Clio 1.9D - kolísanie otačok

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

redfavo
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 16.08.2008 16:46
Zdieľať na Facebook

Clio 1.9D - kolísanie otačok

Príspevok od používateľa redfavo »

Ahojte

Mám problém so svojím cliom...ide o r.v.99 a 1,9D...počas zimy a ranných štartoch niekedy ide akoby na 3valce...a momentálne začínaju čoraz častejšie kolísať otáčky na volnobehu(je jedno či za tepla,či za studena)...odchádza palivové čerpadlo alebo treba skontrolovať trysky....poprípade viete mi podariť spoľahlivý servis(najlepšie v okolí žiliny),kde sa mi na to možu mrknuť a prípadne odstrániť chybu(mechanik mi tvrdil,že repas čerpadla stojí uňho500eur)?na diagnostike som nebol,lebo v troch servisoch nedokázali moje clio napojiť:(

dik za rady
Robo278
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 29.10.2008 13:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Robo278 »

Klasické slovenské ceny.... ešte som to nikdy nerobil ale čo som sa pýtal a zisťoval na nete tak klasické bosch čerpadlá sa repasujú tak okolo 5000 korún.

Daj si hľadať bosch diesel servis. Myslím že niekde v hričove to robia už dlho, pravdepodobne dobre. Na starej ceste pred čadcou - smer od žiliny oproti pumpe bol ešte minulý rok nový diesel servis - bol som sa tam spýtať, údajne všetko posiela niekam do poľska, podľa rozhovoru sa mi to zdalo ako za dobrú cenu a v poľsku urobia asi všetko....
redfavo
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 16.08.2008 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa redfavo »

dik skusim tam zavolat a uvidim co a ako:)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak tam je Bosch čo zrejme je,tak máš zlomenú vratnú pružinu rotačného elementu v čerpadle.Behajú otáčky hore dole,ide koktavo.
redfavo
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 16.08.2008 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa redfavo »

jj je tam bosch čerpadlo...
zz88
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19.08.2009 20:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zz88 »

vyskusaj vstrekovace apodla potreby povymienaj
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

redfavo napísal:jj je tam bosch čerpadlo...
Daj dole horný deklík kde je aj plynová páčka a pozri do spodnej časti kde je rotačný element.Ten má dve tlačné pružiny,dajú sa vidieť.Len pozor keď pôjde dekel späť na tiahelka aby sa nevyvesili.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných