Auto pre rodičov do 10 000

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
majo353
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.03.2023 15:31
Zdieľať na Facebook

Auto pre rodičov do 10 000

Príspevok od používateľa majo353 »

Zdravím všetkých.

Moji rodičia (vek okolo 60) zvažujú kúpu novšieho auta.

Doteraz jazdili na staručkom Nissane Almera z roku 1998, a aj keď motoricky je to auto nesmrteľné (1,4 atmosféra, reťazový rozvod) a za celý čas používania bolo extrémne spoľahlivé, tak vek ho už dobieha (samozrejme hlavne korózia), plus aj tá bezpečnosť je dosť tragická.

Je mi jasné, že teraz už bude ťažké zohnať niečo tak spoľahlivé, prakticky bezporuchové, ale bolo by fajn, keby sa podarilo niečo, s čím nebude treba stále chodiť do servisu a vrážať do toho priveľa peňazí vzhľadom na ich vek a finančnú situáciu.

Rodičia by si predstavovali ideálne nejaké MPV (kvôli lepšiemu nastupovaniu) alebo kombík (kvôli väčšiemu kufru). Ale keby to bol aj nejaký sedan s väčším batožinovým priestorom, asi by to nebol problém.

Motor by bol najlepší pravdepodobne benzínový, keďže ich nájazd je dosť malý a hlavne po meste a blízkom okolí. Možno 1 až 3x do roka cesta za rodinou do Čiech (vzdialenou 300 km od ich bydliska). Vzhľadom na tieto občasné dlhšie cesty a občasné prevážanie väčších vecí by chceli aj ten väčší kufor. Otec je kľudný vodič, nepotrebuje nejaké extra silné auto, ale zase úplne najslabšie motory to nemusia byť, to už je potom aj nebezpečné v dnešnej premávke.

Rozpočet je ideálne do tých 10 000. Rok výroby ťažko povedať, ide skôr o to, aby to bolo v slušnom stave za ten uvedený rozpočet.

Rozmýšľali sme aj o nejakých konkrétnych modeloch, ale zaujíma ma váš názor, čo by ste poradili, lebo sme otvorení všetkému. Prípadne neskôr dopíšem, o čom sme uvažovali.

Ak som na niečo zabudol, tak ešte doplním dodatočne.

Za každú radu vopred ďakujem.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Auto pre rodičov do 10 000

Príspevok od používateľa fzubaty »

Uplne bez srandy Dacia Sandero.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Auto pre rodičov do 10 000

Príspevok od používateľa autolaik »

Vacsi kufor,to skor logan mcv alebo lodgy. Inak obe maju celkom prijemny vyssi posed
-michal-
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 19.04.2021 10:28
Zdieľať na Facebook

Re: Auto pre rodičov do 10 000

Príspevok od používateľa -michal- »

Pri výmene vozidla z roku 1998 je "novšie auto" dosť široký pojem... Zaujímavým vozidlom je napríklad Fiat Croma, ktorý vyzerá ako kombi so zvýšenou strechou (sedí sa v ňom vyššie a má aj dostatočne veľký batožinový priestor), jeho spoľahlivosť je na slušnej úrovni a na dané využitie by stačil aj slabší zážihový motor s objemom 1.8 litra. Dobrou voľbou môže byť aj niektorý model z produkcie Toyoty v benzínovej verzii - okrem Avensis Combi by pripadalo do úvahy aj MPV Corolla Verso alebo novšie Verso (vo všetkých prípadoch sa pre jazdu po meste a blízkom okolí viac hodí základná motorizácia 1.6, v prípade častejších výletov mimo zastavaných oblastí by sa oplatilo zvážiť aj silnejší motor 1.8).
martincichy
Príspevky: 5453
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Auto pre rodičov do 10 000

Príspevok od používateľa martincichy »

Nech pozru dustera II. generacie s 1.6 benzinom. Moj duster ma 3 roky a 7 mesiacov. 190 000 km bez poruchy. Minuly rok som na nom spravil 59 tisic kilometrov. Priemerna spotreba LPG bola 7,9 l/ 100 km.

Dacie su sice jednoduchsie - ale pre buducich dochodcov - lacne na prevadzku

Corollu verso som mal 1.6 benzin asi 5-6 rokov. Dostatocna motorizacia aj na dialnicu.
majo353
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.03.2023 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Auto pre rodičov do 10 000

Príspevok od používateľa majo353 »

Ďakujem všetkým za rady. Otec sa rozhodol pre Logan MCV II.
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Re: Auto pre rodičov do 10 000

Príspevok od používateľa prioritasko »

Z toho prve prispevku som nadobudol dojem,ze si chcel kupit bezpecnejsie auto.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Auto pre rodičov do 10 000

Príspevok od používateľa oco13 »

Prioritasko - bezpečnosť máme každý vo svojej hlave a tým aj v rukách - ja sám som toho najlepším a stále žijúcim dôkazom. lol
Prtože normalne je NEBURAŤ (ani ako obeť) :3dcline:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
majo353
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.03.2023 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Auto pre rodičov do 10 000

Príspevok od používateľa majo353 »

prioritasko napísal: 27.03.2023 21:39 Z toho prve prispevku som nadobudol dojem,ze si chcel kupit bezpecnejsie auto.
Nuž, ja som bol len poradným orgánom. Tiež by som bol radšej za niečo bezpečnejšie, ale rozhodujúce slovo mal otec, keďže on to bude primárne využívať a šoférovať. Ja som mu dal len informácie k tomu, aby sa vedel rozhodnúť. A vyhrala najmä tá jednoduchosť auta a s tým spojená lacnejšia údržba + priestrannosť. Zase oproti Almere z roku '98 to je určite oveľa bezpečnejšie. Tá už tiež ako nové auto nepatrila k tým práve bezpečným, nieto ešte po 25 rokoch prevádzky a pri tom, ako je prehrdzavená.
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Auto pre rodičov do 10 000

Príspevok od používateľa Moonshine »

Pri celkovom počte mentálnych atlétov na našich cestách (včetne kamionistov) som dáciu vyradil ako som videl v správach haváriu štátneho tajomníka so ženou....
Keby som mal Cčko, kúpim kamion s návesom ale keďže nemám, bol kompromis dlhé auto o váhe 1800 kg a menej jazdiť a tak znížiť riziko úmrtia...
Ako mám dcérku, ide z domu jedno tonové vozítko.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Auto pre rodičov do 10 000

Príspevok od používateľa autolaik »

Vsetko je len o nahode,blbom uhle atd... aj ked o tomto je debilne diskutovat tak polozim otazku,co je lepsie,v dacii sa pozabijat alebo v mondeu ,i30 skoncit na celozivotnej opatere,voziku a podobne...
Ked budu mat vsetci kamiony tak presadneme do BVP ? A viem ,oco napise do vlaku :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Auto pre rodičov do 10 000

Príspevok od používateľa oco13 »

Presne, auto je len droga, dá sa od nej odnaucit ako od cigariet. :3dcline:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných