Seat Ibiza - vibrujúca spojka, vlastnosť alebo porucha

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
mickey21
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03.05.2022 23:32
Zdieľať na Facebook

Seat Ibiza - vibrujúca spojka, vlastnosť alebo porucha

Príspevok od používateľa mickey21 »

Zdravím páni, hľadám jazdenku, bol som pozrieť ibizu, 1.4, 2010. Pri jazde som si všimol, že jemne vibruje spojkový pedál v zábere, zaberala krásne odspodu, žiadne trhanie, nič.
Ja som mal Focusa 2008, bol to 1.6 benzín a tiež mi jemne spojka vibrovala, ale fungovala normálne, zaberala dole, na Fieste 2011 to ale nerobilo, ani na starej Felicii to nerobilo. Na druhej strane som našiel po fórach dosť majiteľov áut, kde toto považovali za normálny stav, ale boli to prevažne koncernové diesle, ale našiel som aj fabie dvojkové benziny.
Ja som šoféroval aj novšiu Fabiu, tusím 2018 čo tiež jemne vibrovala spojka a mala ani nie 40tkm.
Iné autá ale toto nerobili a ja skutočne neviem, či to považovať za vlastnosť, alebo tam niečo odchádza.
Stretli ste sa s niečím podobným pri Ibize, alebo týchto koncernoch benzínových, lebo ja neviem, či je to vlastnosť, alebo tam bude problém? Ďakujem za odpovede.
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza - vibrujúca spojka, vlastnosť alebo porucha

Príspevok od používateľa tuninka »

Podľa mňa by vibrovať nemala.... ak by som kupoval auto ja, tak by som našiel také, ktorému by spojka nevibrovala, lebo by ma to štvalo, tak ako to štve aj teba teraz.... určite sa to dá opraviť, ale to už zase stojí ďalšie peniaze. Koľko má auto najazdených kilometrov?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza - vibrujúca spojka, vlastnosť alebo porucha

Príspevok od používateľa seven549 »

mne u ibizy 1.4i 63kw spojka nikdy nevibrovala ani u dizla.vzdy je zaber ako za nova.

len u jedneho mi to robi ale je to uz 31 rocny voz.nova spojka od luk na dialnici v nemecku po 5000km zacala presmykovat.ledva som to dogulal do ciela 800km.dal som tam pritlacny tanier povodny {nebol cas na reklamaciu}a odvtedy to pri urcitom momente a otackach pri rozbiehani zavibruje pedalom.
mickey21
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03.05.2022 23:32
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza - vibrujúca spojka, vlastnosť alebo porucha

Príspevok od používateľa mickey21 »

tuninka auto som nekúpil aj kvôli tej spojke, len sa mi to stalo už viackrát a ako som písal aj u dá sa povedať nového auta, takže ja už neviem, či je to vlastnosť u niektorých áut, lebo fakt som našiel aj na forach rozne názory a skúsenosti, že je to u niektorých áut ok.
Tiež si myslím, že by vibrovať nemala, len mňa osobne dostala do pomykova tá fabia, čo nemala ani 50 tis. a tie vibrácie v spojke boli.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 84 neregistrovaných