Vražat peniaze do stareho alebo kúpiť niečo novšie

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Vražat peniaze do stareho alebo kúpiť niečo novšie

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Volvo XC90 som kupoval kvoli ochrane dcerky a manzelky na cestach plnych tupcov a zakomplexovanych sracov a A6 C6 sa mi pacila od nepamati. Predtym som jazdil roky na sluzobnych Octavkach, tak som si chcel urobit radost. Kym sluzia, alebo ich EU nezakaze tak menit nebudem
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Vražat peniaze do stareho alebo kúpiť niečo novšie

Príspevok od používateľa oco13 »

som kupoval kvoli ochrane dcerky a manzelky na cestach plnych tupcov a zakomplexovanych sracov
Vidíš toto ma vedie k ďalšiemu zamysleniu. Čím to je že ja skoro po 40 rokoch jazdenia mám na konte len jednu nehodu, v dobe keď som mal papiere tak rok. Jazdím ako prasa, predpisy neovládam, mám autá bez asistentov, bez abg, pracovne som často musel šoférovať preťažené autá, autá z nezmyselným nákladom. Často som musel nejako domov dostať autá čo mi deti rozbili a nič. Podla tvojej teorie by som mal byť už 8x mrtvy, zomletý na kašu pod nejakým traktorom alebo stavebným strojom a stále nič. Pritom ako pesimista v nejakú budúcnosť neverím a podla toho sa aj správam. Povieš šťastie, ale tým to nebude, pretože ak má byť šťastím len nútené pokračovanie v tomto sajrajte tak to je skôr trest ako šťastie.
Moja manželka a tri deti boli odvozené Shade 120L často s bicyklom trčiacim z kufra a s kočíkom na zahradke. A ver tomu že aj vtedy ludia zomierali na cestách.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Vražat peniaze do stareho alebo kúpiť niečo novšie

Príspevok od používateľa autolaik »

No lebo si jednoducho dokonalý :)
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Vražat peniaze do stareho alebo kúpiť niečo novšie

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Ci to neni tym, ze v dnesnej dobe vidis kazdeho tretieho retarda smskovat za volantom. Pripadne sa velmi casto stava, ze ludia su pretazeni zo zivota a prejdu do protismeru ani nevedia ako. Ked citam v mediach, ze niekto prejde "z neznameho dovodu" do protismeru a celne sa zrazi s nevinnym clovekom, vzdy dufam, ze ked je mrtvy, tak aspon nech to je niekto od vinnika, idealne iba on. Pred nedavnom zahynula na ceste po celnej zrazke Lubica Lapinova, pre vacsinu nezname meno, sak v tejto jebn.utej republike ludia riesia akej farby ma hovno Plackova, ale zenu, ktora bojovala roky proti korupcii nepozna nikto. Podla informacie sedela v aute, ktore za nehodu nemoze. A presne o toto ide. Ked zapricini niekto nehodu nech neberie so sebou nevinnych, to jak skonci on je mi jedno. A preco si Ty nemal takuto skusenost? Mal si stastie? Fakt neviem
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Vražat peniaze do stareho alebo kúpiť niečo novšie

Príspevok od používateľa tuninka »

[/quote]
Moja manželka a tri deti boli odvozené Shade 120L často s bicyklom trčiacim z kufra a s kočíkom na zahradke.
[/quote]

pre tých čo tie časy nepamätajú, tak Škoda 120L , L = luxusná verzia a kufor bol vpredu :2f93:
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Vražat peniaze do stareho alebo kúpiť niečo novšie

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Takze bicykel trciaci z kufra v predu pred celnym sklom pocas jazdy, ok :d :D
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Vražat peniaze do stareho alebo kúpiť niečo novšie

Príspevok od používateľa oco13 »

Mal si stastie? Fakt neviem
To že tu musím byť považujem skôr za trest než šťastie. Ale poviem ti jedno, nie som veriaci človek, napriek tomu verím, že každý z nás má niekde (možno v DNA) zapísaný začiatok a koniec. Život ma o tom presvedčil a presviedča stále od elektriky, cez lešenia, výkopy a v neposlednom rade aj na ceste. Takže verím, že aj ten čo na ceste zomrie ako nevinný, mal určené že má byť v tom čase na tom mieste. Teraz je v grecku smutok za pilotov hasiaceho lietadla. Chceli chrániť a pomáhať zaplatili za to životmi, ale už nikto sa nezamyslí prečo práve toto jedno z tých vela lietadiel a vrtulníkov čo tam hasia postihlo nešťastie.
Viem, že zase vela ludí s tým nebude súhlasiť, je to len moj názor a s pribúdajúcimi rokmi mu verím stále viac. :300f:
Ten bicykel bol celkom bežná realita v tej dobe, rovnako ako v zime cement v kufri žigula .
Edit 2 : Tuninka - ako 14 ročný som na zábavy dokonca cestoval v kufri Shade 100, do nej sa nás vošlo 10, do Oktavie (1965) Kombi dokonca až 16.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Vražat peniaze do stareho alebo kúpiť niečo novšie

Príspevok od používateľa seven549 »

to pamatam tak sa vozili tie bicykle.koleso trcalo z kura embecky lol no a inac k tym autam oco 13.vo svajci najdes 20-30 rocne auta ktore sice budu mat 60000 - 200 000km vzdy sa najde prekvapenie malo jazdeneho 25 rocneho auta ale stav karoserie interieru ako nove a za pekne ceny.problem je len ten vek tych aut.vadi to vela ludom.

kupis to na dceru aby to vlastnila pol roka nech to hoci aj stoji v garazi no a potom ti to papierovo preda.po polroku vlastnictva sa uz clo neplati.staci len pockat.

alebo si to kup na seba.normalne na slovensku obcianku.po polroku spravis vo svicarsku odhlasku a clo neplatis.clo je 19 percent z nakupnej ceny a ak auto bolo vyrobene v europe tak 7 percent ti vratia.cize za siriona platis 19 percent.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Re: Vražat peniaze do stareho alebo kúpiť niečo novšie

Príspevok od používateľa kazimir »

Je to sice uz mrtva tema, ale co sa tyka tej predstavy, ze nove je zaruka bezporuchovosti, tak to nie je uplna pravda. Casto nove znamena neovereny novy typ motoru, prevodovky. Kupa jazdeneho ma vyhodu v tom, ze si clovek vie vybrat osvedcenu konstrukciu motora, prevodovky atd. Len vacsina ludi blakota o znacke a modeli
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Vražat peniaze do stareho alebo kúpiť niečo novšie

Príspevok od používateľa oco13 »

Mrtva nie je, pretože každý v určitom momente stojíme pred takýmto rozhodnutím. Len je to tak individualne rozdielne, že pýtať sa na radu je asi aj zbytočné.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 88 neregistrovaných