smrtou?
VSETKY uz DAVNO maju cez 20 rokov.

To ako keby si riesil spolahlivost Tatraplanu - mozno to bolo dobre auto, ale uz NEEXISTUJE
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa oco13 »

To že ty kupuješ len nové autá tak to neznamená že aj ostatní. Aut starších ako 20 rokov je na trhu stále cca 30% takže sa kupujú a predávajú. :3906: a práve prúser je , že ovela lahšie spraví EK a STK auto z roku 1991 ako to z roku 2007 - obe sú moje takže rovnaká starostlivosť - žiadna.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Naco spominat auta, ktore su uz VSETKY po smrti, alebo pred smrtou?
VSETKY uz DAVNO maju cez 20 rokov."

Xy, s tebou je wkakolvek debata marna, strata casu pre premyslajuceho cloveka. Sa niekedy rozhliadni po cestach kolko starych Mercedesov, Bavorakov a Audin jazdi. Moju benzinovu A6 V6ku s 365 000 km som spominal velakrat. Kupuj si co chces, jazdi na com chces, zi ako chces :hero:

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 72 neregistrovaných