Renault Megane 1.6

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mmmfalko
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.10.2023 14:33
Zdieľať na Facebook

Renault Megane 1.6

Príspevok od používateľa mmmfalko »

Ahoj obraciam sa na vás lebo už neviem čo mám ešte spraviť aby som vyriešil môj problém. Ráno ked je motor ešte studený trošku tažšie štartuje. Po pridaní plynu na volnobehu sa otačky pekne zvýšia a potom klesnú pod 1000 ale ked sa motor trocha zohreje a zas pridam plyn na volnobehu tak otáčky už neklesnú ale pár sekúnd ostanu na 1200rpm potom padnú dole. Ked jazdím vyradím rýchlosť a brzdím tak otáčky pekne padnú pod 1000 ale ked sa dajme tomu rozbieham na jednotke držím spojku a brzdím tak zas otačky držia na 1200 a po pár sekundách spadnú. Škrtiacu klapku som čistil na aute boli menené rozvody olej filtre skúšal som vymenit snímač tlaku v sacom potrubí ale nepomohlo. Auto normalne jazdí len tieto otáčky mi idú na nervy. Diagnostika neukazuje žiadne chyby. Budem vdačný za každú radu
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: megane 1.6

Príspevok od používateľa fzubaty »

Skontrolovat tesnost sania, skontrolovat funkcnost dobijania.
mmmfalko
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.10.2023 14:33
Zdieľať na Facebook

Re: megane 1.6

Príspevok od používateľa mmmfalko »

fzubaty napísal: 08.10.2023 15:03 Skontrolovat tesnost sania, skontrolovat funkcnost dobijania.
Dakujem za rychlu odpoved sanie som pozeral iba vizualne a nevsimol som si ziadnu netesnost a dobijanie funguje otacky drzi na volnobehu ale len po pridani plynu. Myslis ze to bude v saní ? V tomto aute je elektronicka skrtiaca klapka nemohlo sa stat ze sa v nej nieco pokazilo ?
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: megane 1.6

Príspevok od používateľa ivko1 »

Klapka pri čistení bola dole? Ak bola dalo sa nové tesnenie?
Rovnako to vidím na netesnosť sania, neutiahnutá spona, alebo niečo podobné
mmmfalko
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.10.2023 14:33
Zdieľať na Facebook

Re: megane 1.6

Príspevok od používateľa mmmfalko »

ivko1 napísal: 08.10.2023 15:54 Klapka pri čistení bola dole? Ak bola dalo sa nové tesnenie?
Rovnako to vidím na netesnosť sania, neutiahnutá spona, alebo niečo podobné
Ano dal som nove tesnenie ale bez zmeny tiez som skusal pritlacit vsetky snimace skontroloval som aj hadice okolo motora este skusim vymenit tesnenie na saní len nechapem preco tie otacky drzi len po pridani plynu a ked je motor zohriaty za studena otacky nedrzi
mmmfalko
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.10.2023 14:33
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane 1.6

Príspevok od používateľa mmmfalko »

Dakujem zajtra idem na to neskor sa ozvem či sa problém vyriešil
martincichy
Príspevky: 5453
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane 1.6

Príspevok od používateľa martincichy »

Pozri si na yotube smoke generator intake manifold leak. Tak isto zistis aj netesnost vo vyfuku.
mmmfalko
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.10.2023 14:33
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane 1.6

Príspevok od používateľa mmmfalko »

Takže dnes som menil tesnenie na sacom potrubí aj snímač teploty chladiacej kvapaliny žiaľ nič sa nezmenilo. Otáčky na voľnobehu po pridaní plynu stále držia. Hadice okolo motora su v poriadku ale všimol som si že na prirube kde je termostat trošičku uniká chladiaca kvapalina je to tam zle utesnené no neviem či práve toto má niečo s problémom s otáčkami. Máte ešte nejaký nápad v čom by to mohlo byť
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane 1.6

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Riešil som podobný problém, vyčistenie škrtiacej klapky a adaptácia nepomohla, pomohla až výmena škrtiacej klapky za novú.
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 65 neregistrovaných