Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa Dep »

na ilustraciu, odporucam si pozriet tieto videa, velmi fandim tymto mladym chlapcom, dali do kopy len "blby" V8 v Audi S5 a neviem si predstavit aky zlozity moze byt sucasny V12.

https://www.youtube.com/watch?v=p5Y_Lcw ... g5eU-EHeVM
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Myslím že som snáď aj všetky videl. Tak chalanom sa dá jedine fandiť,sú šikovní,dobre sa to pozerá .Tuším iba jeden je mechanik,ostatok sú šikulovia amatéri,ale neviem či by nedali do smútku kopec ľudí pre ktorých je to profesia dlhé roky.
No a zvuk je to nádherný,mám také medzi klientami,akurát automat.Nádherné autá,nečudo že pobláznia hlavu
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa Acon »

mhlavaty napísal: 14.01.2022 11:32
Acon napísal: 14.01.2022 11:02 Určite Jaguar XJ/XJS
Rozhodne je to krásne auto a je zohnateľné čo nie je zanedbateľné.Pre potencionálneho kupujúceho by som ale určite radil dať si debatu z majiteľom takého caru.Pretože je to anglická "škola" a niektoré riešenia majú odlišné od toho na čo sme zvyknutý.To nie je lepšie či horšie...je to proste iné.V počiatkoch z Roverom ma to dostávalo do kolien,musel som prijať nejaké tie nie práve tradičné riešenia.Aby neprekvapilo že majú riešenia aké my ani len nepoznáme.To samé bol Austin (ešte viac) čo som kedysi mal.Kedže u Jagu sa jedná o viac techniky rozhodne by som sa minimálne oboznámil z tými netradičnými vecami.Ako problém by som to ale nevidel,skôr ako rozumný počin ak o niečom uvažujem a nie je to len také samopašenie
Len kto raz zažil britského aristokrata, ťažko sa mu sadá do zbytku sveta. Navyše XJ I-III je ešte technika kde vačšinu vecí vyrieši sedliacky rozum. Len teda, treba pochopiť angličana. Mal som v živote 4 anglánov, Jaga V8, 3ks Discovery 2 - 4. Posledného som pred vianocami predal a kúpil MB R. Nie je to angličan. Ani približne. A Jago je kapitola sama o sebe. Charizma čo prekryje celý svet.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja silno poskulujem po XJ-R x358 co uz nema tu charizmu ale ma aspon trochu modernosti, hlavne ma tahaju chladene sedadla.

R mas ake ak mozem vyzvedat ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aristokrat,skutočne to asi najviac vystihuje ten nádherný autiak.Hold je to z doby keď auto malo dôstojnosť auta.Dnes je všade kombinácia kolotočáriny s čínskym nepodareným transformerom,auto ktoré má trocha dôstojnosti sa dá nájsť len vo vysokej cenovej triede kde si tú šaškárnu nedovolia
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa Acon »

mp3turbo napísal: 18.01.2022 21:36 R mas ake ak mozem vyzvedat ?
R 350 CDI Airmatic Long 7miest r,v, 2010 taký medzistupeň. Interiér facelift, kapota a maska facelift no svetlá predFL. Ja už som starší , na balkántrip jazdíme v 4 dospelých, alebo 2 a spíme v aute, tak som chcel priestor a komfort. Kapitánske kreslá vzadu sú TOP. A zdá sa, že toto je to pravé orechové. No mám ho týždeň tak sa zoznamujem a dávam ho trochu do kondície
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa mp3turbo »

veeeeeľmo dobre, hlavne ze je longovica. Nech poslucha a nech sa dieslove trojboje vyhybaju !
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa Acon »

mp3turbo napísal: 19.01.2022 09:39 veeeeeľmo dobre, hlavne ze je longovica. Nech poslucha a nech sa dieslove trojboje vyhybaju !
Hlavne origo bez DPF a v tomto konkrétne vychytané neduhy s turbami a vstrekmi. V podstate taký vydarený medzimodel medzi predFL a poFL. Trochu sa s ním treba pohrať no nie poruchy a tak. Len prehrať soft origo MB zo 165 na 195kW, repas svetie, začínajú slepnúť a pre moje úcely nájsť vhodné, odolné pneu na šotoliny. A spraviť spanie dovnútra
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa xentry »

Uz len taky detail ze tych softverov je xy velmi vela len pre 642 motor aj rovnako vykonovy, bude mat v sebe dpf, xy veriacii, ine kodovanie pre provodovku, ktore sa musi sparovat so softverom motora, ak ine kodovanie tak takisto softver ktoreho je xy velmi vela variant, moze pracovat s inym vstrekovacimi tlakmi a mnozstvom inych variacii kadecoho. Ak bude ineho hardverove cislo jednotky pre inak vykonovy motor rj nemusi vobec prijat iny softver. atd.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa Acon »

Bude to robiť človek, ktorý v tom má jasno a skúsenosti. Ja som si pred kúpiu auta vždy overil, kto mi to bude servisovať a tak ako s ami o LR staral človek, ktorý je rešpektovaný v rámci ČSR tak aj tento MB od 40 000km servisuje jeden človek, ktorý je v tom dobrý. Takže mu verím. A podľa toho, čo sme sa bavili, tak jednoznačne je v obraze. Sevisuje len MB
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa xentry »

Pohoda ja len hovorim o com to je. 195kw ma sice 7g ale je tam 7g plus ono sa to tvari vsetko rovnako ale rozdielov tam je "milion". Nemas tam DPF? tieto silnejsie novsie tam dpf maju, Co s tym nahram softver s dpf do bez dpf? Nahram vymazem dpf? Originalny softver, softver je vo formate pre to auto este .cff je s tym suborom schopny pracovat jedine MB softver a ten nedovoli prehadzovat nekompatibilny softver. Tak len aby neslo len o tuning.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa Acon »

Možno to nebude 195kW a neviem čo tam nahrá. Má skúsenosti, že po prehraní to ma vyšší výkon a lepšiu spotrebu. A keďže to nie je nejaký stodolový garážmajster, dám si poradiť. Osobne mi to stačí tak ako je a už nejaký čas patrím k defenzívnym jazdcom, no občas nejaký koník, resp Newtonov meter navyše poteší ;-) A keď sa tomu rozumieš (zdá, sa, že áno) tak vieš, že s rozumom to ide.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja by som to cele nerobil... vobec.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja tiež nie.Nie pre nedôveru k človeku ktorému by som to zveril.Ale držím sa toho zákona -čo sa môže stať sa občas stane.A takých tých drobných úskalí je na týchto cestách nespočet,stačí si občerstviť v pamäti čo všetko sa už a za akých okolností a náhodných zhôd okolností stalo.Všetko je napraviteľné,ale len výnimočne je to ľahká cesta späť
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: db69 a 13 neregistrovaných