Neštartuje-Espace 2.0i 103kw,rv 99

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

labrador
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 18.05.2009 19:00
Zdieľať na Facebook

Neštartuje-Espace 2.0i 103kw,rv 99

Príspevok od používateľa labrador »

Espace sa mi nedá naštartovať,točí,točí a nenaskočí.Velká sranda už 3 týždne.Prvý elektrikár zo skúšačkou nezistil poruchu odporučil diagnostiku.Druhý elektrikár skúsil diagnostiku ale vypísalo mu že auto nekomunikuje...Auto mi stojí v Prahe...a tak rád by som sa nanom odviezol domov na slovensko...dakujem za každú dobrú radu.nájde sa tu anjel strážny čo mi pomože :3906:
m.kocik
Príspevky: 608
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.kocik »

no ja som ma podobne normalne za jazdy mi zdochol a tie nesiel nastartovat.elektrikar kazdy jeden spoj rozpojil precistil wd.a opet motor isiel niektory kabel bol zaoksidovany,skus mozno to pomoze :4012:
kalimero22
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 24.01.2009 00:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalimero22 »

ahoj,mne takto žrala nervy skoro dva roky moja laguna,v serv ise chceli uz menit kluče,imobilizery...az so susedom sme prisli na to,ze to robi SNIMAC OTACOK KLUKOVEHO HRIADELA..nachadza sa nad zotrvacnikom va vrchu prevodovky,ide do neho jeden kabel a je uchyteny dvoma skrutkami na 10tku klucik..vyber ho opatrne von,vycisti ho benzinom ,na kontakt striekni WDcko a auto nastartuje na brnknutie...aspon dufam,ze to bude prava pricina ...potom napis,co to bolo,majsa
renault laguna 2.0 16v sport,103kw
hyundai santa fe,2.7 V6 LPG 139kw
kalimero22
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 24.01.2009 00:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalimero22 »

kazdy nema doma kontakt sprej..wdcko ma vacsina nielen opravarov,ale aj kutilov,ja mam dokonca aj sprej na kontakty....a mily lakino,wdcko neni len olej...pozri navod na pouzitie...a podla mna bude stacit,ked ten kontakt aj oští,aj to pomoze........
renault laguna 2.0 16v sport,103kw
hyundai santa fe,2.7 V6 LPG 139kw
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

ináč WD-čko je dobré aj na zahrdzavené brzdové kotúče :) ..Ale v tomto probléme by mohol byť aj prerušený prívod paliva, alebo vadné palivové čerpadlo. samozrejme je to len jedna z možností.
labrador
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 18.05.2009 19:00
Zdieľať na Facebook

dakujem za odpovede

Príspevok od používateľa labrador »

benzínové čerpadlo funguje, zapojili sme ho na priamo a dávalo benzín motora a točil,točil ale nenaskočil... :3906:
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Treba skontrolovať či dáva palivo aj pri štartovaní kľúčom za palivovým filtrom. Ďalšie možnosti môžu byť problematickí zapaľovacie moduly, alebo ak to je starší typ motora, tak indukčná cievka.
labrador
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 18.05.2009 19:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa labrador »

skúsil som odomknúť a aj zamknúť, ale to nepomohlo.čerpadlo nedáva benzín po otočení klúčom,ale po zapojení na priamo dávalo benzín ale aj tak nenaštartovalo... :3906:
winnim
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 28.03.2005 01:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa winnim »

Ako sa stalo ze ti nesiel motor? Zhasol pocas jazdy alebo si prisiel, vypol a za 2hodiny uz nesiel nastartovat? Predtym netrhal, nesklbalo nim?

mozno to je troska mimo temu. Si si isty ze je to v elektronike? Ak ano v skom stave su svieckove kable/lista? (Astra F 93 nechcela startovat ked bolo vonku vlhko - prebijali kable k svieckam). Halova sonda - snimac otacok klukoveho hriadela tiez zvykne odchadzat.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Že by známa francúzska elektronika a renaulťácke problémy s imobilizérom? :41c2:
labrador
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 18.05.2009 19:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa labrador »

immobilizer po vybrani klúča začne blikať po zasunutí a otočeni zhasne.
labrador
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 18.05.2009 19:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa labrador »

auto nemalo žiadny prejav poruchy,jazdil a štartoval na prvý raz až jedného rana nenaštartoval,ale poobede na prvý krát,ale rano zase nič a od vtedy sa mi ho nepodarilo naštartovať... :3906:
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 66 neregistrovaných