Stare premiove SUV - naklady na opravu?

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Stare premiove SUV - naklady na opravu?

Príspevok od používateľa mhlavaty »

pidizvy...Ale nie celkom o tom je reč.Predsa je jednoduché riešenie,zvážiť potrebu a podľa toho vybrať.Je mi ľúto,do mesta patrí iné a do terénu iné.Niečo ako meský crossover,to je typická voda v koši.Každý pochopí potrebu,bývaš na lazoch,v mieste kde sú velké prevýšenia a prípadne oblasť kde ako rus ešte nikto nevidel asfalt...ok.Ale aká je realita ? kúpiť za soplík z nosa SUV ktoré je v stave že už bude len a len niečo pýtať,ísť to dokonca kúpiť bez tej najmenšej podpory a teda naslepo.Polovica ťažkých (drahých) opráv sú autá kúpené pred par dňami,týždňami max mesiacom.Človekom čo proste na tie výdaje nemá.Presnejšie nemá na iné než len zase zosoplenie,pásky a samoresky.Pokiaľ niekto nemá obmedzenia vo financiách,nech si kúpy čo chce,pre takých sa to vyrába.Človek vo svojom meste pozná neuveritelné množstvo ľudí,a čo to o nich vie.Určite dostatok aby si urobil názor aký nerozum momentálne všetko valcuje.Na otázku ...načo ti to hovno bude, sú celkom zaujímavé argumenty,vajatanie o žene,deťoch atd atd.Ale za krátky čas plač a naraz si spomenú na starých známych a hladajú ako zo šlamastiky von.A je po sláve
Človek ale zažije aj vtipné okamihy keď robí asistenciu pri kúpe.Predajca vychvaluje...máte tu perfektnú panoramatickú strechu a nasleduje výpočet "vychytávok".Kupujúci odpovedá...prosím vás,na čo by mi tá sprostosť bola ?! bez tej voloviny sa to nevyrába ?
Ludom sekundu nedocvakne že už výberom 4x4 pohonu u klasického auta budú prakticky vždy v servise platiť viac než tí obyčajný dvojkolkový.Snáď by to malo podľa potreby,bude to len vtedy,ak je 4x4 nutné.
Pozitívne je,že aj keď pomaly, ale predsa stále viac ľudí prekukáva pascu ktorú im výrobcovia strkajú pod nos a logicky hladajú,radia sa ako svoju potrebu vyriešiť a neodskákať si to na vlastnej koži.
Ešte jednu vec vidím stále viac.V rodinách je bežne jedno "prémiové" a jedno úplne obyčajné,starý Golf a pod.Človek sa to dozvie ani sa priamo nepýta...stačí otázka ako ponáhla oprava.Neponáhla,mám tam ešte ... Proste v rodine je aj jedno záchranné koleso,stará rároha vždy pripravená zachrániť zadok..Nakoniec...môj Voyager je tiež záchranné koleso pre rodinu,priateľov a ich priateľov.Vždy a kedykoľvek k dispozícii.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Stare premiove SUV - naklady na opravu?

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Ja zase nechapem preco ked niekto napise, ze ludia maju pravo si vybrat co chcu a nech jazdia na com chcu ma dalsiu potrebu vypisovat o tim aky je to ale v konecnom dosledku nesvojpravny blb. Takym je ten kto na take auto nema, kupi si lacnu jazdenku a ta mu stoji uz o tyzden bez pohnutia pred domom, lebo nema na servis. Ale nejak ho riesit, na co? Zivot prefacka kazdeho takehoto trula, luto mi ho neni, tak mu treba. Inak to ale neni nijaky problem, treba vediet do ktorych motorov ist, ktorym sa vyhnut a nekupovat podla emocii. A to najdolezitejsie, nechat dostatocnu rezervu financnu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Stare premiove SUV - naklady na opravu?

Príspevok od používateľa oco13 »

Riči - veď to sám píšeš
A to najdolezitejsie, nechat dostatocnu rezervu financnu.
To, že ty si si ju nechal a pár tvojich známych tiež , neznamená že 90% iných slovenských súdruhov to urobilo tiež.
Ak by to tak bolo, tak na tomto fore by nebolo tolko uplakaných príspevkov, lebo každý by mal na to aby si auto dal opraviť niekomu kto to vie a rozumie sa danému autu.
aky je to ale v konecnom dosledku nesvojpravny blb.
Pozor hlúpy(ekonomicky) a nesvojprávny sú pojmy ďaleko od seba.
Mohol by som ti tu nalinkovať aj sto člankov kde odborníci upozorňujú, že finančná gramotnosť slovákov je velmi nízka, a práve to tesne súvisí s kúpou a výberom auta.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Re: Stare premiove SUV - naklady na opravu?

Príspevok od používateľa lorak777 »

chlapci, strasne sa zhovadilo toto forum...obcas sa vraciam, precitam, naseriem a idem od toho...ale taketo prispevky tu treba na zobudzanie ludi, aby nekupovali zrutov penazi... opakovane som tu uz udaval, ze jedno z mojich aut je starsia x5, mam ju rad a mam na opravy, ale nikdy, slovom nikdy nejazdi viac,ako 2-3 mes. a ide do servisu...strasne drahe naklady na servisovanie - ako tu pisu ini - servis zaraba... toto auto uz po cca 5-6 rokoch zacalo takto chodit do servisu /nastastie mame ludi, co opravia/ a uz opakovane som pisal, ze x5 a x6 ma kazdy rok stoji na servise cez 2000 euro...a zvycajne viac a nie v autorizaku... a to nemam problem urobit, kupit suciastku, doviezt, pockat a pod., ale verim, ze hocikto, kto by nemal cas, peniaze, nahradne auta, tak sa z takehoto auta zblazni...a to su bmw celkom dobre...najlepsie, ked ho mozes mat tak do 4-6 rokov od novoty, potom musi prec, alebo sa ti zapaci, ako toto mne...takze za mna starsie SUV kupovat s velkou rozvahou, mnohokrat sa na to este vyspat a pod., a inak v telke bezi taky mlady chalan z Ciech, co vyhladava klientom auta po celom Nemecku a Cechach, samozrejme nie zadarmo, tak doporučujem obratit sa nanho a potom dotycny uvidi, kolko stoja poradenske sluzby /len aby nedostal klient infarkt/...
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Stare premiove SUV - naklady na opravu?

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Celi nenazrati poradcovia mi mozu byt ukradnuti, presne tak isto ako pretechnizovane X5ky, ktore maju s povodnou kvalitou BMW hovno spolocne. Stareho Landruisera kj95 alebo 100 mozes kupit 25 rocneho a stale bude v lepsom stave jak o 20 rokov mladsie auta. Poctive benzinove atmosfericke 6valce v Bavorakoch, Audinach, Mercedesoch, kvalitne patvalce D5 od Volva, to si clovek predstavi pod pojmom stara premiovka. Preco stoji poctiva E38ka viac ako E65ka? Presne pre toto. Kto vie co kupit tak je spokojny a nema problem, kto kupi blbost, je jedno ci je to premiovka alebo nie, bude plakat aj tak.
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Stare premiove SUV - naklady na opravu?

Príspevok od používateľa vsevetko »

oco13 napísal: 19.07.2023 08:43 Pozri si čím chlapci okolo Oščadnice sťahujú drevo.
My sťahujeme týmto.... https://auto.bazos.sk/inzerat/153564912 ... -25-td.php
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Stare premiove SUV - naklady na opravu?

Príspevok od používateľa oco13 »

Vsevetko - paráda, to je auto na robotu, pred takým smekám :300f: Premiové nech zhoria v pekle ako Tesla. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kucsi
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 13.05.2007 12:33
Zdieľať na Facebook

Re: Stare premiove SUV - naklady na opravu?

Príspevok od používateľa kucsi »

Ale no chlapci. Poniektorí tu riešite nejaké vymyslené prípady neviem akých súdruhov a pod.
Téma bola jasná, koľko si odložiť po kupé týchto aút. Ani veta o tom, koľko mám na úcte a či to budem vedieť financovať alebo nie. To si potom ja vyratam.

Áno, toto auto by aj u mňa bolo ako druhé. Prvé auto je tiež premiove, o dosť mladšie a je to sedan. Cize nechcem kupovať ani Nivu ani Thaliu. Ako to už bolo písané aj inými, človek keď si zvykne na určitú úroveň, nechce ísť do horšieho. Verím tomu, že 15 ročne XC90 alebo aj iné z tohto zoznamu je lepšie vozenie ako trebárs fungel novy Hyundai i30 a podobne ekonomické auta. A o bezpečnosti hádam ani rozprávať netreba. A prečo som použil práve tieto konkrétne auta ako príklad? Preto: https://ranne.noviny.sk/802214-rodicia- ... y-chlapcek

Ja si svoju rodinu do ekoboxu nenaložím, ani na úkor servisných nákladov. Preto aj táto téma vznikla.
Naposledy upravil/-a kucsi v 21.07.2023 22:41, upravené celkom 3 krát.
kucsi
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 13.05.2007 12:33
Zdieľať na Facebook

Re: Stare premiove SUV - naklady na opravu?

Príspevok od používateľa kucsi »

A aby som nezabudol, ďakujem všetkým ktorý sa vyjadrili k téme a dali užitočné rady.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: lubos zimovcak a 73 neregistrovaných