Rover 75 - vypne po naštartovaní

Diskusia ohľadne vozidiel značky Rover

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bilingo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 05.10.2019 17:59
Zdieľať na Facebook

Rover 75 - vypne po naštartovaní

Príspevok od používateľa bilingo »

Zdravím, pred pár dňami som ráno prišiel k autu (Rover 75 1.8 88kw) a auto naskočilo, no hneď zdochlo, prikladám aj video https://streamable.com/ih5jz
Volal som mechanikovi, no bol to piatok a cez víkend bolo auto doma, tak som dal dobiť baterku... v pondelok keď som baterku zapojil a skúsil naštartovať tak auto nabehlo v pohode! Bol som v tom, že to je baterka, no večer už naštartovať nešlo.
V utorok auto šlo teda k mechanikovi, podozrenie bolo na palivové čerpadlo alebo niečo s baterkou, no nič sa nepotvrdilo a na čítačke neukazuje žiadnu chybu.
Podozrenie padlo ešte na vadný kľúč, môže niečo také robiť problém s kľúčom a imobilizérom?
Popr. na aute mi kamarát čistil škrtiacu klapku a vymenil tam nejakú pružinu, lebo vraj ju nevracalo do pôvodnej polohy... tušíte niekto kde môže byť problém?
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

áno, aj klúč(immo) funguje tak na niektorých autách, že naštartuje na chvílu a hneď zhasne...iné ani necvaknú štartérom, ale myslím si, že to nebude tým. počuť, že ťažko chytá, a aj najjednoduchšia "čítačka" by rozoznala problém s immobilizérom.
Treba porozmýšlať, odkedy to robí, čo sa robilo/menilo na aute, tá škrtiaca klapka môže byť celkom dobrý smer, pozri sa, či je otvorená pri štarte.
ondrik363
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 31.03.2012 17:15
Bydlisko: NMnV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrik363 »

Podla videa to imobilizer urcite nebude..

Ak mechanik vie co robi a vylucil baterku a pal. cerpadlo, tak zavolaj kamaratovi, ktory sa chytal skrtiacej klapky, nech si pride skontrolovat svoju robotu...

Problem bol aj pred "servisovanim" skrtiacej klapky?..Ak nie, tak je to jasne....

Myslim, ze klapka je mechanicka a snima sa len poloha, pri starte je uplne zatvorena.Volnobeh a studeny start riadi volnobezny ventil na klapke (privod vzduchu)..Treba pozriet aj ten, ci funguje ako ma a ci su kanaliky pre privod vzduchu ciste..

Skus startovat s mierne zosliapnutym plynovym pedalom..Ak motor nastartuje a bude sa dat udrzat v otackach s plynom, tak bude najskor problem s privodom vzduchu, ako som pisal vyssie.
Naposledy upravil/-a ondrik363 v 21.11.2019 11:53, upravené celkom 1 krát.
Fiat TIPO Combi 1.6 mjet
Lancia DELTA 1.4 t-jet LPG
Opel OMEGA 2.5i V6 - ex
Opel OMEGA 3.2i V6 - ex
Fiat STILO 1.6 LPG - ex
Fiat CROMA 1.9mjet - ex
Chrysler Pt CRUISER 2.0i LPG - ex
mlokec
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 23.11.2014 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mlokec »

No a nemôže to byť len štartér? Neskáču ti otáčky?
Ladislav8484
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 22.12.2018 15:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ladislav8484 »

Sa cudujem, ze normalne to aj nakopnes po otoceni klucikom. Ved to je Rover 75 viac ako polovica ich je na predaj lebo nestartuju :d :D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na boku sacieho potrubia je motorček (nastavovač) volnobehu.Treba ho demontovať,bude mať bordelom zanesenú kónickú špicu ktorá reguluje by pass vzduch.Odskúšať pomocov PWM signálu otváranie (posun) vo vnútry,nastaviť na jemnú medzierku a namontovať.Chvílu si menežnent bude "zvykať" si ošahať polohu ale potom je to ok.
Dotankovať,je bežné že už pri danom stave benzínu chytí vzduch
Napísať odpoveď

Návrat na "Rover fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných