Renault Megane 2 CC - otváranie strechy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Renault Megane 2 CC - otváranie strechy

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Zdravím vás , Megane 2007 kupekabrio mám problém s otváraním strechy , začne pekne otvárať , stiahne ju do kufra a keď sa ma kufor zavrieť tak sa nezavrie len zapipa že je tam chyba , zatvorí ju normalne . Skúšané boli vymenené selenoidy na čerpadle , bočné Zámky kufra , relé, riadiaca jednotka strechy , chyby píše df 099, a df 031 vedení jednodotykoveho okna , ... Nemá niekto skúsenosť s touto chybou .. ďakujem za odpovede
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Megane 2 CC

Príspevok od používateľa ivko1 »

Keď použiješ logické myslenie tak musíš prísť na to, že aby sa mohol kufor zatvoriť tak nejaká riadiaca jednotka musí dostať informáciu že strecha je zložená a je na správnom mieste.


Ak nie je na svojom mieste (stačí že nemá takú informáciu) tak logicky nedovolí zatvoriť kufor.
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Megane 2 CC

Príspevok od používateľa db69 »

miroslav114 napísal: 02.04.2023 15:54 Zdravím vás , Megane 2007 kupekabrio mám problém s otváraním strechy , začne pekne otvárať , stiahne ju do kufra a keď sa ma kufor zavrieť tak sa nezavrie len zapipa že je tam chyba , zatvorí ju normalne . Skúšané boli vymenené selenoidy na čerpadle , bočné Zámky kufra , relé, riadiaca jednotka strechy , chyby píše df 099, a df 031 vedení jednodotykoveho okna , ... Nemá niekto skúsenosť s touto chybou .. ďakujem za odpovede
CC sú super ale ...! žiadny mechanik sa Ti do opravy strechy nepustí. Kopec strateného času a výsledok neistý! a zaúčtovať stratený čas bez výsledku ?(niektorýým to nerobí problém) preto to radšej neberú .mali sme doma 206 cc.a servis a opravu som si robil sám. Utrhnuté lanko, mikro spínač, hydraulický piestik,olej atd .pri všetkom sú tam pálky jak hovado.Stačí jeden vadný mikro spinač( je ich tam plná p..a) a neuzavrie ti cyklus.Mne pri otvorenej streche za jazdy pipalo a nevedel si zavrieť okná. na to musíš prísť a robiť to sám za nula celá nula nič €. len tvoj čas. Alebo predať,poprípade jazdiť zo strechou
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane 2 CC - otváranie strechy

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Ivko , mikrospinace sú dva , a to pri zámku strechy pri čelnom skle , na každej strane jeden , sú dvojkablove a keď sa zavrie strecha tak západky pekne hydraulický uzamknu a pekne stlačila tie mikrospinace oba , spínače reagujú obidva ,počas cyklu som ich stláčal a zastavovali strechu , pri zloženej streche v kufri keď nezatvára kapotu počuť pri stlačení mikrospinaca ako cvaka relé , rozmýšľal som či náhodou nemá súvis aj spínač vodicovho okná nakoľko to píše diagnostika a pred časom mi zatiekol keď som mal otvorené okno a pršalo , keď prídem domov z roboty tak to v piatok skúsim pozrieť. Ale ak by ešte niekoho niečo napadlo tak napíšte
lubo2008
Príspevky: 474
Dátum registrácie: 24.12.2008 14:36
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane 2 CC - otváranie strechy

Príspevok od používateľa lubo2008 »

Radim ti určite nič bezhlavo nemenit. Uz si aj tak dost veci pomenil možno zbytočne.
Všetko so všetkým súvisí a treba dobre rozmýšľať a až potom meniť súčiastky.
Strecha má svoj cyklus ktorý ak nie je všetko dodržané tak nastane problém. Neviem ako renault ale väčšinou vieš spustiť test strechy cez diagnostiku a tam ti presne ukáže kedy čo a ako. Niekedy to môže robiť zámok kufra,niekedy sťahovanie okna dokonca aj zadné parkovacie senzory bývajú prepojené (Ak nie je dosť miesta za vozidlom tak strechu neotvori). Čiže treba to riadne zdiagnostikovať a až potom meniť súčiastky.
mo-cars
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 31.10.2022 08:52
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane 2 CC - otváranie strechy

Príspevok od používateľa mo-cars »

No tak to držím palce, ja som sa vlani mesiac trápil s Astrou Twintop, v živote by som to nešiel robiť ale bol to dobrý zákazník preto som ho nemohol odmietnuť. Bola vylámaná kabeláž čo vedie do zadného veka ale ani po oprave to nefungovalo, nakoniec bol ešte problém v tom že jednotlivé mikrospínače a senzory musia presne "korešpondovať" inak nedovolí ovládať strechu ani kufor. Stačilo tam šrobovákom pár vecí pohnúť na správne miesto a už to išlo, poradil mi to jeden Angličan čo sa tým strechám venuje bez neho by som to v živote nerozchodil.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane 2 CC - otváranie strechy

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Ďakujem za tipy , nechcem tam toho už veľa meniť ak budem mať čas a nebude pršať tak sa do toho pustim
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane 2 CC - otváranie strechy

Príspevok od používateľa ivko1 »

Iné ti ani neostáva...
Treba googlit ideálne po FR weboch kde by sa to malo určite riešiť.
Jednoducho je problém len v tom že nejaká jednotka nedostala informáciu že strecha je zložená
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane 2 CC - otváranie strechy

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Problém vyriešený, strecha funguje super Chyba bola absolútna banalita , hydraulický piest na vodičovej strane čo je dosť skrytý a nevedel som že aj ten má snímač polohy a ten snimač polohy bol zoskočeny zo svojho miesta , vrátil som ho na miesto zabezpečil zdrhovačkou a strecha funguje ako má
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 53 neregistrovaných