Lexus IS

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa peterson999 »

Niekto to moze zobrat aj s humorom ...
Neviem kolko mas rokov ale chlapče hmmm to bolo davno. Ale krajsie ako vulgarizmus.
Chapem, nechces si precitat pravdu, pravda boli ale otvara oci. Keby si bol chlap, davno sa aspon posadis do IS ked si to VEREJNE SLUBIL a nehladas 2 roky auto s tym ako ho uz ides kupovat ale ferovy CHLAP (ty poznas iba chlapče a pises o sebe) rovno napise pravdivo - chapi neviem co chcem, zaujima ma to a to auto. Ale nie ze sa hram na supervazny zaujem, riesim milimetre a vsetky detaily, clovek poradi ako vie a moze, no potom zisti ze ten clovek verejne oebava a nikdy sa ani k IS nepriblizi.
Proste snilkovia, dristoši, zbabelci ....
Ale to sa tu asi da cakat....
Nerad som ta rusil ale ano ty si clovek ktory si nevazi druheho a nezasluzi si jednanie v bielych rukavickach. Ono to, co som ti napisal moze niekomu pomoct k uvedomeniu. Ale typicka reakcia je ako si napisal a tu ocenujem ze si sa udrzal v ramci slusnosti.
Ber to ako zly vtip, kludne ako zly sen, ty rad snivas, ale aspon obcas treba konat.
Prepac ale kupovat auto 2 roky je viac mimo standard ako moj prispevok.
Kedze si si z nas vystrelil tak to ber tak, ze som si teraz vystrelil ja z teba. Normalne 1:1
A hlavne v pohode, nemam nic proti tebe, mozno si fajn clovek, skoda ze nie chlap. Ale ani proti tomu nemam nic, na Slovensku je mozno aj vacsina pod papucou, tu je taka norma. Ved som ti poradil z praxe, ten pan co hladal 5 rokov, tak to tiez zena povedala dost a ideme kupit auto.
Co je na tom zle ti poradit nech ta zena dotlaci ked ty si nerozhodny.
Kupa auta nie je volba na cely zivot.
Ak kupis jazdenku, proste prides, kupis o mesiac zistis ze nevyhovuje, das inzerat a za rovnaku cenu predas.
To nie je svadba kde sa predpoklada vztah na 50 rokov a je blbe ked mas 3 deti sa rozvadzat ...
Je to auto. Len auto.
Skor rozmyslaj nad sumou ktoru do toho das, ci pri tom najazde nie je 20 zbytocne vela.
Ak nekupis nejake uplne divne auto co tu nikto nechce, nic neriskujes, proste kupis, predas. A mozno ta to zacne bavit a este na tom budes zarabat... Ak sa bojis kup za 10 a riskujes mensiu stratu, auto za 20 uz nie su Sulikove teple rožky :40bd:
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa peterson999 »

Acon uplne suhlasim, dodam ze hybrid ma kombinaciu spolahlivost atmo a prave elektro s obrovskym krutiakom dodava onu silu co atmoške chyba. Cize IS nebol zly napad !
Zachovale IS ma pri najazde 12tkm rok na 20 rokov bez investicie.
Kto porozmysla spravne ani Turbobenzin nemusi byt zla volba.
Znama ma starsi Passat 2.0TSFI a nebol s nim vaznejsi problem a dokonca ma DSG, ze ma zazrazcnych 270tkm pripisujem dobrej udrzbe, zensky cit (aj ked mu vedala prikurit) a hlavne dlhe trate. Bezne 500km vkuse. Ale cakaju ju uz starosti, povedal som jej ze uz to prichadza. Staci pozriet par veci u manika na ten motor a ak nechce ryzovat povie co uz caka....
Inak ujo Google vie vsetko, tam sa clovek dozvie aj kedy co pride. A presnost je az famozne neuveritelna... Tie iste choroby... zhruba ten isty cas - najazd ...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
engineersk
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.02.2020 13:36
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa engineersk »

peterson999 napísal: 19.02.2022 08:09 Acon uplne suhlasim, dodam ze hybrid ma kombinaciu spolahlivost atmo a prave elektro s obrovskym krutiakom dodava onu silu co atmoške chyba. Cize IS nebol zly napad !
Zachovale IS ma pri najazde 12tkm rok na 20 rokov bez investicie.
Kto porozmysla spravne ani Turbobenzin nemusi byt zla volba.
Znama ma starsi Passat 2.0TSFI a nebol s nim vaznejsi problem a dokonca ma DSG, ze ma zazrazcnych 270tkm pripisujem dobrej udrzbe, zensky cit (aj ked mu vedala prikurit) a hlavne dlhe trate. Bezne 500km vkuse. Ale cakaju ju uz starosti, povedal som jej ze uz to prichadza. Staci pozriet par veci u manika na ten motor a ak nechce ryzovat povie co uz caka....
Inak ujo Google vie vsetko, tam sa clovek dozvie aj kedy co pride. A presnost je az famozne neuveritelna... Tie iste choroby... zhruba ten isty cas - najazd ...
Ďakujem za rozumný komentár. Vidím, že keď chceš dokážeš reagovať naozaj k veci, o to viac mi je ľúto, že si sa musel uchýliť k predchádzajúcim urážkam. Ale rozoberajme radšej automobily.

K tomu IS-ku, na SR Sa predávajú 2 kusy. Ten čierny som chcel ísť vyskúšať minulý týždeň. Predajca mi povedal, že je rezervovaný, ale sľúbil mi, že si uloží číslo a dá vedieť, ako obchod dopadol. Do dnes ma nekontaktoval, takže aj to o niečom vypovedá. Mne sa to auto vždy páčilo, ale je evidentné, že je ho nie len ťažké kúpiť, ale následne aj predať. Po prečítaní niekoľkých diskusií k IS-ku sa mi potvrdzuje fakt, že ľudia na SR jazdeným hybridom neveria a to zvlášť po 10-ročnej záruky na hybridný systém. Dovtedy si Lexusy cenu držia, potom strmo padá. Strašiakom sú drahé opravy (hybridný systém+batérie). Na druhej strane si tí istí ľudia asi neuvedomujú, že napr. naftový Passat 2.0 TDI si taktiež po určitom nájazde vypýta cenovo podobné servisné náklady.

Aj na základe vyššie uvedeného som si musel stanoviť alternatívy, ktorých spoločný menovateľ je lepšia (nie úžasná) dynamika a nadpriemerné jazdné vlastnosti. Benzínový Passat ponúka skôr dynamiku, ale zároveň pridáva aj nadpriemerný priestor a lepšiu likviditu (napriek tomu, že to nie je 2.0TDi). Preto ak máš ešte nejaké skúsenosti/vedomosti o TSI-čkach, rád si ich prečítam.
peterson999 napísal: Skor rozmyslaj nad sumou ktoru do toho das, ci pri tom najazde nie je 20 zbytocne vela.
Ak nekupis nejake uplne divne auto co tu nikto nechce, nic neriskujes, proste kupis, predas. A mozno ta to zacne bavit a este na tom budes zarabat... Ak sa bojis kup za 10 a riskujes mensiu stratu, auto za 20 uz nie su Sulikove teple rožky :40bd:
Áno, aj toto je jedna z možných ciest a tiež mi napadla. Len pôvodne som si chcel nechať auto na 5-7 rokov. Každopádne zvážim aj túto alternatívu. Ak by si mal nejaký svoj tip čo by sa oplatilo, kľudne napíš.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa peterson999 »

Uz sa budem opakovat.
Ked sa PEVNE rozhodnes co chces, prizves si PROFIKA ktory bud rovno pozrie co si si vybral a nebude ti vo vybere pomahat lebo si si uz vybral ty sam.
Ak mas v tom hokej, tak prides opat za PROFIKOM co ma prehlad.
On si vypocuje tvoje poziadavky a na zaklade toho ti povie riesenie. Kludne 3 rozne auta ktore vyhovuju.
Ale ked prides za profikom a chvilu budes hovorit o sedane, potom budes chciet uz kombik kde sa da prespat, o dalsiu minuty povies ze SUV leb ochodis naryby a cches vyssi podvozok a zaroven 4x4, potom mu povies ze vlastne ti ide o image a chces okuzlit pipky a malo by to byt kupe, dalsiu minutu napad vylepsis ze kabrio lebo to ma šmrnc.
To ta neurazam len som ta chcel pobavit a trochu velmi okato nieco naznacit.
Poviem ti rovno ze sa mi nestalo ze by proste dosiel clovek a strielal by do vzduchu. Vacsinom mal jasno. Nestalo sa mi to ale ak by sa stalo ze mi klient preskakuje uplne ze sialene, tak s takym by som nestracal cas a ospravedlnil by som sa ze mame teraz plny kamion a ze zavolam ked budeme volnejsi.
Nieco ako ten predajca Lexus ze rezervovane...
Neviem ci je rezervovane, ci sa predal atd.
Ak sa predal tak vidis ze asi az take nelredajne nie je, ludia budu viac a viac zliezat zo stromu cize ked to o 5 rokov budes nukat tak sa budu bit. Skor by som sa bal ze zacnu mat vacsi strach z TD motorov - par dni dozadu som sa pytal na STK technika a hovori z 50% motorov 2.0hdi s dpf neprejde. Za par rokov sa to vykrici, to sa bat nemusis.
A ak nahodou na Slovensku opice nezlezu, tak v susednom Cesku Polsku Rakusku uz teraz pozliezali viac a nemusis sa bat ze zavru hranice a vypnu internet a spokojne si da tvoj Lexus poslat hocikto hocikde v EU ta sluzba funguje roky ale je urcena pre velkoodberatelov a nie konecnych ale predpokladam ze pribudnu certifikaty kvality, podrobne vypisy a seriozne fotky poskodeni cize riziko kupenia na dialku sa znizi na minimum a proste si kliknes na PC a auto mas pred domom ....

Predajom sa netrap.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa peterson999 »

Auto je v inzercii nadalej
Vymyslel si si tu rezervacku aby si nebol za blbca ? Nemam problem overit ked chcem...
Myslim ci si volal predajcovi...
Pochybujem ze nenapisal do inzeratu ze je REZERVOVANE a tiez dost pochybujem ze rezervovali na mesiac casu iba tak....

Cize bude ciste vino aspon do SS ???

Alebo trening atletiky robime ?

Ja som na atletiku lenivy...

Alebo si sa predajcu az tak zvlastne opytal na auto ze ako skuseny predajca pochopil ze nie si buduci klient a radsej povedal rezervovane ?

Mozes pravdu do SS ja nie som typ ze to zneuzijem co je medzi nami.

A inak asi to nechapes ale z tych mojich "urazok" sa mozes aj posunut a o to mi islo v prvom rade. Nie v kupe auta ale v osobnom zivote. A ked uz stracam cas pisanim chcem z toho nieco mat a teda aspon skusenosti reakcii "tazsich" pripadov ake som v realne vlastne ani nezazil + sa podla mna niekto na tom v dobrom pobavi a tiez tam moze uvidiet sam seba, moze ho to posmelit. Viem ze to znie hrozne ale moj umysel nie je ublizit ti. Vies toto ti takto nikdy nikto nepovie a uz vobec nie zadarmo. Kouč stoji nemale peniaze. Viem, nepytal si si koučing svojej osoby. Ber tak ze nieco skusam a ty miesto fin.odmeny platis reakciou.
Mna to posuva, teba to posuva aj ked neveris mozno ale spomenies si aj po rokoch si myslim...
Celkom otvorene mne bolo celkom jasne na zaciatku ze my dvaja sa nedohodneme co sa auta tyka.... Narovinu ti to poviem.
Pan ktory videl nejaky nedavny koment mi napisal SMS co chce, doladili sme si cez SMS predstavu, opytal som zalohu a po vymene 3 SMS mi ju poslal na ucet. On ma nikdy nepocul nevidel. My sme si anilen nezavolali. Pre teba je toto totalne opacny vesmir a nepisem ze sa idem chvalit, pisem ti aby si pochopil ze veci sa daju riesit aj takto pruzne a rychlo, s doverou. A samozrejme sa nejednalo o 50 eur ak by si si myslel... Pri tomto panovi som bol hlavne zvedavy ci to mysli vazne a vysledne to nebude pre mna velky zisk ale chcel som vediet ci to mysli vazne a on to myslel vazne... Niekto si tu mysli ze tu zarabam na fore. Nie nezarabam. Tu pripada na 100 zaujemcov Jeden realny predaj. Velmi podobne to je s mailistami, tam je to jeden z 200. Logicko matematicky sa mi neoplati nikomu z fora ani odpisat rovnako ako na mail. Statistika nepusti. Kto ma totiz VAZNY zaujem tak to uz je vidiet z textu na ktorom si dal zalezat a na konci nechyba meno telefon atd. ak neodpisem vola hned a ak nema na mna cislo tak mi pise o chvilu dalsiu spravu mail.....
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Včera ma obiehal Lexus oc 500/pokial som si to dobre zapametal/ v kabriolete...Skoro som odpadol...,neskutočna krasa...Zo zavisti som poobhryzal volant...
engineersk
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.02.2020 13:36
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa engineersk »

peterson999 napísal: 19.02.2022 10:46 Auto je v inzercii nadalej
Vymyslel si si tu rezervacku aby si nebol za blbca ? Nemam problem overit ked chcem...
Myslim ci si volal predajcovi...
Pochybujem ze nenapisal do inzeratu ze je REZERVOVANE a tiez dost pochybujem ze rezervovali na mesiac casu iba tak....

Cize bude ciste vino aspon do SS ???

Alebo trening atletiky robime ?

Ja som na atletiku lenivy...

Alebo si sa predajcu az tak zvlastne opytal na auto ze ako skuseny predajca pochopil ze nie si buduci klient a radsej povedal rezervovane ?

Mozes pravdu do SS ja nie som typ ze to zneuzijem co je medzi nami.

A inak asi to nechapes ale z tych mojich "urazok" sa mozes aj posunut a o to mi islo v prvom rade. Nie v kupe auta ale v osobnom zivote. A ked uz stracam cas pisanim chcem z toho nieco mat a teda aspon skusenosti reakcii "tazsich" pripadov ake som v realne vlastne ani nezazil + sa podla mna niekto na tom v dobrom pobavi a tiez tam moze uvidiet sam seba, moze ho to posmelit. Viem ze to znie hrozne ale moj umysel nie je ublizit ti. Vies toto ti takto nikdy nikto nepovie a uz vobec nie zadarmo. Kouč stoji nemale peniaze. Viem, nepytal si si koučing svojej osoby. Ber tak ze nieco skusam a ty miesto fin.odmeny platis reakciou.
Mna to posuva, teba to posuva aj ked neveris mozno ale spomenies si aj po rokoch si myslim...
Celkom otvorene mne bolo celkom jasne na zaciatku ze my dvaja sa nedohodneme co sa auta tyka.... Narovinu ti to poviem.
Pan ktory videl nejaky nedavny koment mi napisal SMS co chce, doladili sme si cez SMS predstavu, opytal som zalohu a po vymene 3 SMS mi ju poslal na ucet. On ma nikdy nepocul nevidel. My sme si anilen nezavolali. Pre teba je toto totalne opacny vesmir a nepisem ze sa idem chvalit, pisem ti aby si pochopil ze veci sa daju riesit aj takto pruzne a rychlo, s doverou. A samozrejme sa nejednalo o 50 eur ak by si si myslel... Pri tomto panovi som bol hlavne zvedavy ci to mysli vazne a vysledne to nebude pre mna velky zisk ale chcel som vediet ci to mysli vazne a on to myslel vazne... Niekto si tu mysli ze tu zarabam na fore. Nie nezarabam. Tu pripada na 100 zaujemcov Jeden realny predaj. Velmi podobne to je s mailistami, tam je to jeden z 200. Logicko matematicky sa mi neoplati nikomu z fora ani odpisat rovnako ako na mail. Statistika nepusti. Kto ma totiz VAZNY zaujem tak to uz je vidiet z textu na ktorom si dal zalezat a na konci nechyba meno telefon atd. ak neodpisem vola hned a ak nema na mna cislo tak mi pise o chvilu dalsiu spravu mail.....
No nič, fakt som mal záujem sa s tebou baviť na úrovni, ale bohužiaľ, nie je to možné. Takže už len poslednýkrát zareagujem (nie je to nič tajné) a nebudem sa k tomu vracať - na to čierne IS-ko som volal ako bežný záujemca, ktorý má záujem o obhliadku inzerujúceho auta. Predávajúci slušný, milý človek. Auto malo byť údajne rezervované, pre kupujúceho, ktorý si vybavuje leasing. Predávajúci si mal uložiť moje číslo a ozvať sa mi nie len s informáciou, že auto ostáva k dispozícií, ale aj že je predané. Do dnes som spätnú väzbu nedostal a áno, inzerované je stále. Nech si urobí obraz každý sám. Nemá zmysel sa k tomu viac vyjadrovať.

P.S.: Ak skúsenosť predajcu = klamstvo, tak potom AAA sú najskúsenejší predajcovia jazdených áut na svete ;)
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa peterson999 »

Ja len teoretizujem ze ak ma predajca pochybnosti moze sa tiez vyhovorit hlavne ked sa zacnes hodinu bavi o baterke a zacnes sa pytat ...
Asi ti nenapadlo im tam zavolat ked uz si taky horlivy klient... Leasing sa schvaluje zhruba 15 minut max. hodina, cize tazko je mozne aby si volal pred tyzdnom a dodnes sa schvaluje a schvaluje.
Chapem ze laik nevie ale keby dnes bola leasingovka co schvaluje 3 hodiny tak by skrachovala ....
Cize ....
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 22 neregistrovaných