Kúpa vozidla

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
miroslav640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 03.11.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Kúpa vozidla

Príspevok od používateľa miroslav640 »

Zdravím všetkých.
Potrebujem poriešiť nové auto.Potrebujem combi,ideálne atmosférický,keď nie tak aj turbo,ale nech je ako tak blbuvzdorný motor,manuálna prevodovka ,ročník aspoň 2014+ v cene do 10 000€.Napadá vás niečo iné okrem Kie Ceed a I30?Je ich v ponuke mrte málo.
Dík za rady
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa vozidla

Príspevok od používateľa pidizvi »

Fabia 1.0 mpi...
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa vozidla

Príspevok od používateľa ivko1 »

Mna napadlo ubrať z ročníka aby sa rozšíril výber...

K čomu je dobré si dať podmienky, ktoré mi odfiltrujú výrazne ponuku?
Inak v ponuke na bazoši vidím jeden Civic 1.8i tourer 2016
-michal-
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 19.04.2021 10:28
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa vozidla

Príspevok od používateľa -michal- »

Za zmienku stoja aj benzínové motory od Fiatu - atmosférický 1.4 Fire (70 kW / 95 koní) a turbomotor 1.4 T-Jet (88 kW / 120 koní), obidva majú nepriame vstrekovanie a sú veľmi spoľahlivé. Fiat Tipo kombi so slabším motorom má päťstupňovú manuálnu prevodovku a je určené skôr pre šoférov, ktorí jazdia defenzívnym štýlom (aj v aktuálnej inzercii sa dá nájsť pár kusov, ktoré sa dajú kúpiť do 10 000 eur), silnejší motor sa kombinuje so šesťstupňovým manuálom a svojou dynamikou vyhovie aj náročnejším užívateľom, ale na kúpu Fiatu Tipo 1.4 T-Jet vo verzii kombi je potrebné zvýšiť rozpočet aspoň o tisícku, alebo sa poobzerať po iných inzertných portáloch (stačí aj v ČR).
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa vozidla

Príspevok od používateľa martincichy »

Kludne pozri aurisa v hybride alebo atmoaferickej 1.6,
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa vozidla

Príspevok od používateľa ivko1 »

Fiatu by som sa vyhol pre známu problémovú prevodovku M32
-michal-
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 19.04.2021 10:28
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa vozidla

Príspevok od používateľa -michal- »

Vďaka za upozornenie, v mojom predchádzajúcom príspevku som omylom uviedol nesprávnu informáciu - aj atmosférický motor 1.4 Fire sa kombinoval s šesťstupňovým manuálom, ktorý je modernizovanou verziou prevodovky M32. Motory sú teda spoľahlivé, ale prevodovky budú asi chúlostivejšie.
miroslav640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 03.11.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa vozidla

Príspevok od používateľa miroslav640 »

Ten Auris musím povedať že je celkom fajn.Je veľká škoda toho Fiatu,mal som ho v hľadáčiku,ale jeden chalanisko čo vozil autá ma upozornil presne na tú prevodovku,,mal vraj tiež zlú skúsenosť.Na zvyšok auta nemal zlého slova,len tá prevodovka.Ja som abolútne defenzívny vodič,čiže pre mňa 1.6 úplne postačuje.Ale hrozné že okrem Tsi,Tce a podobných hlúposti sa nedá nič poriadne vybrať.A ceny 10 ročných áut na zaplakanie.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa vozidla

Príspevok od používateľa laco1871 »

Aj Chevrolet Orlando 1.8 by pripadal v uvahu..

Pre Europu sa prestal dodavať v r.2013.

To pišem kvoli vyryvačom,ktorí by ma určite nezabudli zhovadiť a zosmiešniť,že zadávateľ hovorí o aute z r.2014...
-michal-
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 19.04.2021 10:28
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa vozidla

Príspevok od používateľa -michal- »

Len pre úplnosť - zadávateľ hľadá kombi a nie MPV, takže v danom prípade by namiesto Orlanda bol vhodnejší model Cruze SW s benzínovým motorom 1.6 alebo 1.8 (tie z roku 2013 sa však v domácej inzercii počítajú v jednotkách kusov a vozidlá z roku 2014 sú zriedkavo dostupné aj na celoeurópskych inzertných portáloch).
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa vozidla

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ako som už písal, ja by som navrhol ubrať z ročníka a nájsť nejakú Mazdu 6 GH facelift v TOP stave, kde sa dávala základná 1.8i 88kW ktorá nemá ani variabilné časovanie. Má to klasický klúč a spínačku, klasickú lankovú ručnú brzdu. Skrátka žiadne moderné c0c0tiny čo narobia majitelovi akurát tak vrásky na čele

Teda asi najprimitívnejší motor aký sa dá kúpiť, jediná taká nevýhoda že to má len 5 kvalt a teda by nebolo zlé poriešiť trošku odhlučnenie a ideálne sa povenovať hned aj ošetreniu voči korozii, pretože sú tie autá na to háklivejšie. Ked sa to porieši preventívne tak má človek pokoj.
Možno by sa našla nejaká 2011, teda staršie ako chce, ale aj cena by bola o dosť nižšia.

Jednu takú 2011 vidím na bazoši na východe, dokonca s audiom BOSE za 8k€ a myslím že nejaké tri stovečky by ešte človek dal dole, čo bude akurát tak na preventívne ošetrenie dutín a podvozku... Rozvod to má reťazový, nemá to priame vstrekovanie...
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných