Auto (van) na prácu: Grandis vs Galaxy

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
bilingo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 05.10.2019 17:59
Zdieľať na Facebook

Auto (van) na prácu: Grandis vs Galaxy

Príspevok od používateľa bilingo »

Zdravím páni, takže ako sa hovorí v téme... potrebujem kúpiť nejaké lacné auto s relatívne dobrou spotrebou, kde je pomerne dôležitá väčšia úložná plocha, nie až tak výška.
Keďže dodávka je veľká a v danej cene ťažko nájsť aj nejakú so slušnou spotrebou.
Rozpočet sa pohybuje niekde v sume 2000€ - 2500€
Najviac ma zaujala dvojica Ford Galaxy s motorom 1.9TDI a Mitsubishi Grandis 2.0 DI-D
Čo ma zaujíma, vedel by niekto reálne porovnať ako je to vzadu s priestorom?
V rámci práce rozvážam noviny, takže nie nejaké veľké veci ale skôr je výhoda ak sa to dá rozložiť a mať v tom prehľad a dodávka je naozaj zbytočne veľká.
Pozeral som sa ešte na Mazdu 5 2.0 diesel 81kw ale rád si nechám poradiť aj niečo iné po čom sa poobzerať, čo by poslúžilo.
-michal-
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 19.04.2021 10:28
Zdieľať na Facebook

Re: Auto (van) na prácu: Grandis vs Galaxy

Príspevok od používateľa -michal- »

Z vymenovaných možností by bol najlepšou voľbou jednoznačne Ford Galaxy s motorom 1.9 TDI, ale len za predpokladu, že sa podarí nájsť nebúraný a nezhrdzavený kus, ktorý nebude stočený o niekoľko stoviek tisícov km, čo bude veľmi ťažká úloha, zvlášť s daným rozpočtom. Motor 2.0 DI-D, ktorý sa dával do Mitsubishi Grandis, je z hľadiska spoľahlivosti katastrofálny, takže by som s ním radšej vôbec nepočítal. Mazda 5 by dávala zmysel skôr v benzínovej verzii, ale na pracovné auto je príliš malá a okrem toho je mimoriadne náchylná na hrdzavenie (hlavne staršie ročníky).
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Auto (van) na prácu: Grandis vs Galaxy

Príspevok od používateľa martincichy »

Chrysler grand voyager si nerozmyslal? Jednoduche auto.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: cicmanec842 a 34 neregistrovaných