Kúpa vozidla cca 15 000 EUR

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
erickk
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27.06.2023 12:54
Zdieľať na Facebook

Kúpa vozidla cca 15 000 EUR

Príspevok od používateľa erickk »

Zdravím,

Rád by som požiadal o pomoc pri výbere jazdeného vozidla do 15 000 EUR.
Aj navzdory všetkým negatívam sa momentálne prikláňam k nejakej koncernovke - Golf/Octavia/Leon (Leon sa mi páči asi najviac). Otázne však aká motorizácia - 2,0tdi 110kw, prípadne skúsiť hľadať 135kw alebo nejaké 1,4 či 1,5tsi.
Aktuálne mám Passat 2008 103kw, no auto je už v dosť zlom stave a investícia do tohto vozidla sa neoplatí.

Nájazd denne cca 50km do práce a 50km naspäť(4-5x týždenne) - 50:50 diaľnica + okreska.
Z tohto nájazdu by som asi volil skôr naftu, nechám si však poradiť.
Čo sa týka typu vozidla, viac menej jazdím sám, plné vozidlo nemám príliš často (nepotrebujem však nutne iba maličké auto).

Aké mám možnosti v danej cenovej kat., aby vozidlo malo plus mínus rovnaký výkon 100-130kw?


Ďakujem.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa vozidla cca 15 000 EUR

Príspevok od používateľa Dep »

Toyota Auris 1.8 Hybrid.

Nutne kupovat naftu do auta nizsej strednej triedy v roku 2023 :42f8:
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa vozidla cca 15 000 EUR

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Aktuálne mám Passat 2008 103kw, no auto je už v dosť zlom stave a investícia do tohto vozidla sa neoplatí."

Ako myslis neoplati? Oplati, len ta uz auto prestalo bavit a chces ine/nove. Aj keby si mal na tom Passate urobit GO motora, napravy, prevodovky atd. budes stale hlboko po 15 000 Euro, ktore chces dat do auta, ktore nepoznas a moze vypytat hned tak isto. Oplati sa to dokonca ajvtedy ak by si musel dat rovno 15 do Passata teraz, lebo by si mal auto sice starsie, ale v spickovom stave oproti neznamej jazdenke za 15 000. :2f93:
-michal-
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 19.04.2021 10:28
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa vozidla cca 15 000 EUR

Príspevok od používateľa -michal- »

Z "koncernových" áut a s ohľadom na denný nájazd by Leon 2.0 TDI mohol byť dobrou voľbou (toto zadanie spĺňa napríklad exemplár v Banskej Bystrici z roku 2014 za necelých 11 tisíc eur), ale páči sa mi aj nápad s hybridnou Toyotou Auris 1.8 (v Bratislave je model z konca roka 2016 za 14 a pol tisíca eur).
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa vozidla cca 15 000 EUR

Príspevok od používateľa Moonshine »

Na dialnicu auris hybrid?
Ako vážne?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa vozidla cca 15 000 EUR

Príspevok od používateľa oco13 »

Čo sa týka typu vozidla, viac menej jazdím sám, plné vozidlo nemám príliš často
ale musím mať
aby vozidlo malo plus mínus rovnaký výkon 100-130kw?
nuž :bye:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa vozidla cca 15 000 EUR

Príspevok od používateľa Dep »

Moonshine napísal: 27.06.2023 17:28 Na dialnicu auris hybrid?
Ako vážne?
Zadanie bolo 50/50 dialnice okresky.

Jasne, ze s e-cvt sa neda jazdit stylom “brzda plyn”, skor si to vyzaduje plynulu jazdu. A co sa tyka spotreby, s Aurisom sme sli 120kmh na tempomate a priemerna spotreba 5,5litra.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
erickk
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27.06.2023 12:54
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa vozidla cca 15 000 EUR

Príspevok od používateľa erickk »

Aktuálne sa mi limit na kúpu auta navýšil nad nejakých 16-17 tisíc.
Ako je to s benzínovými motormi a ročným nájazdom 25-30 tisíc km ročne? Predpokladám že v mojej cene ročník 2015+ budem vedieť kúpiť už s najazdenými cez 100 000km.
Aktuálne sa stále najviac prikláňam k motoru 2,0TDI 110kw v nejakej Octavii, Golfe, Leone.

Prosím skúste mi poradiť akým iným smerom sa pozerať, zaujíma ma napríklad Mazda 6 2,2D, Hyundai i30 1,6CRDI / 1,4T-GDI, Ford Mondeo 2,0TDCI či Renault Megane/Talisman.

Ako som spomínal v prvom poste, nezáleží mi na veľkosti auta, ide mi o akú takú spoľahlivosť, priemerné ceny za servis a aby to vozidlo zároveň zvládalo nejaké to predbiehanie a jazdu po diaľnici 140-150 bez enormným otáčok.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa vozidla cca 15 000 EUR

Príspevok od používateľa oco13 »

Mne sa zdá že tvoje myšlienky sú nejaké rozutekané
Ako je to s benzínovými motormi a ročným nájazdom 25-30 tisíc km ročne?
a hneď na to
Aktuálne sa stále najviac prikláňam k motoru 2,0TDI 110kw v nejakej Octavii, Golfe, Leone.
Treba sa v každom aute previezť a vyskúšať , už len blbé štelovanie sedačky ťa môže celkom znechutiť. Aktualne sa mi v rozhovoroch vela aj mladých ludí sťažuje na hlboké nasadanie do niektorých sedanov.To je jeden dôvod prečo kupovať suv alebo crossover.
A zase
ide mi o akú takú spoľahlivosť, priemerné ceny za servis
Spolahlivosť nie je daná autom ale majitelom a cena za servis nezáleží od auta ale od mechanika.
Rozumný človek má najskôr svojho mechanika na ktorého má dobré referencie a po porade s ním vyberá auto. lol
Ale to je len taký názor, ida cestou okolo.
Edit: k tým prvým dvom citátom servis diesla je vždy drahší ako servis benzínu - teda bol kým neprišli oturbené priamovstrekové benzíny tým sa už naozaj doebalo celkom všetko. :3dcline:
Pamätaj čím novšie auto tým viac problémových elementov obsahuje, proste pretože musí.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa vozidla cca 15 000 EUR

Príspevok od používateľa mhlavaty »

....Aktuálne mám Passat 2008 103kw, no auto je už v dosť zlom stave a investícia do tohto vozidla sa neoplatí....
Tu je celý problém.A ísť do novšieho z vyššou euro normou je celkom odvážne.Martin dal videjko na Corollu Hybrid.Ok..len je to Euro 6,takže tri razy merať...niet peňaženky ktorá sa nedá vyplundrovať za pár chvíľ.Nech je dopriate každému za čím mu srdce piští,a nikto by k tomu nemal mať komentár...kým sa si ho sám nežiada.Plyn a Hybrid je šetrenie na budúcnosť.Euro 6 sa prekliatia dožije,smeruje tam jednoznačne úspešne.Boj medzi srdiečkom a rozumom by u veci ako auto vyhrať vždy rozum,lebo...nič nie je zadarmo okrem choroby.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa vozidla cca 15 000 EUR

Príspevok od používateľa oco13 »

Len pre Milana
..Aktuálne mám Passat 2008 103kw
Aktualne mám (okrem iných) Ibizu 1.7D rok 1991 ešte z éry Fiatu a nedám ju za žiadne prachy na svete :4012:
Má neskutočných 40Kw a normálne dokáže jazdiť - neuveritelné - veď ten výkon je dnes málo aj na elektrokolobežku.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa vozidla cca 15 000 EUR

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ten Passat mohol byť tak isto aj v perfektnom stave bez myšlienky na predaj.Nieto ešte potreby predať.Často človek žasne nad zákazníkovým autom čo sa blíži pol milionu km.Ono to postupuje drobnými "nedostatkami" ktoré sa kopia a neriešia a pribúda jeden za druhým až je to celé otrhané ako bezdomovec.Mnoho majiteľov si vonkoncom neuvedomuje že pokiaľ taký otrhanec príde na dielňu,opravuje sa do nutnej potreby aby to čím prv zmizlo z očí.Ale kopec dielní sa ani nechytá sa toho dotknúť.Pokiaľ ale príde staraný fešák,nezáleží na veku,tam sa x vecí robí aby to bol tip top.Auto netreba opravovať,treba udržovať priebežne,to je najlacnejšia cesta k obrovskému nájazdu aj slušnému autu.
Inak dnes je nespochybniteľne vidieť snaha majiteľov si udržať staršie ale stále pekné a dobré autá.A to majú často impozantné km,na ničom (okrem dizajnu) to nevidieť.Mám dokonca zákazníkov čo na tom majú keramiku,to je krajšie ako bolo nové.Je to na majiteľovi
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa vozidla cca 15 000 EUR

Príspevok od používateľa gnagy »

Moonshine napísal: 27.06.2023 17:28 Na dialnicu auris hybrid?
Ako vážne?
No a? Absolútne na tom nič zvláštne nevidím. Mám Auris hybrid a za prvý pol rok som na nej najazdil 50tis. km, 95% na diaľnici. dlhodobý priemer 5,6l/100km podľa dotankovania.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa vozidla cca 15 000 EUR

Príspevok od používateľa Moonshine »

Však každému podla chuti, ale hybrid je do mesta, nie?
Zbytočne to vláčiť len po dialnici a platiť navyše za auto, keď takú istú robotu spraví aj kde-aká 1.3 benzín
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 70 neregistrovaných