Praktická rada ohľadom hýbania riadiacej páky pri jazde/púštaní plynu - CLIO 2, THALIA

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

whiskeY11
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 29.06.2019 17:39
Zdieľať na Facebook

Praktická rada ohľadom hýbania riadiacej páky pri jazde/púštaní plynu - CLIO 2, THALIA

Príspevok od používateľa whiskeY11 »

Zdravím, rozhodol som sa podeliť o praktickú radu a to ako aspoň čiastočne vyriešiť problém hýbania / vôle riadiacej páky pri jazde alebo púšťaní plynu. Tento problém majú skoro všetky staršie Renaulty počnúc Cliom 2 alebo Thaliou, pričom niektoré modely to robia už od výroby.

Problém spočíva v mäkkom spodnom uložení prevodovky, ktoré Renault montoval hlavne do slabších motorov ako napríklad 1.2 a 1.4 (obrázok nižšie). Tato uloženie má už ako nové celkom slušnú bočnú vôľu. Táto vôľa môže okrem spomínaného pohybu riadiacej páky spôsobovať aj celkovo horšie radenie rýchlostí.

Obrázok

Riešenie spočíva vo vymenení tohto silentbloku za tvrdší, konkrétne napríklad za ten, ktorý sa montuje do Clia s motorom 1.6 16V (obrázok nižšie). Ten má namiesto uloženia v tvare krížu kruhové uloženie, ktoré je celkovo tvrdšie a nemá skoro žiadnu vôľu. Na prvý pohlaď to síce môže vyzerať, že sú tieto dva silentbloky rozdielne, avšak vzdialenosti otvorov pre skrutky, ako aj otvory samotné sú rovnaké a teda silentblok bez problémov pasuje. Cena tohto silentbloku sa pohybuje v rozpätí 12-25€.

Obrázok

Aj keď je druhý silentblok tvrdší, nezaznamenal som žiadne zvýšené vibrácie na aute, dokonca sa mi zdajú menšie ako predtým (druhý silentblok som kúpil od značky LEMFORDER). Riadiaca páka sa po výmene hýbe asi o 90% menej ako predtým a radenie rýchlostí sa tiež o dosť zlepšilo.

Keby to chcel niekto meniť sám, stačiť bude 18 a 16 kľúč a obidve skrutky sa uťahujú na 62 Nm. V prípade silentbloku s kruhovým uložením sa hrubšia strana gumy montuje smerom nahor - čiže smerom k prevodovke (ako na obrázku).
miroslav640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 03.11.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Re: Praktická rada ohľadom hýbania riadiacej páky pri jazde/púštaní plynu - CLIO 2, THALIA

Príspevok od používateľa miroslav640 »

Klobúk dole.Konečne príspevo hodný autofóra.Kiežby bolo takých čo najviac.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Re: Praktická rada ohľadom hýbania riadiacej páky pri jazde/púštaní plynu - CLIO 2, THALIA

Príspevok od používateľa pajtyi »

Aj ja chvalim prispevok a snahu pomoct ostatnym od srdca.A teraz k veci. Je mozne ze renault pocas dlhych rokov vyroby tohto auta montoval tento silentblok od viacerích vyrobcov lebo mame v rodine 3thalie a ani u jednej nieje problem s pakou ze by sa hybal.Mierny pohyb tam je ale nic hrozne a kedze to ma este prevod cez tycku tak je to normalne.Jedna thalia je rok 2004 1,4 ktora ma 190tis km
Druha thalia rok 2008 1,2 95tis km
Tretia thalia rok 2008 1,2 58tis km
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Praktická rada ohľadom hýbania riadiacej páky pri jazde/púštaní plynu - CLIO 2, THALIA

Príspevok od používateľa seven549 »

takych zlepseni pozna vela ludi.na vsetko existuje nejaky diel ktory vylepsi vyrobny chorobne casto vadny diel, ktory fabrika nedala do dokonalosti.

chce mat niekto skoro vecne silenty v naprave.dajte powerflexy zhorsi sa kvalita cestovania no auto bude lepsie drzat stopu --- lenze su do beznej premavky podla eu nelegane.preto ich kazdy farbi na cierno.ale na sk este nie.no existuju aj cierne gumovo-kvapalinove silentbloky kde auto na R20 nagula aj 300 000km kym sa znicia,atd atd je toho kopec co sa da na autach zlepsit.

ale ako sa vravi coho je vsade vela,straca to na cene :2f93: a kde je dopyt je aj cena.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Praktická rada ohľadom hýbania riadiacej páky pri jazde/púštaní plynu - CLIO 2, THALIA

Príspevok od používateľa seven549 »

no keby si aspon nieco poradil lepsie,tak to beriem.lebo renolt thalia je aj u mna auto cestny prd

ibaze to co pises romumiem tomu tak -- akoby som pocul belu bugara.
whiskeY11
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 29.06.2019 17:39
Zdieľať na Facebook

Re: Praktická rada ohľadom hýbania riadiacej páky pri jazde/púštaní plynu - CLIO 2, THALIA

Príspevok od používateľa whiskeY11 »

pajtyi napísal: 27.04.2022 18:51 Aj ja chvalim prispevok a snahu pomoct ostatnym od srdca.A teraz k veci. Je mozne ze renault pocas dlhych rokov vyroby tohto auta montoval tento silentblok od viacerích vyrobcov lebo mame v rodine 3thalie a ani u jednej nieje problem s pakou ze by sa hybal.Mierny pohyb tam je ale nic hrozne a kedze to ma este prevod cez tycku tak je to normalne.Jedna thalia je rok 2004 1,4 ktora ma 190tis km
Druha thalia rok 2008 1,2 95tis km
Tretia thalia rok 2008 1,2 58tis km
Samozrejme, tento problém sa nemusí nutne vyskytovať u všetkých týchto aut ale rozhodne je dosť častý najmä pri starších ročníkoch. Stačí si pozrieť príspevky na internete ohľadom pohybu riadiacej páky na Renaultoch a hneď ti nejaké vyskočia. Moje auto to robilo už od kúpy a to vtedy malo len 137tis km.
no keby si aspon nieco poradil lepsie,tak to beriem.lebo renolt thalia je aj u mna auto cestny prd
K tomuto len dodám, že netreba súdiť knihu podľa obalu. Som si vedomý toho že vo väčšine Thalii jazdia dôchodcovia ktorý častokrát robia nezmyselné a zdraviu ohrozujúce veci, ale auto nemôže za to kto ho šoféruje. To je ako keby som povedal, že všetky staré Mercedesi sú na prd, lebo ich šoférujú rómovia :-\
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Praktická rada ohľadom hýbania riadiacej páky pri jazde/púštaní plynu - CLIO 2, THALIA

Príspevok od používateľa oco13 »

A navyše v princípe je tvoja rada aplikovatelná na vela iných predohrabov. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Praktická rada ohľadom hýbania riadiacej páky pri jazde/púštaní plynu - CLIO 2, THALIA

Príspevok od používateľa seven549 »

whiskeY11 napísal: 29.04.2022 12:48 To je ako keby som povedal, že všetky staré Mercedesi sú na prd, lebo ich šoférujú rómovia :-\
tak toto na vychode sk som uz dlho nevidel.snad 10 rokov.na vychode sk maju cigosi auta lepsie auta ako stare derave mercedesy.

bezne vidim ich behat na autach ako octavia 3 rs,opel insignia,vw passat,golf,jetta a ked uz stare nieco tak maju mazdy 3-6.a vsetko dizel xenony.idu technicky s dobou ale to ako auta vyzeraju nie.vacsinou su obuchane a zospodu zablatene.dodnes maju taky zvyk ze oni skratka auta neumyvau a ked kolesa su stale od blata.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Re: Praktická rada ohľadom hýbania riadiacej páky pri jazde/púštaní plynu - CLIO 2, THALIA

Príspevok od používateľa easyridersvk »

niekedy platilo ze ked chces spolahlive auto kukni na com jazdia indoslovaci....to uz padlo. ku tej radiacej ...o level vyssie su lankom ovladane prevodovky. davali do niektorych clii 2 v nafte.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní