Rodinne ladene hybridne SUV

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco daj teraz pohlad do zrkadla ... a co vidis,skus opisat :3906:
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nuž, nech sa pozerám hociako, ja žiaden pokrok za posledných 30 rokov nevidím, čo sa týka v motorizme.
Spotreby áut sú šialene vysoké, hmotnosť áut je už výsmech výrobcov a zákazníci sú už iba totálne hlúpe stádo, podľa výrobcov..., podľa áut, ktoré sú na trhu.

Tie, ktoré sú na kúpu najlepšie, ľahké, obratné, relatívne pohodlné, s normálnym motorom o ktorom človek nevie desiatky rokov, sú fuč :3c90:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa oco13 »

autolaik napísal: 15.08.2023 16:52 Oco daj teraz pohlad do zrkadla ... a co vidis,skus opisat :3906:
Strach a hruza, celé zle. Alebo - neznam te ale umeju te.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa oco13 »

Ľuboš motorizmus by nebol problém, nech by ostal tam kde bol vtedy, prúser je že ľudia osprosteli. Veria reklame, novinárom, politikom namiesto svojho rozumu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ľudia neosprosteli.
Iba si nechali vnútiť choré predstavy dizajnérov, napríklad dotykové ovládanie, darmo je to top hovadina, stále viac a viac sa presadzuje.

Resp., nemáme inú možnosť.
Kto bude môcť, bude si chrániť aj staré autá. Aby sa raz nezbláznil zo servisu :3c90: :40bd:
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa patko1 »

M
Naposledy upravil/-a patko1 v 15.08.2023 22:51, upravené celkom 1 krát.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa patko1 »

oco13 napísal: 15.08.2023 16:18 Nie - na každú vec existuje viac pohladov, a ja som tu kvoli tomu aby som vám ukazoval to pred čím zatvárate oči.
Elektro má na svedomí stále viac úrazov ludí - pretože ho nepočuli. Napadlo ťa to niekedy?? - mňa hneď. :3906:
Myslis samovrahov? Lebo na aute nejazdim po chodnikoch a na ceste nemaju co ludia robit. Asi si mal na mysli skor tie kolobezky ktore som spominal a ty si oponoval ze tie su v poho ze vrazdia len 4kolesove stroje. Mimochodom co myslis tento rok sa u nas zabilo viac ludi na kolobezke alebo elektroaute? Ale to sme uz riadne mimo temy
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa hjundai »

ako majiteľ dvoch hybridov od toyoty - jeden 250 000km auris plus RAV4 posledná rada cca 45 000km možem povedať že s tým chybu neurobíš. RAV4 má výborne odladený pohon - ako všetky toyoty - a netreba sa báť ani nedostatku výkonu. Veľmi príjemné auto samozrejme nie je to prémia so "zvončekmi a píšťalkami" . Veľmi podobný pohon má aj Ford v hybridoch myslím že to robili spolu s toyotou.
Rozhodne výborný pohon má aj Honda - tam je ale iná filozofia pohonu a hlavne prevodovka.
Hyundaiu- kia sa vyhni - kombinuje všetky nahovnotechnologie - čisto priamy vstrek, turbo, obyčajná prevodovka myslím že dvojspojka. Čo sa týka hybridov Hyundai-Kia zaspali dobu.
od RAV4 ešte väčší highlander.
V novote neviem či sa zmestíš do limitu a s pluginom asi vôbec nie.

Všetky tie kecy o "problémoch" môžeš spokojne hodiť za hlavu. Páni zostali v minulom storočí.
Ak chceš niečo bližšie tak napíš.
100marek100
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 18.08.2015 13:02
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa 100marek100 »

hjundai napísal: 17.08.2023 20:05 ako majiteľ dvoch hybridov od toyoty - jeden 250 000km auris plus RAV4 posledná rada cca 45 000km možem povedať že s tým chybu neurobíš.
Rozhodne výborný pohon má aj Honda - tam je ale iná filozofia pohonu a hlavne prevodovka.
Hyundaiu- kia sa vyhni - kombinuje všetky nahovnotechnologie - čisto priamy vstrek, turbo, obyčajná prevodovka myslím že dvojspojka. Čo sa týka hybridov Hyundai-Kia zaspali dobu.
To akože "obyčajná" prevodovka je horšia ako cvt v toyote a iných japoncoch? cvt je čo sa servisu týka fajn, čo sa jazdy týka total katastrofa.

A chváliť EV že prídem do vyhriateho auta ráno, to sa dá aj na spaľováku s webastom.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Mne pripadá trochu šialene, že kvôli úspore phm treba zaplatiť o 8-10.000€ viac na začiatku, pri kúpe nového auta a potom sa dlhooooo, predlhoooo, tešiť, kým sa ten rozdiel vyrovná...

No, nejako mi to nejde do palice.

Ked prišli prvé RAV-ky, tuším koncom 90-tých rokov, boli to nesmierne zábavné, milé, priam prítulné auta s 2.0 benzínom, jednoduche na ovládanie.
Dnes, dnes je to Pomaly vesmírna technika.

Minimálne cena, ta je astronomicka...
pogotroll11
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 10.05.2023 17:31
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa pogotroll11 »

zeto750 len by ma zaujimala ta veta ze iba si "chcu ulahcit zivot" ....hmm ako virtual kokpit a android ulahcuje zivot a dotykove ovladanie a pod...? skus mi to ako cloveku "trochu pozadu"vysvtlit pre mna je vrcholom handsfree aby som mohol zdvihnut a povedat ze "som v aute zavolam neskor" a venovat sa dalej riadeniu ...
zeto750
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 24.07.2017 20:51
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa zeto750 »

pogotroll11 napísal: 18.08.2023 11:27 zeto750 len by ma zaujimala ta veta ze iba si "chcu ulahcit zivot" ....hmm ako virtual kokpit a android ulahcuje zivot a dotykove ovladanie a pod...? skus mi to ako cloveku "trochu pozadu"vysvtlit pre mna je vrcholom handsfree aby som mohol zdvihnut a povedat ze "som v aute zavolam neskor" a venovat sa dalej riadeniu ...
Ty to máš tak ja a mnoho iných inak. Určite si radšej zapnem Android auto a slušne mapy ako väčšinu veci čo núkajú výrobcovia. Taktiež ak už je reč o bezpečnosti radšej použijem hlasový príkaz pre Google asistenta ako vytáčať číslo alebo hľadať cez nejakú ponuku ak volám cez handsfree alebo mením miesto cieľa v navigácii. Prípadne ak si chcem nájsť najbližšiu benzínu a plno ďalších veci.

Ak ide o virtual cockpit tak aj to ak napríklad podporuje mapy je bezpečnejšie ako pozerať do mapy vedľa keďže je to priamo pred vodičom, o prípadnom head up displayi ani nehovorím.

100 ľudí 100 chuti ale netvarme sa že to nemôže zjednodušiť život a zároveň aj zlepšiť bezpečnosť ak to má v rukách človek čo to vie používať.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: rastislavgregor695 a 49 neregistrovaných