Jazdenka do 11k€

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
remedy
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 07.11.2021 18:59
Zdieľať na Facebook

Jazdenka do 11k€

Príspevok od používateľa remedy »

Ahojte,

potreboval by som poradit a pomoc pri utriedeni myslienok. Mam v plane kupit buduci rok, ked skonci zima nejaku jazdenku, pretoze uz ma nebavi platit za zdedene auto, ktore sestra s ex zanedbali.

Momentalne jazdim na 2005 seat toledo, 1.6 benzin, 74kW, auto uz zacina ukazovat svoj vek, a ako som napisal, zdedil som auto, ktore bolo celkom zanedbane a za 3 roky som ho dal celkom dokopy. Mam v plane si po zime dat urobit prehliadku a uvidim v akom stave bude podvozok a zvysok auta, lebo viem, ze niektore casti su celkom skorodovane, co je trosku skoda (vyzera, ze predne tlmice bude treba menit, zadna naprava nie je v poriadku, predny naraznik a blatnik, ktore este sestra tukla a pod.), lebo auto mi vyhovuje.

Preto sa zacinam pozerat po novsej jazdenke, len mam vela myslienok v hlave a neviem si ich utriedit, kedze do aut sa velmi nevyznam. Precital som celkom dost clankov a forum postov a zatial mi to vychadza na nieco japonske a atmosfera. Tu su v skratke moje podmienky/poziadavky, podla ktorych som vyberal auta, ale som velmi nerozhodny a vsetko analyzujem podrobne a neviem urobit ziadne final decision.
  • - budget: 11k (12k je celkovy, ale nechavam si 1k€ na pociatocny servis)
    - auto si chcem nechat priblizne 10 rokov a potom uvidim, co dovtedy EU vymysli
    - ako som pisal vyssie atmosfericky motor aspon 1.8 objem, idealne 2.0 – 2.5
    - preferujem sedan/hatchback pripadne liftback, combi by som sa chcel vyhnut, su to skarede auta
    - nemam ziadne poziadavky na to, ako musi vyzerat interier a nemam ziadne specialne poziadavky na technologie v aute, momentalne jazdim s autom, ktore ma len ABS + ESP, manualnu klimu a radio a nestazujem si
    - preferujem manual, aj ked viem, ze vrcholne motorizacie aut, ktore pozeram su spriahnute vacsinou s automatom, co nie je problem, ale chcem sa vyhnut DSG a CVT
    - daily driver, hladam spolahlive auto, ktore ma bude denne z bodu A do bodu B, nehladam sportovu jazdu, skor pokojnejsiu a pohodlnu jazdu, nepotrebujem trhat asfalt
    - vacsinou v aute sedim sam, pripadne dvaja, vynimocne traja a 4 ideme v aute asi raz za rok, takze nepresuvam velke mnozstvo ludi pravidelne
    - moj rocny kilometrovy najazd je +/- k km, z toho 10% mesto, 15% dialnica a 75% okresky, cize jednoznacne benzin, nad dieslom ani neuvazujem
Trosku som googlil a zakotvil som pri Honde, Toyote a Mazde.
  • Honda Cvic (2013-2016)
    Honda Accord (2012-2014/5)
    Honda CR-V (2010-2012)

    Mazda 3 ((2013-2016)
    Mazda 6 (2012-2015/6)
    Mazda CX-5 (2012-2014)

    Toyota Corolla (2014-2017)
    Toyota Avensis (2012-2014)
    Toyota RAV4 (2009-2012)
    ??? Toyota Camry (2012-2015) – viem, ze v europe sa nepredavala v tych rokoch, oplati sa import z ameriky ci blbost?
Pozeral som este strasie Lexus ES/GS 350, pocul som dobre veci o nich, len neviem ci je ok az tak stare auto (cca 2008 rocnik).

Ako som napisal, neviem sa rozhodnut ci mi staci male auto alebo vacsie, alebo nebodaj SUV? Preto potrebujem poradit, aby som si utriedil myslienky.

Ak ste docitali do konca, tak gratulujem, snazil som sa napisat vsetko, co mi napadlo, aby ste mali vsetky informacie. Dakujem ak si niekto najde cas a odpovie. Bye.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 11k€

Príspevok od používateľa ivko1 »

Mazda 6 2.5i (prípadne socka verziu s 2.0i) od rv 2009, tie novšie nie ak chceš jednoduchosť.
Kúpiť TOP kus, zostane dosť chehtákov z rozpočtu aj na prípadny servis a aj na preventívnu antikoróznu ochranu (ošetriť podvozok, dutiny nestojí majland) a 10 rokov musí vydržať.

Sklamaný budeš možno tak z konektivity na dnešnú dobu, ale verím že by to vyriešilo nejaké android radio.
remedy
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 07.11.2021 18:59
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 11k€

Príspevok od používateľa remedy »

Dik za odpoved, tiez sa priklanam k tej mazde 6 2,5i a k honde accord 2,4i, to su asi najhorucejsi adepti.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: martincichy a 22 neregistrovaných