DOBIJANIE NA SCENICU

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

radkis
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 15.04.2008 18:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radkis »

mesiac dozadu som riesil podobny problem. raz mi auto dobijalo a raz nie...po vybrati alternatora a premerani, nezisteny problem. tak som ho namontoval spat a slapalo to, no na moju smolu iba 40km. odniesol som ho do opravy opat a nakoniec po mensom laborovani bol zly kontakt na diode - iba sme to prepajkovali a o.k. teraz dava "chvala bohu!" 13,8V
rasto652
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 28.12.2008 13:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rasto652 »

radkis napísal:mesiac dozadu som riesil podobny problem. raz mi auto dobijalo a raz nie...po vybrati alternatora a premerani, nezisteny problem. tak som ho namontoval spat a slapalo to, no na moju smolu iba 40km. odniesol som ho do opravy opat a nakoniec po mensom laborovani bol zly kontakt na diode - iba sme to prepajkovali a o.k. teraz dava "chvala bohu!" 13,8V
dik za odpoved.len ma ide slak trafit ked si spomeniem aky problem je ten alternator vybrat ked tm je tak malo placu
rasto652
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 28.12.2008 13:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rasto652 »

steve022 napísal:Alternátor ,keď má vyrábať prúd, tak musí mať budenie. Takže ja by som sa pozeral týmto smerom. Zmeraj aký prúd ti ide na budenie.
.ako to myslis??co treba zmeriat??lebo ja sa moc opravam nerozumiem
steve022
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 09.05.2010 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa steve022 »

Nepoznám presne tvoj altík, ale vo všeobecností ide od altíka 1 hrubý káblik, ktorý ide na baterku + a ďalšie dva, jeden na kontrolku dobíjania na palubovke a druhý je budenie. Možno aj ako bolo spomínané niekde "studený" spoj.
ivkoboss
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 29.09.2009 21:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivkoboss »

Niekto tu spomínal budiace vinutie.Mal som problém na Lagune DCI a bolo to práve ono.Tiež som najprv vymenil uhlíky,potom som kúpil rotor a bolo to ok.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24983
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

U Scenica ak chceš premerať napr.diodový mostík musíš odpojiť diody.Kedže sú nie spájkované ale odporovo navárané je to horor,ale dá sa.Okrem toho je tam zabudovaný aj regulátor napätia.Ak to opravár nerobil,mohol jedine nahodiť altík na skušobný stav a tak skontrolovať.Robil to ? Ak bol na skúšobnom stave dobrý a v aute nie,ostáva iba kontrola nabíjacieho prúdu a prepojenie na batériu.Tie diody sa robia tak zle že pochybujem že sa s nimi niečo dialo.Konieckoncom to vidíš,či boli nanovo cínované,lebo originálne nie sú.
rasto652
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 28.12.2008 13:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rasto652 »

mhlavaty napísal:U Scenica ak chceš premerať napr.diodový mostík musíš odpojiť diody.Kedže sú nie spájkované ale odporovo navárané je to horor,ale dá sa.Okrem toho je tam zabudovaný aj regulátor napätia.Ak to opravár nerobil,mohol jedine nahodiť altík na skušobný stav a tak skontrolovať.Robil to ? Ak bol na skúšobnom stave dobrý a v aute nie,ostáva iba kontrola nabíjacieho prúdu a prepojenie na batériu.Tie diody sa robia tak zle že pochybujem že sa s nimi niečo dialo.Konieckoncom to vidíš,či boli nanovo cínované,lebo originálne nie sú.
dik poviem kamosovi nech tak spravi

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných