Clio -VIN

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

moj-macik13
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 22.06.2009 22:02
Bydlisko: SN
Zdieľať na Facebook

Clio -VIN

Príspevok od používateľa moj-macik13 »

kto mi prevery stav auta podla vin....dakujem
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nikto.

stav auta sa preveruje na zdvihaku, meracom hrubky laku, diagnostikou, rozborkou zborkou ale nie podla VIN.
moj-macik13
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 22.06.2009 22:02
Bydlisko: SN
Zdieľať na Facebook

clio

Príspevok od používateľa moj-macik13 »

myslel som posla cisla karoserie odladom prehliadok a povodu auta
karci123
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 20.05.2010 11:27
Bydlisko: KE - okolie
Zdieľať na Facebook

spravne sa treba pytat..

Príspevok od používateľa karci123 »

..inac ked sa ti to podari, daj vediet. Tiez by som skusil to moje (tiez clio), mam k nemu sice nejake doklady ale aj tak som zvedavy. A nechcel by som to ani zadarmo. Vela uspechov.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

teraz skusim trochu lepsiu radu ako to hore : nabehni s tym vinom do Renaultu. Chlapci maju prepojenu servisnu siet po celej europe takze ked auto chodilo do autorizaku, budu tam mat zaznamy.

a rovno sa ich opytaj aj na zvolavacie akcie a pripadne zarucne vymeny. Ja som dopadol takto s renaultom espace 3.0d co som checkoval (nie s jednym ale so vsetkymi a bolo ich asi tucet):


http://77.247.224.52/renault/IMG_3837.JPG
http://77.247.224.52/renault/IMG_3838.JPG
karci123
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 20.05.2010 11:27
Bydlisko: KE - okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karci123 »

Musis tam nabehnut s kamaratom ktory ma kamarata v <> lebo mne to nechceli len tak dat v tempuse v ke. Dobre auto si checkoval. Nepodareny model, pondelkovy kus. To bolo nejake quad-turbo ze tam tolko turba je? :d :D
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

toto je standartny nepodarok 3.0d od isuzu. Pouzivali ho aj ople, saaby 9-3 aj renaulty (espace, velsatis tusim aj nejaky avantis alebo take nieco zaniknute coho sa predalo tridsat kusov). A tusim aj nieco ine.

turbo je len jedno a zvycajne s nim nestihne byt problem, problem je ale v motore. Valce su strasne blizko pri sebe (daleko daleko blizsie ako pri hociakom stvorvalci), nezvladnuty je predovsetkym material z ktoreho su spravene vlozky a ten sa proste kruti a teplom deformuje az nakoniec 99.9% tychto motorov CELKOVO VYROBENYCH skonci na tom ze to cele proste poklesne o stotinu milimetra a dojazdilo sa. Roztrtkany motor, samozrejme po troch-styroch rokoch mimo zaruky (strasne vela!! bolo rozdrbanych aj direkt v zaruke, automobilka dokonca tusim az dva roky !!!! prestala tieto motory vyrabat lebo sa vratili naspat k rysovaciemu prknu)... nezvladnuty tepelny management, odchadza tam viacmenej vsetko, egrka atd. Len take EGR napriklad stoji okolo 40.000 korun co je velka sranda.

Navyse v Espace tento trojliter nevidel chladenie na poslednom valci nikdy kvoli priestorovemu usporiadaniu.

Toto je jedna z najvacsich katastrof ktore renault kedy vyrobil/pouzil (este raz opakujem ze to nie je ich vyrobok, robili to sikmooki a netestovali ten motor v reali ale IBA NA POCITACI !!!) a to teda ze maju nasrate za usami hodne vela. Toto je ale suverenne najhorsia cast celej historie renaultu, tieto 3.0d... aj ked nie su ich.

Nahradne suciastky nezozenies na sekundarnom trhu lebo proste nie su (na rozdiel od 1.9tdi VWVVVWVWVVWW, tam mas vsetko a za par penazi). Repas takehoto motoru robi v Cechach jedina firma, v Renaulte na Slovensku sa ho boja ako kriza (ked niekto vie cloveka co to opravi na Slovensku, sem s nim). A nehovoriac o tom ze repas motoru ta vyjde dvojnasobok hodnoty toho ojazdeneho Espace

takze...

v kazdom pripade ruky od toho prec. Renault, Opel, Saab a 3.0d v nich sa rovna v ziadnom pripade ani nahodou.


este raz zdoraznujem ze som uvedenym sposobom preveroval historiu priblizne TUCTU 3.0d renaultov, lebo som to pred asi tromi rokmi chcel kupit. Ani jeden jediny kus nemal povodny motor. Ani jeden jediny kus nemal povodne bud turbo, alebo vstrekovace alebo cerpadlo. Na cerpadla bola zvolavacka ale len zlta, ked sa zakaznik prudko stazoval. Cize boli doyebane ale automobilka to z ekonomickych dovodov proste nevymienala. Uz aj s tymi motormi toho mali dost :(
karci123
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 20.05.2010 11:27
Bydlisko: KE - okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karci123 »

ano, cital som uz niekde ten text. Blby motor. To zaniknute bolo Avantime, videl som tri za zivot.
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

cital som ten napad o ciernej listine pre autoservisy a myslim ze na toto by to bolo dobre skusit prisposobit celkom slusne a ziadne sankcie za to nehrozia ..... nemyslim ohavarat motory a automobilky ale zverejnit vyhlasene "spickove" vyrobky v predzrazenych autach ako motory, kvalita materialu a tak.
mofou
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 09.02.2009 08:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mofou »

kua a nexcel chlapec povodne clio ???
ci si myslel R-Clio 3.0 dTi
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jasne ze chcel, ale karci sa opytal na ten espace co som linkoval (ako ukazku ze sa servisna historia v renolte da preverit). No a potom sa diskusia rozbehla inym smerom.

lebo o cliu a VINku uz bolo vsetko povedane :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných