Renault Clio 1.2 ´00 - Výmena chladiča

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zaclon
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.06.2010 09:55
Zdieľať na Facebook

Renault Clio 1.2 ´00 - Výmena chladiča

Príspevok od používateľa zaclon »

Zdravim,

mam jeden problem, kupil som si toto auto a cestou od predavajuceho mi odislo chladenie, zistil som ze vystupna cast z chladica bola uz predtym lepena a nevydrzala to, chcel by som sa vas opytat, kto uz taky problem mal, ci su tie vystupy na chladici vymenitelne alebo by som musel kupit novy chladic a este jedna vec, motor bol prehriaty, bude sa musiet vymenit aj tesnenie pod hlavou motora? A ako to zistim, ci ho treba menit. Kto by vedel mi blizsie k tomu nieco povedat + koľko ma to tak asi moze vyjst?

Dakujem
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Tesnenie pod hlavou nemusi byt hned zle ... Oprav alebo vymen chladic, trocha sa povoz, a pozri sa ci neni v oleji voda, alebo ci vo vode neni olej ... V oleji to bude taka biela emulzia, vo vode taky podobno sfarbeny sajrajt, nemas sancu to prehliadnut.

Chladic, neviem ako to je zlomene, mozno to len lepil nekvalitnym lepidlom ...

Na tvojom mieste by som asi zobral novy chladic... Pokial chces lacny, z rychlou dopravou, tak uplne ze paradne ceny tu

www.autocentrumm.sk

Zavolaj si tam telefonicky, a opytaj sa na cenu ...

Na 306 1.4 som tam kupoval chladic za 44 Eur, s tym ze v autokelly presne ten isty, rovnakej znacky, stoji 100 Eur, a nevedeli mi dat lepsiu cenu ako 82 Eur ...
zaclon
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.06.2010 09:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zaclon »

Dakujem veľmi pekne za radu.Na tu stranku som uz pozeral, no neviem sa pretukat ku konkretnemu autu.Inak ceny som si uz zistoval, a chladic by ma mal vyjst cca 70e . No dufam ze s tym tesnenim to bude OK.Mne sa zdalo ze v nadrzke som videl male olejove skrvny, ale kludne to moze byt aj nemrznuca zmes.No neviem, este sa musim poriadne popozerat.

Este raz dakujem.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

tak ako pise Lubos01, nikde nie je napisane, ze poddalo aj tesnenie pod hlavou, v tomto su renaulty celkom drziaky..

avsak mna zaujima, preco sa nespojis napriklad s predavajucim a nedohodnes sa s nim, ci Ti nepomoze s odstranenim jednoznacne skrytej zavady, ktora je dokonca podla zakonnika dovodom na vratenie vozidla..akurat si najdi sikovneho cloveka, co sa v tom vyzna..

dalsia vec, chladice sa daju zohnat aj na vrakoviskach..
zaclon
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.06.2010 09:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zaclon »

Uz som sa s nim spojil, a slubil finance odskodnenie tejto zavady. No este som zabudol spomenut, ze zdochyna motor, co si myslim ze chladic za nasledok nema. Stalo sa to az po tom prehriati motora. No po doliati vody do chladica. Nezdochynal, az po kym zase neodtiekla voda a zacal sa zase prehrievat. Moze to byt systémom auta, ze po prehriati sa automaticky vsetko vypina?
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 71 neregistrovaných