Suzuki swift 2007 - rurka vyfuku č. 2

Diskusia ohľadne vozidiel značky Suzuki

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

render
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22.10.2021 22:07
Zdieľať na Facebook

Suzuki swift 2007 - rurka vyfuku č. 2

Príspevok od používateľa render »

Zdravim vsetkych nadsencov,

vlastnim Suzuki swift 1.3, 67.5kW, r.v. 2007, motor M13A. V poslednom case som zaznamenal rincanie pri rozbiehani pri nizsich otackach motora. Pozrel som pod auto a identifikoval som poskodeny plechovy obal na trubke vyfuku - v manualy je tato trubka oznacena ako "trubka vyfuku č. 2". Vyzera identicky ako tu: https://images.app.goo.gl/UK47pF4RvjcCpeVX9

Trubka nie je derava, akurat je prehrdzaveny plechovy kryt, ktory je prichyteny dvoma sponami (vid obrazok v odkaze). Zial, v mojom pripade uz drzi len na jednej spone. Otazka je, aku funkciu tento kryt plni? Mozem ho odstranit a veselo jazdit dalej? Jedine co ma napadlo, ze moze mat ziaruvzdornu funkciu. Pripadne udrzovat vysoku teplotu vyfukovych plynov v potrubi.

Vdaka za rady :)
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki swift 2007 - rurka vyfuku č. 2

Príspevok od používateľa smarik »

Laicky by som dal sponu naviac niekam kde to este drzi.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki swift 2007 - rurka vyfuku č. 2

Príspevok od používateľa wilz »

Tak všeobecne sponu by som dal skôr tam kde už to nedrží, a v tomto konkrétnom prípade teda na tom krčku kde to je uvoľnené.
A čo sa týka funkcie, tak áno najskôr to tam je kvôli tomu aby za znížilo sálavé teplo od rúry výfuku. Udržiavanie vysokej teploty výfukových plynov v potrubí, to mi naopak nepríde ako najlepší nápad.
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki swift 2007 - rurka vyfuku č. 2

Príspevok od používateľa smarik »

Tam, kde to nedrzi, spona uz je.
render
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22.10.2021 22:07
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki swift 2007 - rurka vyfuku č. 2

Príspevok od používateľa render »

No ono tá zúžená časť, kde je pôvodna spona, je už komplet zožratá hrdzou. Takže sa tá spona dá umiestniť len na tú širšiu časť, avšak tá nedolieha na rúrku, čiže sa to vagla aj tak a rinčí to jedna báseň :) Pozeral som podľa OEM čísla a zistil som, že väčšina výrobcov dodáva túto časť vyfukoveho potrubia bez toho krycieho plechu. Čiže, čisto teoreticky, by nemuselo vadiť, ak ho dám preč. Ale 100% istotu nemám.

Čo sa týka udržiavania vysokej teploty výfukových plynov v potrubí, nie je to až tak odveci ako by sa mohlo zdať: https://www.tuning.sk/dokument-termo-iz ... garage-bmw
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki swift 2007 - rurka vyfuku č. 2

Príspevok od používateľa smarik »

Chyba ti ludova tvorivost. Oco by uz mal triodu nastartovanu a nedrncalo by nic.

Ja by som ten plech podlozil napr 5 mm gumatinou, ohnutou na priemer a dal cez to pasku. Casom ked to cele odpadne, budes riesit dalej.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki swift 2007 - rurka vyfuku č. 2

Príspevok od používateľa oco13 »

Tak chcel som napísať, ale zadávatel asi nemá cočko ani tig. Ale (nevidel som foto) aj bez zvárania ak mám niečo hrdzavé (dieru) tak prinitujem kus plechu na zdravú časť a nacápem tam silikon. Na výfuky dokonca predávajú opravné sady.
Kukol som foto - ohnúť si rovnakú sponu z pásika plechu ale velkosťou podla zdravej časti a tam ju prichytitť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
storm525
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 06.10.2004 22:16
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki swift 2007 - rurka vyfuku č. 2

Príspevok od používateľa storm525 »

Ten plech je tam na "odizolovanie" horúcej časti výfuku. Napr. Zastaneš vo vysokej tráve po dlhšej jazde, aby si ju tým horúcim výfukom nezapálil. Tiež v servise, keď sa potrebujú hrabať okolo tej časti výfuku, aby sa nepopálili, keď sa toho náhodou dotknú.
Čo.som videl aftermarket výfuky, všetly boli bez toho krycieho plechu. Mne keď začal drnčať, stiahol som hp sk-páskou, kým ako-tak držal. Po zime šiel dolu, už sa nemal na čom držať. :-)
pidizvi
Príspevky: 3408
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki swift 2007 - rurka vyfuku č. 2

Príspevok od používateľa pidizvi »

mozes to dat prec. Je to tam ako ochrana, aby nekvapol nahodou olej na horuci vyfuk a nezapalil voz. Pre istotu to mozes nahradit volne namotanym alobalom - nie natesno, ale naschval ho pokrcit, aby ta, bol aj vzduch. Bude to izolovat lepsie ako tento kusok plechu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Suzuki fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných