Seat Cordoba - nastavenie škrtiacej klapky cez vag-com 304cz

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wgti
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 07.05.2007 10:06
Zdieľať na Facebook

Seat Cordoba - nastavenie škrtiacej klapky cez vag-com 304cz

Príspevok od používateľa wgti »

http://pokec.azet.sk/tajomny020/fotoalb ... b6a2b22098
vie niekto poradit prečo nezobrazuje spravne pri skupine 098 alebo 060. jedná sa o motor 1,6 55kw seat cordoba ročník 98.
kábel svieti , aj porty sú spravne nastavené. pri naštartovanom motore údaje ako je napr. teplota motora a otačký ukazuje takže s toho usudzujem že s kablom nebude problem a komunikuje s notebookom . postupujem podla návodu ako spravne nastavit škrtiacu klapku ale už k nastaveniu sa nedostanem . dakujem za pomoc.
tonot
Príspevky: 395
Dátum registrácie: 04.03.2008 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonot »

No lebo nepostupuješ podla návodu. Musíš to robiť v základnom nastavení 04 a nie merané hodnoty 08.
wgti
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 07.05.2007 10:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wgti »

tonot napísal:No lebo nepostupuješ podla návodu. Musíš to robiť v základnom nastavení 04 a nie merané hodnoty 08.
Ja viem že sa to nastavuje v zakladnom nastavení ale chcel som zobrazit obe skupiny . aj pri 098 aj pri 060 zobrazí v zakladnom nastavení tieto údaje. problém je v tom že tam má byt niečo iné a nie tieto čísla. Ja som postupoval podla návodu.
tonot
Príspevky: 395
Dátum registrácie: 04.03.2008 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonot »

Trošku to komplikuješ, 098 je nastavenie pre klapku s lankom, 060 pre elektrický plyn, može Ti byť jedno čo je v meraných, v základnom nastavení sa hodnoty zobrazia a ADP beží, tam si kontroluj ustálené hodnoty.
wgti
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 07.05.2007 10:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wgti »

tonot napísal:Trošku to komplikuješ, 098 je nastavenie pre klapku s lankom, 060 pre elektrický plyn, može Ti byť jedno čo je v meraných, v základnom nastavení sa hodnoty zobrazia a ADP beží, tam si kontroluj ustálené hodnoty.
mne sa zobrazia tie isté hodnoty ,aj v zakladnom nastavení je to rovnaké ako v tom druhom . a praveže ADP tam vobec nie je . ani nič podobné.
tonot
Príspevky: 395
Dátum registrácie: 04.03.2008 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonot »

A aj to spustíš cez start??
wgti
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 07.05.2007 10:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wgti »

tonot napísal:A aj to spustíš cez start??
ano spustí to ale sú tam len tieto hodnoty čo na obrázku .
tonot
Príspevky: 395
Dátum registrácie: 04.03.2008 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonot »

A čo závady? Pamäť čistá? Aký je vlastne s tou klapkou problém, auto nedrží volnobežné otáčky? Nie je lanko plynu bez vôle?
wgti
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 07.05.2007 10:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wgti »

tonot napísal:A čo závady? Pamäť čistá? Aký je vlastne s tou klapkou problém, auto nedrží volnobežné otáčky? Nie je lanko plynu bez vôle?
Pamät je čistá , a chcel som to nastavit lebo máva nepravidelný chod motora, trasie s motorom. nie až tak velmi ale je to badatelné. a to sme robili hlavu motora, zbrúsená hlava, nové vodítka ventilov, zbrúsené ventily ,nové sviečky a nové gumičky na ventiloch. a chcel som aj toto dat na zakladné nastavenie pretože by sa to malo pri takýchto úpravách.aj sviečky som dal nové niečo to pomohlo ale aj tak to ešte nie je ok.
tonot
Príspevky: 395
Dátum registrácie: 04.03.2008 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonot »

Tak to skús v základnom v kanály 001 a daj štart, ešte vymaž v prisposobení adaptačné hodnoty kanál 00, prednastavená hodnota 000. Musí to pracovať.
wgti
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 07.05.2007 10:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wgti »

tonot napísal:Tak to skús v základnom v kanály 001 a daj štart, ešte vymaž v prisposobení adaptačné hodnoty kanál 00, prednastavená hodnota 000. Musí to pracovať.

Ďakuejm ďakujem ďakujem :) zabralo to a nastavilo klapku. nakoniec to bolo v skupine 001. Ešte raz vdaka :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných