Auto do 5000 EUR

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
markzzy
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.05.2022 00:14
Zdieľať na Facebook

Auto do 5000 EUR

Príspevok od používateľa markzzy »

Zdravím,

mám rozpočet do 5000 EUR, nový vodič (šoféroval som polroka VW Golf IV) s inými autami skúsenosti nemám a bohužiaľ ani nikoho, kto by mi vedel poradiť čo kúpiť a načo si dať prípadne pozor, sám sa do aút príliš nerozumiem.

Bývam 25km mimo mesto, túto vzdialenosť chodím tak 3-4 týždenne, inak len po meste, veľa toho nenajazdím. Potrebujem ho tak na 2-4 roky. Ideálne, aby som nemusel servisovať každý druhý mesiac, alebo aby ten servis nebol predražený. Vedeli by ste mi na základe tohoto niečo poradiť, alebo aspoň naznačiť po čom sa približne pozerať?

Podotázka k téme je automatická prevodovka, mám už vyčítaných pár názorov, aj tak sa opýtam, je nejaké rozumné auto v tejto cene, ktoré by ste s automatom doporučili, alebo nato úplne kašlať?

Ďakujem za rady.
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: Auto do 5000 EUR

Príspevok od používateľa fastcharge »

Osobne som sa pri kupe jazdenky automatu vyhybal, pretoze pripadny servis nemusi byt lacny. Ale udajne, nejaky hydromenic by mal byt pomerne spolahlivy, problem je skor DSG s vysokym najazdom. Aj to sice zvladne fungovat dobre, ale predchadzajuci majitel sa on musel starat.

Inak moje typy ... v tychto cenach sa mne osobne pacili Hondy Civici 1.8 benziny. Pripadne Mazda 3, druha generacia, ale neviem ci sa tam dostanes cenovo.

Teoreticky aj nejaky Golf s benzinakom (nie TSI), ale tiez si nie som isty kolko ich bude.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Re: Auto do 5000 EUR

Príspevok od používateľa Dep »

Tak na tuto temu si vezmem pukance :)

Na 6-8000km rocne - staru 15 rocnu oktavku s 1.6MPI. Bude to mat cenu zlata teraz, i o 2 roky. Kupovat v socialnej vybave - nech ma len klimu a predne okna v elektrike.

Ja by som sa 15 rocnym japoncom vyhol. Motoricky to auto bude sice nesmrtelne, len hrdza to bude zrat.

Na automat v aute za 5000 zabudni.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Auto do 5000 EUR

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ono to naozaj je téma k pukancom,nie preto lebo otázka bola položená,potiaľ by bolo všetko ok.
Plne s Dep-om súhlasím.Zhruba 15 rokov som sám držal C-ovú Corsu a nabehal za ten čas urputných menej než 60 tis km.Bez najmenších potrieb,olej a benzín,ešte aj gumy mala pôvodné keď som ju ...daroval.Pokus o predaj bol ale po troch blbých rečiach že chcem nakukať že má auto tak málo km som povedal dosť.Druhý raz som predaj ukončil v prvý deň inzercie u P206 teraz nedávno (400 e.-) Jeden blbejší ako druhý ťahá informácie o laku,gumách klíme a akosi si nevšimli že som písal že je všetko ok ibaže nemá STK a EK pretože nemám čas ani chuť sa tým zaoberať.Volaj Hugo Boss aj Armani,až sa "šéfinkovi" prestalo páčiť odpovedať na idiotské otázky a inzerát hneď zrušil.Nikdy viac.
Auto za 5 tis....hmmm.Tisíce a tisíce aut hlboko pod túto cenu sú na trhu splnia viac než dobre všetko požadované na podobný účel.Reči o automatoch...ešte u toho Huga Bossa by to prešlo.
Tak ako píše Dep,okná a klíma.Čím jednoduchšie,tým lepšie.Tie 15 ročné v cenách medzi 1-3 tis prežijú všetko dnešné.O tom nech nik nepochybuje.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Auto do 5000 EUR

Príspevok od používateľa martincichy »

Na Tvoje potreby sa da kupit aj za 2-3tis eur.

Teraz som vyberal pre jedneho starsieho pana auto na 3-4 roky. Za 1000 eur sme kupili fiat idea. Slusny stav. Protokol z emisnej vyborny.

Podobne som riesil podobny problem u studentky. Za 900 eur sme kupili nissan micra . A ta este pobeha. Akurat motor bol lenivy. No technicky stav suprovy. Protokol z emisnej i stk vyborny. Zober si niekoho, kto vie citat.

Hladaj dobry technicky stav. Na znacke auta nezalezi v takomto veku.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Auto do 5000 EUR

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Osobne som sa pri kupe jazdenky automatu vyhybal, pretoze pripadny servis nemusi byt lacny."

Fastcharge, tento popularny nazor nemusi vobec platit. Hlavne pti vybehanych diesloch je hydromenicovy automat urcite lepsia volba ako sa zaoberat dvojhmotou a spojkou. Repas starsej prevodovky cca do 1200 Euro, vymena dvojmoty + spojka pokojne 1200 Euro tiez. U mna vyhrava manual lebo mam benzin a je to podstatne vacsia sranda ako automat, ale u stareho diesla by som sa hydromenica nebal

Samozrejme vsetko plati iba vtedy ked sa rata s tym, ze jazdenka moze do roka vypytat dost penazi. Ked niekto kupuje s tym, ze chce 100% stav bez investicii prve dva roky mech berie nove
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Auto do 5000 EUR

Príspevok od používateľa oco13 »

Ked niekto kupuje s tym, ze chce 100% stav bez investicii prve dva roky mech berie nove

Vidíš Riči ja sa tohto držím a preto kupujem staršie ako staré - tam totiž nie je vôbec nič čo by sa mohlo pokaziť. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Auto do 5000 EUR

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Oco, my chces povedat, ze kupis auto za 600 Euro a za dva roky donho nedas ani Euro na opravu alebo udrzbu? To ti fakt neverim
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Auto do 5000 EUR

Príspevok od používateľa oco13 »

Je to veru tak, ale po tých dvoch rokoch je celkom vyjazdené a ide do šrotu. Aby vydržalo dve STK tak treba aspoň olej meniť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Auto do 5000 EUR

Príspevok od používateľa Pilotek »

Prakticky čokoľvek menšie benzínové akejkoľvek masovej značky, čo najmladšie (resp. žiadna korózia) a s najmenším nájazdom a pokiaľ možno jednoduché (atmosférický motor, bez automatickej prevodovky, bez otváracích resp. panoramatických striech, bez zbytočných luxusných výbav). Rozpočet je dostatočný. Treba si ujasniť minimálne požiadavky (klima?, trojdverák?, len manuál?, len benzín?, nevadí mi benzínový trojvalec?...) a dať si na niektorom inzertnom portáli vyfiltrovať autá od cca 1500 do 5000 EUR. A ak ich bude veľa, pridávať kritériá - napr. r.v. od..., motor benzín, prevodovka manuálna... A potom pregoogliť (resp. poradiť sa so znalými ľuďmi) tie, čo by prichádzali do úvahy, či nejde o známe problémové autá/motory. Na obhliadku auta samozrejme so skúsenejším poradcom.

Dobre môže poslúžiť napr. pekne zachovalé Suzuki, ale nevyhýbal by som sa ani bežným Fabiám II s benzínovými motormi (okrem prvej generácie 1.2 TSI EA111 s reťazovými rozvodmi a možno okrem trojvalcov 1.4 TDI, ktorých zvukový prejav hocikto neskúsne).
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Auto do 5000 EUR

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Je to veru tak, ale po tých dvoch rokoch je celkom vyjazdené a ide do šrotu. Aby vydržalo dve STK tak treba aspoň olej meniť."

Oco, takze hovoris, ze niekto predava auto za 600 Eur kde su nove brzdy, capy, ramena a podobny spotrebak, ziarovky a rozvody po vymene a nic sa medzitym nepokazí pocaa tych dvoch rokov. Tak ked dokazes najst taketo auto za tu cenu tak si kral :2f93:

Este je otazka kolko najazdis za tie dva roky. Ked do 5000 km tak este by som mozno veril, ze to nejak pojde.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Auto do 5000 EUR

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco keby si si aspon pamatal co sem pises...fakt co tema to iny oco. Ricard obetuj trocha casu v starsich temach a zistis aj ine uplne odlisne prispevky...
Oco a prosim nepis ze to len pre manzelku ,sebe nie... :)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Auto do 5000 EUR

Príspevok od používateľa oco13 »

Autolaik - veď vieš čo som si posledné kúpil - kolkože ma bude stáť servis, ak stk má na dva roky ?
A zmena názoru - veď to je samozrejmá vec - človek dostáva nejaké informácie a utvorí si názor, ak sa zmenia vstupné info , mal by sa upraviť aj názor. Či nie? lol
Zmena mojich názorov a prerod z frajera čo jazdil 120 po dedine na dochodcu čo chodí 70 po okreskách - toto napríklad zachránilo včera večer život jednej peknej srnke. Išiel som po krásnej rovnej novej ceste za Šuranmi 70 a ubrzdil som to.
Autolaik - a schvalne si prelistuj staršie témy a uvidíš že jeden názor ostáva stále rovnaký - názor na ludí. (všimni si , že som nenapísal debilov) :o :40bd: :40bd:
Riči - inak robím 25tkm ročne 250 pracovných dní x 100km , robí to auto , ja už často nemám nervy na to aby som akceptoval ludí za volantami iných aut. :4012:
Edit - brzdy som sem tam robil, čapy, ramená nikdy (aspoň o tom neviem) a Milanko za tie roky mi robil dve autá kde prdli rozvody - lebo tie tiež mením až keď je po nich.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných