Suzuki Grand Vitara 2.0 td , 64 kw , 1998 - veko ventilov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Suzuki

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ales123
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 09.05.2017 18:07
Zdieľať na Facebook

Suzuki Grand Vitara 2.0 td , 64 kw , 1998 - veko ventilov

Príspevok od používateľa ales123 »

Zdravím ,nevie prosím vas niekto uťahovací moment na veko ventilov ? Nikde sa nejdem dočítať koľko tam je .Prípadne aj ake poradie šraub dodržať ?.Ďakujem za rady.
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Grand Vitara 2.0 td , 64 kw , 1998 - veko ventilov

Príspevok od používateľa martincichy »

Na benzinovych je to 11 newton metrov. Na dieslovej mi to nechce ukazat, otacam display na phone, nepomaha. Tabulka nechce " scrollovat".
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Grand Vitara 2.0 td , 64 kw , 1998 - veko ventilov

Príspevok od používateľa ivko1 »

To je úplne jednoduché, s citom a rozumom vzhladom k priemeru závitu skrutky a materialu do ktorého sa to uťahuje...

Už vidím ako mechanik čo opravuje auto, skúma moment dotiahnutia každej jednej skrutky a uťahuje ju momentovým klúčom...

Šup šup do lekárne kúpiť antidepresíva a pravidelne užívať a chodiť sa vyvetrať na čerstvý vzduch
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Grand Vitara 2.0 td , 64 kw , 1998 - veko ventilov

Príspevok od používateľa db69 »

.Prípadne aj ake poradie šraub dodržať ?.z vnútra von a patrične utiahnuť ako povedal ivko 💪 zo stredu ku krajom,keby to niekto nepochopil
ales123
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 09.05.2017 18:07
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Grand Vitara 2.0 td , 64 kw , 1998 - veko ventilov

Príspevok od používateľa ales123 »

Ďakujem za dobré rady ,ten montážny návod mi super pomohol aj pri iných veciach co som robil popri . To že nejake trápne momenty a návody ako sa to má robiť "mechanici" neskúmaju mi je jasne ,možno aj preto je polka áut čo robia viac v smútku ako pred opravou(vlastná skúsenosť) . Antidepresíva ? To nebudeme ani riešiť :pa:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Grand Vitara 2.0 td , 64 kw , 1998 - veko ventilov

Príspevok od používateľa seven549 »

ventilovy dekel je jedno ktory srob prvy a posedny zatiahnes.zaklad je vzdy dobre pruzne popripade nove tesnenie nie silikon.a pritahujes to zlahka aby sa dekel neohynal cize viac krat kazdy srob.

11nm je nic na to netreba momentak a ak nieco demontujes tak snad pamatas akou silou to bolo pritiahnute.

no a mechanici je to asi takto.dnes musia robit vsetko co ma kolesa aby zarobili.

za mna dobry mechanik ma svoje max 3 znacky aut kde stiha sledovat inovacie.taky co robi vsetko co existuje nevie nic,robi to koli zisku nie koli tomu ze ho to bavi.

doma co mi stoji ako zalozne auto stare 16 rocne mondeo 2.2 tdci doslo na to ze treba vymenit tesnenie hlavy valcov ma to zaciatocne priznaky.ja nemam cas.3 mechanici to uz mali u seba na skusanie a opravu no som im povedal ze ta stara hrca musi tocit v pripade nudze nemecke dialnice,a nechcem vidiet ziadne silikony ale vsetko nove tesnenia sroby atd je mi fuk kolko to bude stat a kolko casu to zaberie ale musi to byt spravene ako na nurburgring.po 2 tyzdnovom obzerani u seba v dielni to radsej odmietli.aj vedeli rizika co to je robit motory ford s delphi vstrekovanim.druhy motor nechcem pretoze ten pvodny stale ide emisne top vykon stale rovnaky motor slape ako novy stale neni tomu co vytknut.ale to tesnenie hlavy je pracna vec.

neni to motor ako vw 2.0 tdi je tam vela roboty na tom a klobuk dole ked to nerozoberali lebo by som nezaplatil ak by tam nieco neslo ako ma.

nasiel sa len jeden servis ktory to da robia aj motory na bmw audi mercedes dokonca na zaruku pol roka no cakacia doba je od 4 mesiacov.

tak snad v aprili :3dcline: to daju.
Napísať odpoveď

Návrat na "Suzuki fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných