6q prevodovka Laguna II

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

skyline33
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 17.10.2007 12:18
Zdieľať na Facebook

6q prevodovka Laguna II

Príspevok od používateľa skyline33 »

zdar.mam problem s autom,ked idem rano do prace alebo ked auto stoji par hodin,idu pomerne tazko zaradit rychlosti,hlavne kvalty radiace sa dopredu: R,1,3-ostatne idu dobre po par km sa to zlepsi,ale trojka ide vzdy trosku tazsie,pri radeni vo vyssich otackach trochu cez zuby.ale zase ked drzim trosku dlhsie stlacenu spojku,ide pekne hladko kazda rychlost.tak poradte ci je to hydraulika alebo olej.oleja je dost...
st.jimmy
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 20.08.2006 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa st.jimmy »

olej v prevodovke si menil kedy??
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

olej, kulisa
rxe
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 17.06.2007 12:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rxe »

no to to budu loziska 100 %. a kompletny repas len lozisk !! aj z robotou okolo 800 evri. presne toto mal kamoš. a moj mechanik mu to rozobral . kupil origo. v Renaulte ložiska /made in japan/ boli upne vydrate ..zlozil a je jak nowa. tie loziska sa nedaju inde zohnat. bohuzial.nie si prvy ani posledny
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> olej v prevodovke si menil kedy??

nikdy, ved kto uz by preboha menil celozivotny olej v prevodovke. Hlavne v automate (ano, vidim ze autor temy nema automat) ked ti autorizovane zastupenie znacky potvrdi ze olej v automate sa nemeni !!!

to uz je vrchol deb1l1zmu. Takych kopat do riti spicatymi topankami cely den az pokial sa nenaucia co sa pise v priruckach ktore maju 10 rokov poznat.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

tuto lagunu má kolega, má ju od nova a je to ročník 2004, 1,9dci. už mu 2 krát odišla prevodovka!!! už som to tu spomínal niekolkokrát v temach, aj som zhanal pre neho prevodovku. to auto má už tretiu prevodovku a to má najazdené 150 000km!!! ale zohnali sme kontakt na človeka pri topolčanoch, čo vozí tieto prevodovky z francuzska a predáva ich za dobré ceny. celá prevodovka od 300-600€. ked budeš mať záujem, ozvi sa a dám ti na neho číslo
btw, tvoja prevovovka dožíva a oprava ťa bude stáť cca 1000-1500€, podobne to vždy začalo aj jemu, tak zváž, či to dáš opraviť, alebo vymeníš.
Tu poslednu on kupil za 300€ od toho maníka v TO, dal do toho nový olej a zatial šlape ako nová cca 5000km. uvidíme, ako dlho tentoraz vydrží. totižto prvá od nova vydržala okolo 120 000km, druhá skoro 25 000km(ale bola kupená používaná) a tretia zatial 5000km bez závad.
Možno nejakí priaznivci a naivky ti budu písať, že to tak vždy nieje a záleží na tom ako jazdíš atd...možno niečo na tom bude, ale fakt je ten, že ked sme tie prevodovky zhánali, všade, kde sa zohnať dali nám povedali, že je to najžiadanejší artikel u týchto aut, stále to niekto zhána a idu na odbyt ako teplé rožky, lebo sa tak bohužial seru...
bluefavo
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 17.03.2005 06:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bluefavo »

nestresujte co s tym moze mat prevodovka ked idu tazko zaradit.staci ocistit kulisu pojdu dobre neboj denne sa s tym stretavame po zime hlavne a na francuzoch zvlast
bluefavo
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 17.03.2005 06:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bluefavo »

s tou prevodovkou je to trochu inac ale aj tak v ziadanosti vedie 307ka este som nevidel aby mala 200tisic a origo prevodovka laguna je na tom este dobre
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pffffuuuuuu tak to sa ja s mojou originalnymi skrinami na par autach len škerím od ucha k uchu...
skyline33
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 17.10.2007 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skyline33 »

olej som menil vcera-75w90 3litre,ale este nebolo dost,tak dnes este dolejem a uvydim.je poznat rozdiel,ale ked je odstate stale to blbne.kulisov to nebude,toto ide cez zuby a nie tazko.skor mam pocit,ako keby slabo vypinala spojka,ale to by to robilo pri vsetkych kvaltoch si myslim.este ma napada,ci sa nedaju nastavit lanovody,mali sme raz v robote polo s podobnym problemom a tam sa dali nastavovat lana na prevodovke,hmm??
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

lanovody sa daju nastavit, castokrat byva vybuchany cap ktory vlastne prevadza takmer priamo na prevodovke pozdlzny pohyb laniek na iny, je to take male puzdro... na sharanoch vynikajuco vyriesene, plastovy obal a v nom kovova gulicka ako z loziska. No co sa s tym asi tak moze stat po par rokoch a divokom kvaltovani v meste... lieta to ako handra, rychlosti sa "hazdu" nepresne.

s tou spojkou mas pravdu... robilo by to vzdy a vsade na vsetkych prevodoch. Tipujem na zlepene synchrony na danom prevode kvoli nedostatocnemu mnozstvu oleja pripadne tam bol nespravny olej (prevodovky ktore vyzaduju normu API GL-4, to je najbeznejsia dnes, sa zvyknu "zalepit" pri pouziti oleja API GL-5 ktory obsahuje prisady pre hypoidne sukolia ; bohuzial neviem aky olej ma ist do 6kvalt Laguny). Toto by mohlo byt potvrdene len tym ze tu spojku podrzis dlhsie a je to v pohode - teda synchron ma viac casu spravit to co potrebuje.

v kazdom pripade doporucujem nerasovat tu prevodovku dalej, opatrne radit ten prevod, neponahlat sa, smerom dole zo stvorky s medziplynom.
skyline33
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 17.10.2007 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skyline33 »

prave som bol pracovne cca60km tam aj spat.po par km to ide bezproblemov,preradit aj podradit.skusim este skontrolovat a doliat olej.prevodovka sa mi na tom nechce davat dolu.. :3020:
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných