Pomoc s výberom auta

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc s výberom auta

Príspevok od používateľa mhlavaty »

autolaik...ano ...moja chyba že sa nedržím evidentne správneho - kto chce kam,postrčte ho tam.Súhlasím,je to jeho vec
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc s výberom auta

Príspevok od používateľa autolaik »

Milan,clovek sa na to musi pozerat s nadhladom, nevieme nic o jeho zivote,o jeho zivotnej situacii atd. Pouzijem priklad z tvojho okolia,nebudem napriamo menovat,nepatri sa to. Predstav si situaciu ak by neznami ludia zacali na fore hejtovat kupu toho grand piccasa, vypisovat ako si nevazi svoje peniaze,ma si radsej kupit to a to..jednoducho by ho x ludi znosilo pod ciernu zem...A pritom by prd vedelo o konkretnej zivotnej situacii preco ku kupe prislo. Chapes co pisem? A dufam ze chapes aj to ze to nemyslim utocne... len sa snazim pozerat na svet tak zhora, len ako volbu..chces kupit? Tak kup.

A pre zadavatela... ja by som na tvojom mieste kupil dustera v skoro zaklade,nech to ma len klimu,central a radio...a zbytok penazi pouzil na ine ucely... bol som pred 6 rokmi v podobnej situacii a u mna zvitazila vitara (mala automat,duster v tej dobe nie).
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc s výberom auta

Príspevok od používateľa martincichy »

Tento týždeň som podpisoval ekonómke papiere k zrážke zo mzdy za prejdené súkromné kilometre na dustery - za minulý mesiac som mal priemernú spotrebu 7,08 l/ 100 km (LPG).
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc s výberom auta

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

No len to Picasso to bola úúúplne iná situácia - to bolo po zrelej úvahe a konzultácii s geniálnym mechanikom, ktorý sa o to bude starať. Nevadí, že vlastného syna potrestal každodenným nekonečným kvaltovaním, aspoň sebe ušetril robotu s imaginárnym servisom automatu. A potom mu ešte musel požičiavať Voja keď sa pokazila tá blbuvzdorná manuálna prevodovka. Ale ak by sa mal rozhodovať znova tak sa určite rozhodne rovnako. :::
Naposledy upravil/-a cicmanec2 v 09.04.2022 20:20, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc s výberom auta

Príspevok od používateľa oco13 »

Sedím čítam rozmýšlam a sice to znie logicky, ale niečo mi tu nepasuje. :4012: Trvalo mi to dosť dlho kým som si dal dokopy dva a dva.
Takže takto - ja (zase je to len moj názor) si myslím, že na naše rozhodnutia by mala mať aspoň nejaký vplyv aj celospoločenská situacia.
Takže ujo Autolaik pred 6timi rokmi nebol vôbec v takej situacii ako je zadávatel dnes. Pred 6timi rokmi sme obrazne rozahdzovali peniaze plnými hrsťami. Pred 6timi rokmi si myslím že ešte ani Euro 7 nehrozilo tak ako dnes. Ale prišiel tlak na elektromobilitu, kríza s Covidom, kríza s vojnou na Ukrajine. Slovensku realne hrozí že 85tisíc ludí zamestnaných v automotive ostane bez roboty a na to budú nadvezovať ďalšie prúsery o ktorých ešte nevieme.
Doteraz všetko čo som si kúpil som po čase zistil, že bez toho by som v pohode prežil a ani by som neplakal.
Takže to je taký ten môj "iný pohlad" :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc s výberom auta

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco a co ked vidi ako vsetko rastie na cene ,ma dostatok hotovosti a chce kupit teraz a nie ked bude ten isty tragac o 10-20-30 % drahsi....
Nevieme o druhych nic....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc s výberom auta

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V podstate mi je úplne jedno či by Picasso hejtovali alebo nie.Bolo to dobre premyslené,v podobných rozhodnutiach nikdy nehrá rolu názor publika,fóra a pod.nakoniec nik cudzí nenesie následky tak čo sa radiť z anonymným fórom.Ak už radu alebo informáciu potrebujem,viem presne koho osloviť aby som ju dostal z toho zdroja ktoré má zmysel vypočuť.Poznámka na poruchu spojky ...stálo to jeden prítlačák a nepotešila.Ale nezmenila nič v názore na pôvodnom výbere,dnes auto zarezáva svoj šiesty rok a spokojnosť je veľká.V podstate to na dlhšiu dobu pôvodne nebolo plánované a malo sa kúpiť nové po štyroch rokoch...len akosi sa zmenili pomery,auto robí min km pretože obaja rodičia majú home office.meniť teraz auto akosi nedáva zmysel.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc s výberom auta

Príspevok od používateľa oco13 »

Všetko bude len a len drahšie s tým sme sa už hádam naučili žiť. Ale čo ak greendeal a ostatné prúsery spravia zo slovenska hladovú dolinu a on sice bude mať tragač, ale akurát na chodenie na úrad práce? Mňa predchádzajúce generácie naučili, že auto je najhoršia zo zlých investícií a teda ak ju človek "musí" urobiť mal by ju okresať až na kosť.
Najvypuklejšie je to práve v takýchto prípadoch. Otázka bola CHCEM, nie že POTREBUJEM auto na robotu, kvoli chorým rodičom, postihnutému dieťaťu , len CHCEM. To je dosť blbý dôvod.
Ale ako som písal je to pohlad pesimistu, zrejme optimisti mu to ukážu v inom svetle.
A pre tých optimistov:
Vôbec neradím zadávatelovi, ale odpovedám kamarátovi pri vedlajšom stole tejto virualnej putiky.
Takže nazdravie. :o
Edit: Milan to pekne napísal - kúpa auta by mala dávať zmysel . Ano aj ja to tak vidím že len CHCEM na kúpu hocičoho nedáva zmysel . Chcem stačí akurát tak na zmrzlinu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc s výberom auta

Príspevok od používateľa cobo77 »

Nájdi si čas, chod do autosalonu a vyskúšaj si čo sa ti páči a na co máš rozpočet, vyberaj aspoň 4valec a aspoň 1.4 benzín, určite nie 3 valec... porozmýšľaj aj nad jazdenkou cca 2-3 ročnou, s malo km a hlavne overenú servisnou históriou, určite máš nejakého kamaráta ktorý sa v autách vyzná... pozri vitaru v tej cene kúpiš skoro nové auto pripadne predvadzacku...napr.tu máš Vitaru, 2x4,manual,2019 a má najazdených 13 000km za 17 000eur, zostane ti 3000eur na benzin (cca 1500L)...https://www.autobazar.eu/suzuki-vitara- ... 72518.html
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc s výberom auta

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...čo by som urobil s rozpočtom 20 tisic JA ? Určite by som nesiel do autosalonu,hladal by som aftak typu X-trial,Qashqai,Outlander,Tuscon,vyber je nekonečny,určite benzin.Maximalne 5 rokov stary a bez rozdielu,či by som jazdil sam,alebo s rodinou.Vyhol by som sa kupe Dasterom,Koranda a im podobnym /nechcem tymto urazit ich majitelov/.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tatkotom a 6 neregistrovaných