Renault Thalia 1,4 , 55kw - nekomunikuje riadiaca jednotka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pajtyi
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Renault Thalia 1,4 , 55kw - nekomunikuje riadiaca jednotka

Príspevok od používateľa pajtyi »

Zdravim.Chystam otcovu thaliu na stk a emisnu a narazil som na nasledujuci problem.Auto pred 2rokmi kupil so svietiacou kontrolkou motora.Predavajuci vtedy povedal ze svieti kol nefunkcnemu katalyzatoru.Ze stred bol zneho vykuchany.Aj bolo vidiet ze bol vyrezany a nasledne navareny spet.Na cene vtedy aj spustil na naslednu vymenu.Teraz sa katalyzator dal vymenit za novy v servise ale kontrolka svieti stale.Pokusali sa napojit s diagnostikou no riadiaca jednotka nekomunikuje.Otazka znie vcom byva najcastejsi problem? Vadna riadiaca jednotka? Alebo kable knej? Co viem doma skusit je odpojenie a precistenie konektorov ktore su nanu napojene.Niesu drahe pouzite jednoky ale sa radsej pytam skusenejsich aby som ju zbytocne nekupoval.Alebo je mozne ze auto by malo aj takto dobre emisie s novym katalyzatorom? Vedel by technik spravit aj meranie bez pripojenia na obd? Je to rocnik 2004.Technik je inak znamy tak ak je moznost bez obd tak to urobi.Ak sa nemylim tak do isteho roku netreba pripajat na obd.Dakujem za odpovede
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zdravím.Stojí za to ešte kontrola samotného pripojenia OBD zásuvky ale aj jej pinov.Stačí že raz do nej niekto narve čínku hlavicu a deformuje niektorú lamelku.
Mať ju funkčnú je výhoda aj pre majiteľa,EK urobí aj ak nebude funkčná,tým som už prešiel že nešlo spojiť pre nekompatibilitu ich Boschu na STK.Nič sa nedeje,kontrola sa robí aj tak.Teraz je jediný problém že by jedine oscilo ukázalo či sonda (alebo dve) uzavrú smyčku a či eviduje funkčnosť kat-u.Takto sa ide na EK bez tejto vedomosti na blind
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Skusil by som ist na diagnostiku aj do inej dielne, presvedcit sa ci je naozaj problem v spojeni, kedze jedno neuspesne spojenie este nemusi znamenat ze auto ma problem sa spojit s diag. Pripadne najst autoelektrikara co remeslu rozumie a vie OBD konektor "popocuvat" ci je "zivy".
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak sa zastavíte môžem požičať celý Dialogys na DVD -čkach a nahrajte si ho,ale vyžaduje veľa miesta na disku,je to velký objem
pajtyi
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Majster ako prve skusim skontrolovat konektor na riadiacej jednotke a obd zasuvku.Ak sa bude dat a pasuje tak zasuvku skusim prehodit z mojej thalie na skusku.Zatial som napichol len tu hrackarsku blutut diagnostiku s Torque v telefone ktora sa nenapojila a v servise neviem co napajali.Este mam doma delphi ktoru tiez vyskusam.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak si pamätám aj Delphina do určitej úrovne ide,na základné hodnoty okolo emisného by to malo stačiť.Teraz by bodlo mať vo vrecku aspoň ten hračkársky oscilo a to hlavné by bolo jasné na jedno napichnutie ihly do signálneho kábliku sondy.Ak nepôjde pohnúť z problémom,zastavte sa,požičiam malé oscilo...drevu zdar !!! :)
pajtyi
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Majster dakujem za rady :2f93: skontroloval som konektor na riadiacke aj obd zasuvku.Pliesky boli v poriadku.Pre istotu som prestriekal kontoxom a hla hned sa napojila aj blutut hrackarske torque cez telefon.Vypisalo chybu catalyst ktore islo pekne zmazat a po nastartovani uz teraz zhasne kontrolka motora. Mozem sa vrhnut este na ostatne prkotiny ktore na aute su. :28b7: pekny den
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

pajtyi napísal:… Zatial som napichol len tu hrackarsku blutut diagnostiku s Torque v telefone…
Ta, podla teba hrackarska BT vec, dokaze podstatne viac, nez si myslis, aspon u Renaultu. Koncernovi TDI mozu tisko zavidiet.
Torque je hracka.
Pre Renault mozes pouzit v telefone PyClip (naozaj velmi dobry, silny nastroj v telefone)
Pre PC je toho viac, co je pouzitelne a vyborne.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

mastik jemne prehnal,ale ok... Súhlas naplno potiaľ že to vie ozaj viac než je všeobecne známe a že je to dobrá vec.Ale vyhol sa faktu (nevzal v úvahu je presnejšie),že ak akýkoľvek nástroj dostane do ruky človek ktorý ho do detailov ovláda,tak je to iný svet. Koncernový svet má špecifiká,ale aj tam platí,ak ti dajú do ruky Enigmu bez koliesok,pozeráš akurát svetielka
Vec je poriešená...dovolím si mimo misu.Týka sa grupy PSA.Za nejaké euro stiahol syn z netu diagnostiiku PSA,ja som mu dal kábel od Lexie a skoro som sa pos...keď som videl výsledok.Podobne si to kúpil Laki,moderátor odtiaľto a ak chce,nech pripojí názor.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 10 neregistrovaných