Saab 9000 CD

Diskusia ohľadne vozidiel značky Saab

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dominantxxx
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28.01.2014 15:11
Zdieľať na Facebook

Saab 9000 CD

Príspevok od používateľa dominantxxx »

Čaute, mám problém, ide o Saab 9000 CD, 160000km, 2.0t, automat, rv. 1983. Auto stojí už asi rok a pol, a pred včerom som sa ho pokúšal naštartovať, dolial som asi 20lit. benzínu baterka bola na nabíjačke, ale bola mŕtva tak som to napojil na káble, kontrolky sa rozsvietili, mal som to v neutrály. Keď som začal štartovať štartér točil ale nenaštartovalo. Potom som začal striekať konkor do hadice a začal som štartovať a auto chytilo ale hneď skapalo jak keby nedostavalo benzín alebo čo možno je upchaty filter palivový neviem. Ďakujem za každú radu keď som niečo zabudol napísať pýtajte sa
kanonym
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 27.01.2014 16:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kanonym »

Čo takto dať tam novú batériu. Možno tomu nerozumiem, ale keď som štartoval hociktorý z tých starých vrakov čo som mal, musel som batériu najprv trochu nabiť , nech má vyššie napätie. Proste keď to má batéria úplne za sebou, tak smola.

No a potom ma napadá už len zopár, asi 10 vecí, ktoré by mohli za ten rok a pol odísť. Všetky možné hadičky, sviečky , elektronika .

EDIT : Aha, čítam, že auto naskočilo tak tou batériou už si niesom taký istý.
shipply1
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 16.10.2008 23:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa shipply1 »

zasušené a zalepené vstreky
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

starý benzín nehorí a aj keď ste doliali čerstvý tak v systéme je ešte možno ten starý "benzín"....
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

skus odpojit hadicku benzinu a pichnut ju do bandasky, nech sosa cerstvy.
Asi to bude len takato nejaka blbost, lebo inak by ti nechytilo vobec.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

tiez si myslim, ze je problem v Ăşpalive. Tie moderne biobabisove paliva casom udajne degraduju = nehori tak, ako kedysi.
Problem teda bude niekde v benzine, vstrekovaci..
poiuztaa
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25.09.2010 08:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa poiuztaa »

odkial si? 9000 CD sa robili az od roku 88, takze 83 to urcite neni, inak to moze byt vela veci, od zalepeneho cerpadla, zaneseny filter, vstreky, sviecky, zapalovacia kazeta, ak je to starsi model tak ma este ECU LH-Jetronic, tam moze odist modul zapalovania... je toho vela
Napísať odpoveď

Návrat na "Saab fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný