Prvé auto do 7000e

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
dujojetomeno
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01.05.2023 19:54
Zdieľať na Facebook

Prvé auto do 7000e

Príspevok od používateľa dujojetomeno »

Zdravím,
chcel by som radu. Chcel by som si kúpiť prvé auto, ale fakt si neviem vybrať čo by bolo najvhodnejšie. Moje podmienky sú nech je to malé auto najlepšie hatchback, nech sa dá na tom svižnejšie zviesť, manuál 6 rýchlostní a hlavne keby sa niečo pokazilo nech ma servis nezrujnuje. Vopred vdaka za rady.
-michal-
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 19.04.2021 10:28
Zdieľať na Facebook

Re: Prvé auto do 7000e

Príspevok od používateľa -michal- »

Z toho, čo je momentálne v inzercii, by mohli stáť za pozornosť niektoré vozidlá segmentu C, teda z nižšej strednej triedy (s výberom menšieho auta by to už bolo o niečo zložitejšie, aspoň v rámci aktuálnej ponuky):

Honda Civic 1.8 iVTEC - okrem netradičného dizajnu má aj dostatočne výkonný motor, len si treba dať pozor na zvýšenú spotrebu oleja, ktorá sa často vyskytuje pri vyššom nájazde

Toyota Auris 1.6 Valvematic - trochu všedné, ale zato spoľahlivé auto, ktoré netrpí žiadnymi vážnejšími neduhmi a dokáže jazdiť aj pomerne rýchlo, aj keď určite nie športovo

Fiat Bravo 1.4 T-Jet - vyzerá dobre, jazdné vlastnosti sú slušné a náhradné diely sú lacné, len si treba skontrolovať, či prevodovka M32 funguje dobre (resp. či už bola repasovaná)
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Prvé auto do 7000e

Príspevok od používateľa Moonshine »

Ako pozerám inzerciu medzi 6000-7000 sú tam upká, rio, fiesty, focusy, swifty, dacie.
Teda s takým nájazdom okolo 100t km. A 5 kvaltami
Čiže asi treba s cenou vyššie alebo akceptovať vyšší nájazd pri segmente C
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Prvé auto do 7000e

Príspevok od používateľa oco13 »

Zase ma napadla taká kacírska myšlienka :
Kolko vám vydržalo PRVE auto??? Obrázok ObrázokObrázok
A splachnuť 7 litrov do záchoda??? lebo na ceste nikdy nie si sám.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Prvé auto do 7000e

Príspevok od používateľa autolaik »

...zopár rokov (skoda 105),uz si ani nepamatam,vtedy to bolo este drahe auto :) ,okolo 50.000 korun myslim stalo. Nasledne predane ked sa kupil do domu favorit (jedine moje auto ktore skoncilo zivotnu put autonehodou).
A napisem aj za deti, obe postupne ( je medzi nimi 6 rocny vekovy rozdiel) zacinali na tej istej fabii ,neskor si starsi kupil 2 rocneho lancera ktoreho ma doteraz, uz ani neviem..myslim ze 6 rokov. Mladsi ked sla fabia do srotu presedlal na elektrickeho peugeota... klop klop,vsetci su zatial bez nehody,...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Prvé auto do 7000e

Príspevok od používateľa oco13 »

Jozefe, držím palce a chválim, ale štatistika nepustí. :..:
Buď rád, že vaša rodina je to svetielko na konci tunela. Ja som rád, že hlavne z tej Karkulky mladý vyliezol bez škrabanca a dúfam, že so mnou sa hádam traktor niekde na svahu neprevráti. :300f:
https://www.teraz.sk/krimi/zomrela-18-r ... lanok.html
https://www.topky.sk/cl/10/2501347/Neho ... Kika---20-
A takéto správy vyskakujú každý, každučký deň
Kedy sa táto spoločnosť zobudí a uvedomí si, že nie všetko je pre všetkých????? :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dujojetomeno
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01.05.2023 19:54
Zdieľať na Facebook

Re: Prvé auto do 7000e

Príspevok od používateľa dujojetomeno »

Páni, to že idem kúpiť si svoje prvé auto neznamená, že nemám odšoférované :D
Vodičák už mám 8 rokov a najazdil som podľa mňa celkom dosť, dostal som na 18ku felíciu, ktorú máme od nova má najazdených 128t km a ja som sám na nej najazdil okolo 80t km. Len to auto už dobehol zub času a je na čase si kúpiť niečo svoje a novšie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 81 neregistrovaných