Check injection 1.5 dci

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

benian
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 28.06.2010 14:29
Zdieľať na Facebook

Check injection 1.5 dci

Príspevok od používateľa benian »

Zdravim,

poteboval by som poradit. Asi kazdych 200-300 km sa mi pocas jazdy ohlasi hlaska " check injection ", zvysi sa okamzita spotreba cca o 4l a prestane fungovat tempomat. Po vypnuti motora a opatovnom nastartovani nabehne vsetko do normalu. Viem ze najjednoduchsie je ist do servisu, ale ak ma niekto podobnu skusenost rad by som vedel co ma caka. Ma zmysel precistit trysky aditivom do paliva?

Vdaka.
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

no mne to megane kombi 2 krat urobil a mal ist prave na garancku. Nemyslim ze aditivom tento problem odstranis. Skor si myslim ze to moze byt aj v nastaveni vstrekovania ktore sa rozhasilo. V najlepsom pripade to moze byt naozaj len zanesena tryska. Ak si z BA a okolia tak zbehni natankovat do Rakuska co najviac aspon 2 krat po sebe a uvidis ci to bude dalej blbnut.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
misko122
Príspevky: 654
Dátum registrácie: 25.05.2008 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misko122 »

pouzil si funkciu hladat pred zalozenim novej temy???
asi nie inak by si vedel ze tvoj motor ma jedny z najhorsich vstrekovacov kde je tento problem velmi casty a vacsinou pomoze iba vymena kedze sa nedaju opravit..takze diagnostika POVINNA pri tomto probleme.
benian
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 28.06.2010 14:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benian »

misko122 napísal:pouzil si funkciu hladat pred zalozenim novej temy???
asi nie inak by si vedel ze tvoj motor ma jedny z najhorsich vstrekovacov kde je tento problem velmi casty a vacsinou pomoze iba vymena kedze sa nedaju opravit..takze diagnostika POVINNA pri tomto probleme.
Misko122, pouzil, preliezol som skoro vsetko co mi google vyhodil. presne rovnaky prejav poruchy som nenasiel, to mi dava nadej ze nebudem musiet menit vstrekovace, taktiez nie kazdy kto mal podobny problem to vyriesil vymenou vstrekovaca. ale dik za tvoj nazor, dufam ze sa mylis :)

Anderj7269, dik za typ, vyskusm to, potom napisem moje skusenosti.
jcehlar
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17.01.2008 11:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jcehlar »

a hladal si aj na ceskom fore renaultu? www.renaultclub.cz >> diskusni forum

tam je toho pozehnane...
benian
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 28.06.2010 14:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benian »

[quote="jcehlar"]a hladal si aj na ceskom fore renaultu? www.renaultclub.cz >> diskusni forum

tam je toho pozehnane...[/quote]


Tak sa s vami podelím o diagnózu..., podľa autorizovaného servisu bola závada v relé žhavenia ( materiál 150 eur+ práca ). Zatiaľ kontrolka "check injection " nesvieti, tak dúfam že budem mať ďalších X 10 000km pokoj.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

myslis ze vypnutim a znovuzapnutim motora si opravoval nefunkcne rele?

ale uprimne drzim palec aby si uz nikdy tu kontrolku nevidel.
benian
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 28.06.2010 14:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benian »

[quote="mp3turbo"]myslis ze vypnutim a znovuzapnutim motora si opravoval nefunkcne rele?

ale uprimne drzim palec aby si uz nikdy tu kontrolku nevidel.[/quote]


Jasne, sice nie som v tejto problematike odbornik, tiez som sa zacudoval ked mi v autorizovanom servise oznamili ze dovodom je chybne rele a vysledok ? " check injection " po ubehnuti 700km [b]znova svieti[/b][u]. Znova ma caka cesta do servisu, ale uz som napaleny..., jedine co ma ukludnuje ze auto je v zaruke.[/u][/b]
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných