Suzuki SX4 1.5 GC 200.000km 2008 73kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Suzuki

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jani2
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.09.2011 20:20
Zdieľať na Facebook

Suzuki SX4 1.5 GC 200.000km 2008 73kw

Príspevok od používateľa jani2 »

Zdravím ,
Rozmýšľam nad kúpou Suzuki sx-4 ,avšak do áut sa nejak špeciálne nevyznám. Bol som si ho pozrieť vyzerá zachovalo z vnútra / z vonku , prešiel som sa autíčko vyzerá byť živé ( aj keď môj prví benzín , dovtedy som mal naftu 1.9 TDI ) , akurát pri naštartovaní motor vydal piskľavý zvuk ( pri otočení kľúča a hneď naskočil a bežal hladko a ticho aj pri jazde ) , 1.5 GC rv. .: 10/2008, 1490cm3, 73kW (99PS), Generácia vozidla: EY, P, M5, Benzín, Euro 4, 5 dv., (5-miestne), 202268 km, Strieborná metalíza, VIN: TSMEYA11S00343604...

Cena 3500 EUR

Našiel by sa prosím niekto skúsení kto, pozná tieto autá a poradil či sa oplatí kúpiť ?
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

oplatí sa :41c2:
jani2
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.09.2011 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jani2 »

Dík moc :2f93: sú tie sx4 celkovo spoľahlivé autá a bezpečná kúpa ? ( Keďže je to môj prví benzín a neviem teda ako je to zo spoľahlivosťou , ceny servisu prípadne , pretože kilometre tam už sú ) poprípade možno nejaký návrh na značku / model v pomere cena výkon do 3500e. Tieto sx4 sa mi zdajú solídne aj z vonku aj z vnútra aj na vek :-\
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Hladaj radšej 1.6 88kw, možno aj menšia spotreba ale nebude to mŕtvola.
Pozor na ten piskot pri štartovaní. Môže byť pridretá volnobežka/alternátor asi to robia klinové remene. Pozri zhora či niesú popraskané remene. Ale môžu to robit aj čisto nové po výmene.
A popočúvaj za studena, či nerapocú ložiská v prevodovke. Inak bezproblémové auto.
jani2
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.09.2011 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jani2 »

Dík moc chlapci , bol som teda pozrieť tie sx4 v okolí, dve z troch majú zvláštny motor ( nie som vôbec znalec, mal som doteraz jedno auto ) motor je skrátka "holí" bez viacerých plastových krytov a iných častí, okrem toho je z vrchu vidieť na spodok ( cestu pod motorom ) tam predpokladám, tiež mal byť nejaký kryt motora. Motor naskočil hneď , pri jazde tiež bez problémov.

Skúsim to dnes sfotiť , ešte som sa s takýmto "holím" motorom nestretol :d :D , zvláštne je, že predajca je rovnako aj oficiálne díler Suzuki
@Moonshine :38eb:
iv@n
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 29.01.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iv@n »

pozri fotky pri inzerátoch tu na bazári a uvidíš či bolo zvykom tam krytovať motory.
ja na Colte tiež nemám hore plasty a ani dekel pod motorom, na fábii som tiež tuším nič nemal od novoty.
jani2
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.09.2011 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jani2 »

@iv@n
Dík moc za odpoveď, práve som pozeral a všetky sx4 majú fotku motora s krytom, taktiež aj na Google je súčiastka na sx4 spodný kryt motora. Auto síce ide pekne aj zvuk motora ( až na ten štart a ten piskľavý zvuk hneď po pretočení kľúča ) , predajca priznal, že predný nárazník bol opravovaný ( aj keď vyzerá skvelo a ťažko povedať z vonku, že bol opravený ). Ja si myslím, že najskôr bolo auto havarované a to súvisí s tým krytom motora. Taktiež volant ťahá dosť do jednej strany aj keď predná guma bola viditeľne mäkká a predajca povedal , že geometria to spraví.

Miestom expert na autá , tak sa neviem rozhodnúť či to má zmysel, alebo nie .. aj keď cena je pekná
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Sám tomu nerozumieš podla vlastného vyjadrenia.Tak pri podobných veciach že vidíš niečo (čokoľvek) čo dvíha obočie sa otoč a cho´d preč.Ono ti to síce predajcovia rýchlo vysvetlia že do strany ťahá pre poloprázdnu gmu,ale prečo ju teda nedofúkali.Že oprava prkotiny bude stáť 10 e.- ..ale prečo to vysvetlujú a neurobili ???Klímu stačí naplniť,kryt si zohnať,kúpiť nový remeň a už ani pišťať nebude...ale prečo to neurobili za tých pár halierov ? No skús hádať,môžeš tri krát.

Nie je pekná ani cena,pretože skutočnú nevieš a nemáš o nej ani potuchy.Auto je na benzinový agregát v zlomových km keď prichádza prvý servis väčšieho formátu.Ak ho odignoruješ,síce ho oddiališ,ale pokojne aj rádove zvýšiš výdavky.Ujsť sa im nedá,prídu lebo prísť musia
jani2
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.09.2011 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jani2 »

@mlhlavaty
Dík za odpoveď, presne ako si napísal vôbec sa do toho nerozumiem , preto som hľadal pomoc od vás skúsenejších. Tiež o Tom rozmýšľam takto, preto som chcel auto zobrať pred kúpou na servis a menšiu diagnostiku, daní predajca je aj oficiálne díler Suzuki , takže určite ak by to šlo opraviť za pár eur , tak by to opravili. Našiel som aj ponuky na 1.9 diesel 88kw tiež zhruba 200.000km . Rozmýšľal som nad octaviou 2, alebo sx4 do nejakých 4500-5000 eur tam bude asi stále nájazd 200k, alebo stočenka.. pozerám len ponuky veľmi zachovalý interiér / exteriér , zvuky a jazda, taktiež vin dostupné a pred kúpou diagnostika v servise , tak snáď sa niečo nájde :38eb:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zachovalý interiér je základná podmienka aby sa človek vôbec cítil dobre v danom aute.Technické veci sú nočná mora pre väčšinu kupujúcich,to proste je plne pochopiteľné.Riziko sa dá znížiť jedine prítomnostou nekompromisného odborníka,a ak nie je,iba neustupovaním ani len v maličkostiach ktoré vyvolávajú pochybnosť.Keby autá neboli komodita s ktorou sa mimoriadne kupčí a na ktorej sa zarábajú (aj prerábajú) obrovské sumy,možno by bola situácia iná.Zvyklosť robiť ale aj pokojne prijímať a mať pochopenie pre akékolvek podlosti je mimoriadne bežná zvyklosť tohoto národa,takže človek čo nie je mazaný všetkými mastami je takmer istá obeť.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ohladom toho interieru ma napadá otázka , ako títo všetci ludia prepravujú milion vecí čo človek k životu nutne potrebuje? lol Ak zoberiem len prísne činžiakového človeka tak napríklad - deti s pukancami, cukrovou vatou a čokoládou? manželská postel aj s plávajúcou podlahou? pol prasťa a gril na balkon aj s uhlím na party? Lyže ,skejt a krmivo na trojdňovú lyžovačku.?? :40bd: :40bd: O dedine ani nehovorím - tam je pickup alebo aspoň vozidlo tomu prisposobené uplne nevyhnutné. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Suzuki fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní