Seat Exeo 2.0 tdi - vibrácie auta pri akceleracii

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Renova
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo 2.0 tdi - vibrácie auta pri akceleracii

Príspevok od používateľa Renova »

.....vo výrobnom závode boli do tohoto auta namontované poloosi značky GKN.Poloosi značky Spidan a Lobro su repasované poloosi,poznáš ich podla toho že musíš starú poloos vrátiť,inak ti nevyplatia zálohu.Máš ich aj tu:...:https://www.bardiauto.sk/webshop/autoal ... =183535646
....aj tu :https://www.autokelly.sk/Product/SD-248 ... 055......a teda nová poloos a repasovaná poloos nie je to isté

lol .....jazykové okienko
....v slove poloosi sa píše takéto "i"....nie takéto "y"
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo 2.0 tdi - vibrácie auta pri akceleracii

Príspevok od používateľa vsevetko »

Renova napísal: 22.10.2023 07:51 .....vo výrobnom závode boli do tohoto auta namontované poloosi značky GKN.Poloosi značky Spidan a Lobro su repasované poloosi
Polovičné nápravy Spidan sú súčasťou celosvetového koncernu GKN, ktorý bol založený v roku 1902 ako Guest, Keen & Nettlefolds| Spoločnosť má 49 výrobných závodov v 31 krajinách sveta. Výrobným programom spoločnosti Spidan sú kĺby CV a polovičné nápravy. Výrobky Spidan spĺňajú certifikáciu DIN EN ISO 9001 a sú najvyššej kvality. Spoločnosť vyrába viac ako 200 miliónov CV-kĺbov ročne. Rad Spidan pokrýva väčšinu vozidiel európskych a ázijských výrobcov a má celosvetový podiel okolo 40%. V našej ponuke nájdete viac ako 1000 položiek tejto značky.|| Ak chcete získať viac informácií o dodávateľovi, www.gkn.com. |
Renova
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo 2.0 tdi - vibrácie auta pri akceleracii

Príspevok od používateľa Renova »

.....nechápem zmysel takéhoto príspevku.....čo tým sleduješ ?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo 2.0 tdi - vibrácie auta pri akceleracii

Príspevok od používateľa oco13 »

To že GKN a Spidan je tá istá poloos. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo 2.0 tdi - vibrácie auta pri akceleracii

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Spidan je pri opravách použitý bežne a za kvantum rokov ešte s tým nebol problém,práve naopak použije sa vždy ak je možné ho použť.
Inak ale tomu vnútornému kĺbu sa pripisuje kadečo.Lovím v pamäti riešenie vibrácie a pod kde by za tým všetkým bol vnútorný kĺb ako vec čo to spôsobovala.Ani jeden sa mi nevybavuje.
Vy,menených bolo spústa,ale ako súčasť celku celej poloosi.Ja zväčša ak čas dovolí rozoberám všetko na hviezdicu klietku a guličky.Hlavne rôznobežné (guličkové dráhy) sú veľmi odolné,používa ich VW grup bežne a dožívajú aj obrovský nájazd km.Ak už problém,býva to vonkajší kĺb prípadne predlžovacia hriadeľ šaranoidov pravej poloosi.Ale...aj to má svoju príčinu prečo je ich životnosť tak skrátená...buď absencia maziva,alebo nepríslušné na to miesto.
Renova
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo 2.0 tdi - vibrácie auta pri akceleracii

Príspevok od používateľa Renova »

.....ja som tiež lovil v pamäti a dospel som k číslu 15 až 20 000 poloosí ktoré mi prešli cez ruky a ruky mojich zamestnancov za dobu čo som sa zaoberal s touto problematikou.Neviem či na Slovensku môže mať niekto vyššie čislo.Už na obrázku vidím že to nie je originál poloos ale repas,náhrada.Netvrdím že by s repasovanými poloosami bol nejaký problém,ovšem životnosť oproti originálu je otázna kedže maju gumené manžety a nie z termoplastu.Na poloosi niet sučiasky ktorej by som nerozumel ale rôznobežné guličkové dráhy to teda netuším čo je... :42f8:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo 2.0 tdi - vibrácie auta pri akceleracii

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To sú také ktoré majú dve guličkové dráhy do V alebo A. to sú tieto...dávajú sa ako vnútorné
Obrázok
peknychlapec
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27.02.2023 21:05
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo 2.0 tdi - vibrácie auta pri akceleracii

Príspevok od používateľa peknychlapec »

A toto je hlavný dôvod vyhýbať sa repasom širokým oblúkom.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo 2.0 tdi - vibrácie auta pri akceleracii

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nepovedal by som že to univerzálne platí.Vec zhorí preto,lebo nie je vedomosť o tom čo je kvalitné a čo je z blata.To je klúčová podmienka či pri použití repasu ale aj pri kúpe nového kde je ponuka od desiatky výrobcov a škála cien je často kolosálna.Sú veci kde mimo OE dielu nepripadá do úvahy vôbec nič,inak sa kupuje čochvíľa druhý krát,platí to pri všetkom čo sa vie poškodiť a zodrať.A sú aj veci kde si môžete dovoliť použiť druhovýrobu korektne a spoľahnúť sa.

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných