Renault Laguna 1.9 dci

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

keys
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 11.10.2007 16:37
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna 1.9 dci

Príspevok od používateľa keys »

Caute, potrebujem poradit. Kupil som Renault Laguna 1.9 dci - 2002. Viem mozno nie velmi dobra volba ale nemal som velky rozpocet... Vsetko splape vyzera ze ma original 166 000 Km.

No a k problemu: Zaradim jednotku ide v pohode dvojka taktiez myslim radenie rychlosti akonahle idem z 2 do 3 hodit trochu tam zachrupci. A dalej z 3 do 4 uz ide opat ok.... V com je problem neviete mi povedat?

Resp. poradit co stym spravit?

Dakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nemal som veľký rozpočet tak som kúpil najväčšie auto s naj výbavou za tie peniaze. Nevadí, že fóra sú plné negatívnych skúseností s týmto autom...

K otázke: možno bude stačiť vymeniť olej (ktorý určite ešte nebol menený), možno ju bude treba rozobrať a vymeniť synchrón. Alebo aj niečo iné...
keys
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 11.10.2007 16:37
Zdieľať na Facebook

RE

Príspevok od používateľa keys »

No fora su aj plne chval na hondu no ja som netrafil kus a nemol som spokojny. Ale to je jedno. Ja chodim a jazdim setrne tak dufam sa nedodrbe. Ale k veci dik za odpoved a nevedeli by ste mi povedat resp. vylucit ze to je spojka alebo prevodovka... z mojho popisu? Lebo ja nemam servisaka znameho... furt ked pridem do servisu s niecim takym, tak povedia ze komplet spojku treba vymenit... Som mal tu hondu vrzgala spojka som bol v servise servisak mi ze treba novu spojku kuomplet som sa na to vydrbal a som zastriekal s WDckom v klbe spojky a nevrzgala... cize asi tak. Alebo ak poznate niekoho seriozneho v okoli PO. Dik
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: RE

Príspevok od používateľa cicmanec »

keys napísal:No fora su aj plne chval na hondu no ja som netrafil kus a nemol som spokojny.
Nerozumiem postupu: sklamal som sa v kvalitnej značke tak si tentoraz kúpim nekvalitnú, pre istotu najsamhorší model za posledné roky. Žiadna značka nerobí dokonalé autá, ale u niektorej máš pravdepodobnosť natrafenia na zlý kus 1:100 a u niektorej 10:1... :d :D

A s problémom ti bohužiaľ neporadím viac ako v prvom príspevku...
keys
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 11.10.2007 16:37
Zdieľať na Facebook

rere

Príspevok od používateľa keys »

Tak ako je prvada co si napisal uznavam. Ale niekto iny tu neporadi?
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

na co mu to vycitate, on lagunu uz kupil a vycitkami mu neporadite. Napiste radsej nieco k teme.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

chlapi ja som bol doteraz ticho lebo poradit priamo neviem.

skusim fčul : co to moze byt? synchrony v prevodovke, spojka (neverim), vydrate koliecka v prevodovke a zrejme aj par inych veci.

co ale by KAZDY VODIC MAL VEDIET - lenze to sa uz dnes nenosi, dnes je moderna doba a kazde decko co dociahne na pedale dostane vodicak - je jazda s medziplynom a spojkou nadvakrat. Ano, turbov medziplyn... a turbove rozpravky o tom ako nasi otcovia a dedovia jazdili na Praga V3S... a vidis, dnesni moderni soferi su uplne mimo.

povedal by som - a nemyslim to v zlom - ze priemerna znalost automobilu napriklad zahrna aj takyto pripad. Pri radeni na vyssi prevod (z dvojky do trojky) chod so spojkou nadvakrat cez neutral, pri radeni dole teda z trojky do dvojky automaticky sypat medziplyn. Co to je a ako tieto "neskutocne vynimocne jazdecke techniky" pouzivat najdes ked pohladas v mojich prispevkoch na tomto fore. Hladaj zazracne slovicko MEDZIPLYN, proste pouzi funkciu hladania.
keys
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 11.10.2007 16:37
Zdieľať na Facebook

rerere

Príspevok od používateľa keys »

Dakujem za odpoved. Vazne som skusil cez neutral ist a uz to nerobilo. Tak neviem co to bude... Ale dufam ze sa nieco nedodrbava ked to neriesim a cez ten neutral to ide ok?

Dik
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

hipisko napísal:na co mu to vycitate, on lagunu uz kupil a vycitkami mu neporadite.
Neporadíme, ale ho aspoň uvedieme do obrazu...
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

keys, prevodovka je celkom zlozity mechanizmus, tam sa neda povedat, co je zle, ked niekto povie, ze tam nieco buchne pri preradovani. Ta prevodovka ti s tym buchanim moze ficat dalsich 200 000km pri jemnom narabani a to buchanie sa moze pomaly zhorsovat, alebo ti to moze odist hned zajtra. Mozno staci naozaj iba vymenit/doliat olej do prevodovky, ale skor to bude na repas, ak nechces aby ti to nerobilo.
Ja som mal ford taurus s automatickou prevodovkou, kde mi z jednotky na dvojku trhlo tak, ze auto zahrabalo, pri jemnom pouzivani mi ale prevodovka vydrzala dalsich 80 000mil, ak by som to auto nerozmlatil, tak mozno funguje dodnes.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

spravne. Moze aj nemusi vydrzat, v kazdom pripade vydrzi mnohonasobne viac ako ked s tym budes vrzgat.

cize... spojka nadvakrat pri radeni hore ; medziplyn pri radeni smerom dole.

Jednoznacne to musis takto robit aby si predlzil zivotnost tej prevodovke. Kedze ti problem uplne zmizol po tejto mojej priblblej rade, dovolim si tipnut ze tam mas prilepeny synchron. Dovody : nedostatok oleja, vyrobna vada, mnohostotisic kilometrov za sebou (bezna vec ze prevodovky trpia na toto, napriklad aj sharany maju vzdy problem len s dvojkou a semtam sestkou), pretekarske ambicie povodnych majitelov.

riesenie : nepoznam, ale vyplyva z vyssie povedaneho. Rozobrat prevodovku, kuknut ci nie je synchron fialovy zeleny od teploty, vymenit co treba.

ked to nespravis, odfajcis aj prevodove koliesko. A to je uz drahsie.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

moj zivotny pribeh od strany 12 .... :)

http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?p=383786
keys
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 11.10.2007 16:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keys »

dik mp3turbo cital som tvoj zivotny pribeh. Presne mam uplne ten problem ako ty do 2 ja do 3 akoby cez zub... Ale pri tom prehadzovani tvojim sposobom to nerobi. Cize chcem sa ta spytat, vyzera ze sa vyznas... Nevies mi povedat aky olej mam ja dat do svojej prevodovky aby sa to upravilo ako tebe? A kolko toho oleja treba?

Dakujem
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

prehadzovanie mojim sposobom :) to nie je moj sposob, to je pouzitie zdravej hlavy. Okrem ineho takuto techniku radenia zopar desatroci pouzivali nasi otcovia a dedovia dennodenne, to len dnesna moderna soferska komunita je uplne vykakana z takychto pokrocilych pracovnych postupov :)


Inak sefko sklamem ta, Renaulty vobec nepoznam a nebudem hrat machra. Moj tip, ALE POPROSIM OVERIT, je ze do tvojej prevodovky ide olej s viskozitou 75w-90, vykonovej specifikacie API GL-4 (nie GL4+ ani GL5). Objem tipujem na dva litre aj dva deci. Original je tam urcite ELF, to Renault tlaci ako "svoju znacku".

Lepsie ti povedia podla vinka v renaultackom servise ; ci ho vymenit dokaze kazdy tiez neviem - mohlo by sa stat ze je treba nejaky specialny "pripravok" na odsatie sucasnej naplne ale tomu neverim. Malo by to byt jednoduche, odmontovat srob naspodu prevodovky, vytecie olej, zatocit srob, naliat, kukat na napustaci otvor ktory sluzi ako kontrolny.

Prosim ta vsetky tieto veci co som napisal si over lebo ako otvorene vravim, tuto techniku som v zivote nevidel.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 62 neregistrovaných