Renault Mégane Grandtour 1.9 DCi - nefunkčná digitalná klíma

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Renault Mégane Grandtour 1.9 DCi - nefunkčná digitalná klíma

Príspevok od používateľa pavilion »

Ahojte chalani,mám problém s oživením digitalnéj klimatiziacie,po natlakovaní som si myslel že bude v poriadku ,ale mylil som sa.Problém je vtom že mi nechce naskočiť kompresor a ani sahara,aj napriek tomu že mi na displeji signalizuje AC nič sa nedeje ( nepočuť cvaknutie elektromechanickej spojky na kompresore a ani rozbehnutie sahary ) diagnostika ako na potvoru nič nevypísala - ževraj bez závad,,,už som vymenil tlakový snímač aj riadiací modul ale stále nič,poistky sú všetky - ok,fakt neviem kde môže byť problém,pripadá mi to tak ako keby ho niečo blokovalo,ale nenašiel som další snímač.
Ked som na kompresor pripojil 12V tak cvakla elektromechanická spojka a kompresor sa rozbehol,po asi 10 sekundách nabehla aj sahara ale na plný výkon tak asi 5 sec. a vypla,takto mi to išlo,ale to bola len simulácia,za normalných okolností by mala sahara bežať na malý výkon a stále , a plný len v prípade kritického stavu..

Ak náhodou ste mali niekto takýto problém tak Vás prosím ozvite sa mi.

Vopred dakujem za pozitivné odpovede.
RELLI
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 06.02.2007 18:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RELLI »

Mal som tento istý problém bol to Renault Megane Grandtour 1,9 dci 130 koní rok výroby 2006. Naplnili sme klimatizáciu a nič, kompresor ani nenaskočil. Zobrali sme ho do Renaultu do Nových Zámkov kde povedali, že toto vozidlo má počítač nastavený tak, že v ňom nie je klimatizácia. Ale že to je výrobná chyba a z Francúzka dostali nový kód ktorým treba preprogramovať počítač. Spravili to za cca. 20 min. zaplatil som vtedy 300,- sk a odvtedy ide ako po masle. Ahoj.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

RELLI napísal:Mal som tento istý problém bol to Renault Megane Grandtour 1,9 dci 130 koní rok výroby 2006. Naplnili sme klimatizáciu a nič, kompresor ani nenaskočil. Zobrali sme ho do Renaultu do Nových Zámkov kde povedali, že toto vozidlo má počítač nastavený tak, že v ňom nie je klimatizácia. Ale že to je výrobná chyba a z Francúzka dostali nový kód ktorým treba preprogramovať počítač. Spravili to za cca. 20 min. zaplatil som vtedy 300,- sk a odvtedy ide ako po masle. Ahoj.
Poznajúc tunajší servis mám iba takú otázočku. Auto kedysi kúpili s nefunkčnou klímov? Inak je chyba z Francúzskym zle naprogramovaným počítačom hlúposť ako voda v koši.
texno
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa texno »

Ja mám taký istý problém...Mám Renault Megane Grandtour 1,9 dci 120 koní 2005 ale s manuálnou klímou. Keď zapnem tak mi svieti kontrolka, že je zapnutá ale kompresor ani ventilátor mi nezapne...bol som v servis lebo som si najskôr myslel, že to bude tým, že mám málo náplne ale aj po naplnení klímu ani nepohne...Skúšal mi v tom servise pozerať ten ventilátor a kompresor a povedal, že chyba bude na 99% v kompresore.Zašiel by som aj do originál servisu Renault ale tam budú iste drahý...a nový kompresor som pozeral stojí 1030€ :/
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 65 neregistrovaných