Prehratie elektrinu na prednej ľavej strane

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Brano137
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03.07.2019 19:02
Zdieľať na Facebook

Prehratie elektrinu na prednej ľavej strane

Príspevok od používateľa Brano137 »

Zdravím chcem sa spýtať a zároveň poprosiť o radu. Mám Renault laguna grandtour 1.9 DCI 96kw. Na prednej ľavej strane po odsoferovani cca 20km a odstavenie som cítil smrad z ľavého disku a dym od kotúča bŕzd a disku nedalo sa to ani chytiť. Neviete náhodou aká chýba by to mohla byť??? Ostatné su v pohode žiadny problém a ani do Teraz soraviloi to až teraz všetko je menené a nebol problém stim. Myslel som že ako som to videl že hory guma pneu ale dymil elektron a sroby na kolese a strmeň
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Prehratie elektrinu na prednej ľavej strane

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Celý problém je v brzdovom strmeni kde viazne spätný pohyb valčeka po odbrzdení.Klasická chyba opráv,dávajú sa nové platničky,mechanik lenivý,valček sa stlačí dnu aj zo všetkým bordelom a potom takto viazne.Vybrať,vyčistiť pri skladaní použiť na to určenú pastu (každý výrobca brzd to predáva) a valček ide dnu silou palca.A bude ok
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Prehratie elektrinu na prednej ľavej strane

Príspevok od používateľa ivko1 »

Brano137 napísal: 16.08.2023 09:52 všetko je menené a nebol problém stim.
Menené možno je, ale neboli vykonané určité úkony ako kontrola vodiacich čapov, ktoré pôjdu pravdepodobne riadne ztuha. To je najčastejší problém brzd.
Druhý najčastejší problém sú hrdzavé piestiky. Sú tam ešte asi od výroby a kvôli korozii sa cez dosadaciu plochu prachovky dostáva vlhkosť aj za prachovku, kde piestik začne korodovať a potom nedokáže lahko chodiť a stane sa presne to čo sa stalo...
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 68 neregistrovaných