Lahke auta na urzbu/servis/opravy

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Lahke auta na urzbu/servis/opravy

Príspevok od používateľa ivko1 »

Jasné, alternátor nerepasuješ každý rok, ale je tam ALE

Ja som uviedol príklad, v mojom prípade výmena za druhý kus je robota na 20min a zvládne to aj cvičená opica...

Ale už som tu aj nejeden krát písal o "ľudovom autíčku" menom Fiat Grande Punto 1.2i
Povieš čo by na tom aute mohlo byť zložité, malý motorček, tam musí byť miesta okolo...
Ale nie je, oficialny postup ked chceš vyťtiahnuť alternátor je:
Auto ide na zdvihák, treba vyhodiť výfuk, vyhodiť pravú poloos a potom môžeš demontovať zo zadu motora alternátor, opraviť a zasa všetko zložiť naspäť...

No bratu, ked človek spočíta čas, opravu, tak aby si nebol prekvapený ked od teba vypýta 200€
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Lahke auta na urzbu/servis/opravy

Príspevok od používateľa oco13 »

tak aby si nebol prekvapený ked od teba vypýta 200€
Ivko ja som temu pochopil tak, že zadavatel sa pýta na autá ktoré si laik dokáže servisovať sám lol
Teraz mi na starom aute nešlo dobíjanie, tak som vyliezol na povalu a vysypal na zem 30 rôznych alternatorov, primeral ktorý sedí tvarom a nahodil som ho - dobíja až na 14.7 volta - asi celkom nesadla remenica , ale so svetlami to je fajn.
Lenže to je auto spred roka 2000. Neviem si predstaviť takúto partizančinu na aute po r 2010 ako píše zadavatel .
Rovnako tu niekto rieši prahy na Astre - na filcke som mal na podlahe zavarenú 6mm rastrovaný plech z fabriky - a zdvíhal som ju jašterkou na palete. :40bd:
Lenže tie časy sú preč - kto chce displejičky, výkon a komfort - ten bude platiť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jozef2100
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Re: Lahke auta na urzbu/servis/opravy

Príspevok od používateľa jozef2100 »

ivko1 napísal: 08.01.2023 21:26 Ale nie je, oficialny postup ked chceš vyťtiahnuť alternátor je:
Auto ide na zdvihák, treba vyhodiť výfuk, vyhodiť pravú poloos a potom môžeš demontovať zo zadu motora alternátor, opraviť a zasa všetko zložiť naspäť...
Presne tak, alternator nemenis kazdy rok ale aka je pravdepodobnost ze alternator ma takyto postup a nieco ine bude lahsie? Takmer ziadna, ked alternator ma takyto zlozity postup bude s tym vsetko ostatne ruka v ruke.

A to je presne co som sa pytal :) punto to teda asi nebude aj ked by si kazdy povedal ze jednoduche mestske auto

oco13 - ja som to myslel presne tak ze vacsinu veci si viem spravit sam ale preco kvoli alternatoru vyberat polos ked nemusis a usetris si cas? A presne o to ide, bude ta urcite viac bavit servisovat auto kde je vsetko dostupne a logicke ako nejaku hovadinu kde kvoli zhodeniu ramena musi dole cela napravnica pripadne povolovat veci aby si vedel vybrat skrutky a podobne.

Co poviete celkovo na suzuki automobilku? Mate niekto skusenosti so suzuki 2012 - 2016 ? Ako sa servisuju?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Lahke auta na urzbu/servis/opravy

Príspevok od používateľa oco13 »

Pri 2010+ už veľa nenaservisujes
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Lahke auta na urzbu/servis/opravy

Príspevok od používateľa ivko1 »

jozef2100 napísal: 10.01.2023 11:19 Co poviete celkovo na suzuki automobilku? Mate niekto skusenosti so suzuki 2012 - 2016 ? Ako sa servisuju?
Kamoš má Grand Vitaru 1.9DDis 2007...
Keby to zapálil by urobil lepšie, hlučné - každý sa sťažuje na hluk a k tomu ešte často problém hlučného pohonu - drnačanie, vibrácie.
Ako prvé odišlo turbo, o pár mesiacov sa motor rozletel, na druhom použitom po roku vyrvalo vstrek z hlavy.
Stále problém s EGR, DPF vykuchané, kúpil vyslovene sračku...
Na audiu pochybne pozapájaná kabeláž, spätné zrkadlá fungujú tak že jedno ide naklápať vlavo/vpravo a druhé zasa iba hore / dole...

Ešte na tom prvom motore mu to začalo prdieť, tak sa zistilo že je strhnutý záviť na jednej skrutke z troch na EGR, vymontovať ho samozrejme zasa pôrod, vnutri zodraté ozubenie

Akože za mna...

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 71 neregistrovaných